Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğün Dansı İçin En Rahat Gelinlikler

Kolay Dans Edebilmenizi Sağlayacak Gelinlik Modelleri

Gelinlik, çoğu kadının elbet bir gün giyeceği, dünyanın en güzel kıyafetidir. Bu mutlu günde seçilen gelinliğin, gecenin seyrinde de büyük etkisi var. Düğün dansı için en rahat gelinlikler hangileriyse onları seçmek, düğün boyunca rahat hissetmenizi sağlayacak.

Hayalini kurduğunuz gelinlik modeli her zaman ilk tercihinizdir ve onu giymeyi elbette istersiniz ancak karar verdiğiniz dansı yapmak için de doğru gelinlik seçimi önemli. Düğün dansı için en rahat gelinlikler size doya doya dans etme kolaylığı tanıyacaktır. Aksi takdirde düğün dansı için seçtiğiniz koreografiyi ve müziği gözden geçirmeniz gerekebilir.

[widget-136]

 

Rahat Gelinlik Modeli Seçmelisiniz! Düğün Dansı için En Rahat Gelinlikler

Düğün öncesi merak edilen konuların başında gelinlik tercihleri gelir. Rahat gelinlik, kabarık gelinlik, kısa gelinlik, uzun gelinlik modelleri gibi çok çeşitli gelinlik modelleri arasından rahat gelinlik modeli seçmek ilk düğün dansı gösteriniz için çok yerinde bir karar olur. Peki, hangi gelinlikle nasıl oynanır?

Öncelikle düğün dansınızı belirleyerek işe başlamanız doğru olur. Seçtiğiniz gelinliğe göre dans belirlemek ve o dansı sahnelemek daha zor olacak. Düğün dans eğitmeninizden bu konuda yardım alabileceğiniz gibi gelinlik mağazalarından da seçtiğiniz dansa uygun ve rahat gelinlik modellerini göstermesini isteyebilirsiniz. Doğru gelinlik seçimi öncesinde dansınızı nasıl sahneleyeceğinizi düşündünüz mü?

Hangi Gelinlikle Nasıl Oynanır?

Doğru gelinlik seçimi, hangi dansı sahneleyeceğinize göre değişkenlik gösterir. Genellikle rahat gelinlik modeli tercih etmeye çalışın. O halde hangi gelinlikle nasıl oynanır konusuna birlikte bir göz atalım:

Vals düğün dansı yapmayı düşünüyorsanız tül, şifon, organze, ipek, tafta gibi hareket etmenizi kolaylaştıracak hafif kumaşlarla hazırlanan gelinlikleri tercih etmelisiniz. Ayrıca kabarık kesimden ziyade düz bir şekilde aşağı doğru inen gelinlikleri seçmelisiniz. Vals, dönüşleri sık bir dans olduğu için uzun kuyruklu gelinlik modelleri sizi zorlar, bu modellerden de kaçınmalısınız. Düğün dansı için en rahat gelinlikler her dansta farklılık gösterecektir.

Vals dışında Salsa, Samba, Cha cha cha gibi hareketli dansları tercih ediyorsanız kabarık ancak rahat gelinlik modelleri seçebilirsiniz. Ayak hareketlerinin ve kıvraklığın önemli olduğu bu danslarda gelinliğinizi daha sade modellerden seçerek koreografinizi yansıtmak isteyebilirsiniz. Ayrıca askılı gelinlik modelleri ile her zaman daha rahat eder, sürekli dekoltenizi kapatmak zorunda kalmazsınız. Ani hareketlerde ve dönüşlerde kıyafetinizin açık vermesini istemezsiniz.

Bachata yapacaksanız kalça figürlerinin önemli olduğu bu dansta dar kesim bir gelinlik ya da dar bir şekilde gelerek kuyruk kısmına doğru açılan gelinlik modellerini seçebilirsiniz.

Eğer eğlenceli ve kıpır kıpır bir çiftseniz ve Rock’n Roll yapmak istiyorsanız düğün dansı için en rahat gelinlikler önerimiz diz üstü ve kabarık gelinlik seçmenizdir. Ayak figürlerinizi ve sıçramalarınızı daha net sergilersiniz.

Zeybek düğün dansı gibi geleneksel bir düğün dansı içinse genellikle kol hareketleriniz önemli olacağı için istediğiniz gelinliği giyebilirsiniz. Yine de askılı modelleri tercih ederek rahat etmenizi öneriyoruz.

Salona girerken gözleri üzerinize çekmek, dans ederken kuğu gibi süzülmek için her zaman rahat gelinlik modeli seçmelisiniz. Ne çok dar ne çok bol, ne çok uzun kuyruklu ne kısa, ne bol taşlı ne çok sade modelleri seçmeyin. Moda evinizden ve dans eğitmeninizden yardım alın.

[widget-172]

Rahat Dans Etmeniz İçin Püf Noktaları

Düğün dansı yapmak çiftlere zor ve endişe verici bir durum olarak görünebilir. Ancak birkaç stratejik adımla kolayca düğün dansı sergileyebilirsiniz. Düğün dansında dikkat edilecekler listemizden rahat dans etmenin püf noktalarını edinebilirsiniz.

  • Doğru gelinlik modeli seçmeniz kadar doğru kumaşı da seçmeniz çok önemli. Yazın düğün yapacaksanız tül ve şifon gelinlikleri tercih etmelisiniz, kış aylarında ise; ziberlin, gazar, mikado, saten, düşes ve krep gibi daha dolgun ve tok duran kumaşlarla hazırlanan gelinlikleri seçmelisiniz.
  • Eğer düğün mekanınız salon ise bol taşlı ve kabarık gelinlik modelleri; kır düğünü düşünüyorsanız sade modeller seçmelisiniz.
  • Düğün dansı kurs provalarınızda tarlatanınızı ve ayakkabınızı giyin.
  • Gelinliğinizi giymenize yardımcı olacak arkadaşlarınızı yanınızda bulundurun.
  • Düğün dansı için en rahat gelinlikler dışında hareketlerinizi kısıtlayan yanlış aksesuar kullanımından kaçının.
  • Uzun duvak kullanacaksanız dans ederken çıkarmaya özen gösterin.
  • Özel dikim ya da hazır gelinliklerinizi düğününüzden 1 hafta önce giyerek üstünüze tam oturması için talidat yaptırın
  • Rahat ayakkabılar seçin ve yanınızda babet gibi düz ayakkabı bulundurarak gecenizi kurtarın.
  • Tarlatana alışmak için birkaç gün önceden prova yapmaya başlamalısınız. Merdiven çıkarken ya da düğün mekanında yürürken tarlatanın demirinden tutarak yürüyüşünüzü kolaylaştırın.
  • Korseli gelinlik modeli seçecekseniz arkadan iple bağlananları tercih ederek vücudunuza uygun formu yakalayabilirsiniz.

Gelinliğinizle Prova Yapın!

Düğün dansı eğitimleri sırasında gelinliğinizle prova yaparak ilk dansınızı şansa bırakmayın, gerçek bir düğün dansı deneyimi yaşayın.

Rahat Gelinlik Modelleri ile Özgürce Dans Edin!

Düğün dansınızın sorunsuz olması için sadece gelinliğinizin rahat olması yeterli değil, aynı zamanda düğünden en az 2 ay önce düğün dansı derslerinize başlamalı ve bol bol pratik yapmalısınız. Mükemmel bir düğünün kilit noktası iyi çalışılmış ve sahnelenmiş bir dans olacak. Bu nedenle düğün dansı kursları arasından seçim yaparak vakit kaybetmeden düğün dansınız için çalışmaya başlayın. 

Düğün dansı kursları sayesinde gelinlik ve damatlık ile prova yaparak düğün dansınıza en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. Nasıl dans edeceğim endişesi yaşamadan düğün dansınızı gerçekleştirebilirsiniz. Düğün dansı için en rahat gelinlikler ve gelinlikle nasıl oynanır sorunuzun cevabı için bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46