Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Unutulmaz Bir Düğün Dansı İçin Nelere İhtiyacınız Var?

Kusursuz Bir Düğün Dansı Yapmak İçin Bu Önerilere Kulak Verin!

Düğün dansı, salona giriş yaptığınız ve tüm gözlerin üzerinizde olduğu en önemli an. Hatta tüm günün en önemli anı da denebilir. Orada sizin için toplanan ne kadar davetli varsa herkes o an size bakıyor ve hangi şarkıyla, nasıl dans ettiğinizi izliyor. Ne kadar da heyecan verici bir durum, öyle değil mi?

Endişelenmeyin! Düğün dansının tüm detaylarını planlar ve sıkı çalışırsanız harika bir performans çıkarabilirsiniz. Peki, kusursuz düğün dansı için nelere dikkat etmelisiniz, biliyor musunuz? Düğün dansının incelikleri hakkında detaylar için yazımızı okuyun.

[widget-136]

 

İdeal Düğün Dansı Nasıl Olmalı Diyenlere!

Bugüne kadar katıldığınız düğünleri bir düşünün… Aklınızda ne kaldı? Davetiyeleri mi yoksa ilk dansları mı? Gelin makyajı mı yoksa ilk şarkıları mı? Aslında cevap belli. Peki, bu anı unutulmaz kılmak için neler yapılabilir?

İlk olarak ideal düğün dansı nasıl olmalı sorusuna cevap verelim. Başarılı bir düğün dansı yapmak istiyorsanız dans öncesindeki bazı süreçleri titizlikle halletmelisiniz. Düğün dansının incelikleri ve düğün dansının nasıl yapılacağına dair detaylar eğitim alacağınız düğün dansı kursu tarafından size aşılanacaktır.

Ayakkabı Seçiminizi Doğru Yapın

Tüm gün ayakta duracak ve sürekli dans edeceksiniz. Bu noktada, rahatsız bir ayakkabı giymenizin sizi ne kadar zorlayacağını tahmin edebilirsiniz. Uzun topuklu, fazla sıkı veya rahatsız bir düğün ayakkabısı tercih etmeniz, düğün dansınıza yeteri kadar konsantre olmamanıza sebep olabilir. Bu sebeple, rahat tabanlı ve orta topuklu bir ayakkabı tercih ederek düğün dansı performansınızı başarıyla deneyimleyebilirsiniz.

Gelinlik ve Damatlık Modellerine Dikkat Edin

Düğün dansının incelikleri listemizin en önemlisi aslında gelinlik ve damatlık. Hareket kabiliyetinizi azaltacak, esnekliğinizi kısıtlayacak ve rahat hareket etmenize engel olacak gelinlik modelleri tercih ederseniz dilediğiniz gibi dans edemeyebilirsiniz. Bedeninizle uyumlu ve rahat kalıplı gelinlik seçerek düğün sonuna kadar dans edebilir, anın tadını çıkarabilirsiniz. Düğün dansı için en rahat gelinlikler yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Düğün Dansı Türüne Doğru Karar Verin

Düğün dansının kurallarından biri de dans türü. Düğününüz için görkemli bir giriş planlıyorsanız buna uyumlu bir düğün dansı türü ve koreografi hazırlamalısınız. Tarzınıza uyum sağlamayan bir düğün dansı seçmeniz, planladığınız akışı bozabilir. Bu konuda, bir düğün dansı kursundan destek alabilir, sizi en iyi ifade eden dans türünde güzel bir gösteri hazırlayabilirsiniz.

Düğün Dansı Kursuna Gitmeyi Deneyin

Dans etmeyi iyi biliyor olsanız bile profesyonel bir dans eğitmeninin hazırlayacağı bir koreografi kadar başarılı sonuçlar çıkaramayabilirsiniz. Bundan dolayı, bir düğün dansı kursu kaydınızı yaparak iyi bir eğitimden ders alabilir, daha iyi hazırlanabilirsiniz.

Düğün Şarkısı Seçimine Özen Gösterin

Başarıyla hazırlanmış bir koreografinizi, ancak doğru müzik seçimiyle tamamlayabilirsiniz. Dansınızla uyumlu olmayan ya da hiçbir şekilde sizi ifade etmeyen bir müzik tercih etmeniz, dansının etkisini azaltabilir. İkiniz için de özel olan bir şarkı seçebilir ya da seçimi, düğün dansı kursu eğitmenine bırakabilirsiniz.

Düğün Dansını Öğrenmek İçin İmkan Yaratın

Düğün dansının inceliklerinden biri de zamanlama. Düğün dansı kursuna gitmeyi planlıyorsanız düğünden önceki 1.5- 2 aylık süreyi dansı öğrenmeye ayırabilirsiniz. Zorlu bir koreografi tercih edecekseniz bu süreyi 2.5-3 aya kadar uzatabilirsiniz. Bunun bir beceri işi olduğunu unutmayın ve kendinize mutlaka yeterli bir süre tanıyın.

Sıkı Çalışma ve Bol Tekrar, Bu İşin Çözümü

Düğün dansı yapmayı öğrenmenin bir enstrüman çalmayı öğrenmekten hiçbir farkı yok. Ne kadar çok tekrar ederseniz dansınız o kadar iyi pekişir. Hareketlerin sizin için rutin hale gelmesi, düğün gününüzdeki heyecanınızı azaltmanıza yardımcı olur. Prova yapmanın size özgüven kazandıracağını unutmayın.

Beden Dilinizi Yönetin

Düğün dansının kurallarından biri de beden dili kullanımı. Jest ve mimikleriniz ne kadar aktif olursa hissettikleriniz de karşı tarafa o kadar başarılı geçer. Kusursuz düğün dansı yapmak için hem eşinize hem de davetlilerinize gülümseyebilir, mutluluğunuzu daha iyi ifade edebilirsiniz. Eşinizi belinden/omzundan sımsıkı kavrayarak aşkınızı ispat edebilirsiniz.

Gereksizse Konuşmayın

Düğün dansı, çiftlerin en özel ve unutulmaz anıdır. Olabildiğince dansa odaklanmalı, yalnızca eşinizin gözlerinin içine bakmalısınız. Gerekmedikçe konuşmamalı, ortamın büyüsünü bozmamalısınız. İlk dansınızın tekrarı yok, tadını çıkarmaya bakın!

[widget-172]

Sakin Olmaya Çalışın

Düğün dansının inceliklerinden biri de heyecanı ve stresi yönetme. “Dans ederken rezil mi olacağım, komik mi görünüyorum, doğru mu dans ediyorum, şimdi sırada hangi hareket vardı?” gibi gereksiz detaylarla kendinizi strese sokmayın. O anın büyüsü, size yardım edecektir. Olabildiğince doğal olmaya çalışın, tıkandığınızı hissettiğiniz yerde sakinleşmeye çalışıp eşinizin gözlerinin içine bakın, her şeyin daha iyi olduğunu göreceksiniz.

Şarkının Süresini Uzatmayın

Düğün dansınızı, şarkı devam ettiği süre boyunca yapmayın. Şarkıyı en makul şekilde, 2-2.5 dakika aralığına indirebilirsiniz. Bu sayede, hem davetlilerinizin sıkılmasını önleyebilir hem de daha estetik bir dans gösterisi sergileyebilirsiniz. Düğün dansı şarkıları arasından seçim yaparken bu durumu göz önünde bulundurun.

Duruşunuza Dikkat Edin

Dans pistindeki duruşunuzun, ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Eşinizle aranızda, birbirinizin ayaklarına basmayacağınız şekilde ideal bir mesafe bırakarak dans edebilirsiniz. Aradaki mesafeyi gereğinden fazla tutmanız, dışarıya karşı olumsuz bir intiba yaratabilir.

Derslere Erken Başlayın!

Düğün dansı koreografinizi sorunsuz sergilemek için en az 5 ders almalı ve düğünden 3 ya da 2 ay önce eğitiminize başlamalısınız.

Düğün Dansının Kurallarına Dikkat Edin, Unutulmaz Bir Deneyim Yaşayın…

Düğün dansının incelikleri, aslında herkesin uyması gereken kuralları içeriyor. Dans ederken kendinden daha emin olmak isteyen, yaptıkları ilk dansı yıllar sonra çocuklarına anlatmak isteyen herkes, kusursuz bir düğün dansı sergilemek için bu kurallardan faydalanabilir.

Artık, en iyi düğün dansı nasıl yapılır diye endişelenmenize hiç gerek yok. Kusursuz düğün dansı için uyulması gereken kurallara dikkat ederseniz tam da istediğiniz gibi bir dans performansı çıkardığınızı görebilirsiniz. Düğün dansı, düşündüğünüzden çok daha fazla önemli bir iş. Gün sonunda, elinizde ilk dansınızın yer aldığı birçok fotoğraf karesi olacak, bunu unutmayın…

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46