Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Dans Ettikçe Bozulan Saçlar ve Makyaj İçin Neler Yapabilirsiniz?

Düğünde Saçınızın ve Makyajınızın Bozulmaması İçin Bunları Yapın!

Düğün gününüzün kusursuz olması için çabalıyor, her şeyin en iyisini bulmak için uğraşıyorsunuz. Her hafta yeni çıkan bir dergiyi alıyor, saç modellerine ve makyaj trendlerine bakıyorsunuz. Peki, saçların dans ettikçe bozulmaması için ne yapılır, biliyor musunuz? Gelin saçının düğün alanına gelene kadar bile bozulma olasılığı çok yüksek.

Dış mekanda fotoğraf çekimi, sürekli temas ve rüzgar derken saçlarınızın kuaförden çıktığınız halde görünmediği bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu durumu yaşamamak için alabileceğiniz bazı önlemler, o gece için kurtarıcınız olabilir.

En Doğru Saç Modelini Belirleyin!

Saçların dans ettikçe bozulmaması için ne yapılır? Gelin saçının bozulmaması için önerilerimizden ilki, aslında düğünü nasıl geçireceğinize bağlı. Gece boyunca dans edeceğinizi düşünüyorsanız saçlarınızın toplu olduğu bir modeli tercih edebilirsiniz. Çünkü dans ettikçe terleyeceksiniz, bu durumda saçlarınız daha sönük ve dağınık görünecek.

Saçınızı toplamaya karar verdiyseniz de dağınık topuzdan uzak durmalı, sıkı ve gergin bir model tercih etmelisiniz. Kuaförünüzün desteğiyle saçınızı, tel tokayla olabildiğince sağlamlaştırabilirsiniz. Dans ettikçe bozulan saçlar için bir diğer önlem de topuzunuza saçınızın rengiyle aynı tonda bir tül sarmanız. Kuaförlerin uzun süreli kullanılacak olan saçlarda uyguladığı bu yöntemden, siz de düğün gününüz için faydalanabilirsiniz. Bu sayede, daha düzgün bir topuz elde etmiş olur hem de gece sonuna kadar saçınızın aynı şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Gelin saçının bozulmaması için önerilerimizden biri de hem saçınızı hem de makyajınızı, düğün saatine olabildiğince az vakit kala yaptırmanız. Buna ek olarak yeteri kadar saç spreyi kullanmayı da unutmamalısınız. Yalnız spreyi fazla kaçırmanız, saçınızın doğal görünümünü bozabilir; bu noktada kuaförünüze danışabilirsiniz.

Düğün Makyajının Kalıcılığını Sağlamak İçin Neler Yapılabilir?

Bu önlemleri aldıktan saçların dans ettikçe bozulmaması için ne yapılır diye endişelenmenize hiç gerek kalmadığını görecekseniz. Şimdi dilerseniz dans ettikçe bozulan makyaj için önerilere geçelim.

Bu noktada ilk olarak makyajınızın hangi tonlarda olacağını belirmelisiniz. Yoğun mu yoksa daha hafif bir makyaj mı tercih edeceksiniz? Yalnız buna karar verirken hiç durmadan dans edeceğinizi göz ardı etmeyin. Düğün dansıyla başlayacak, gecenin sonuna kadar hiç oturmayacaksınız; bu yüzden daha belirgin tonları tercih etmelisiniz. Yumuşak tonlarda yaptırdığınız hafif bir makyaj, bir şeyler yiyip içtikçe ya da terledikçe uçup gidecektir. Dans ettikçe bozulan makyajınız olmasın, gece boyunca tazeliğini korusun istiyorsanız bordo veya kırmızı gibi bir ruj ve yine aynı tonlarda far tercih edebilirsiniz. Kullandığınız makyaj malzemeleri ne kadar kaliteli ve kalıcı olursa siz de bir o kadar rahat dans edersiniz.

Hayallerinizdeki Gibi Bir Gelin Olmak İçin Saç ve Makyajınızla İlgili Tüm Detayları Planlayın

Yine de “Tüm gün dans edeceğim, hiç oturmayacağım.” diyorsanız düğünün sonlarına doğru daha rahat olacağınız bir elbiseye geçebilirsiniz. Hem de bu sayede dans ettikçe bozulan makyajınızı tazeleyebilir, bir arkadaşınızın desteğiyle saçınızı düzeltebilirsiniz.

Saçınızın ve makyajınızın, güzelliğinizle tamamlayıcı bir unsur olduğunu unutmayın. Tüm gece dans edecek ve eğleneceksiniz. Dikkat edeceğiniz bazı küçük önlemlerle saçlarınızın ve makyajınızın güzelliğini ve doğallığını koruyabilir, keyfinize bakabilirsiniz…

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46