Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğün Dansı Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Düğünde Dans Etmek İçin Nasıl Ayakkabılar Tercih Edilmeli?

Düğün dansınız için tüm hazırlıklar tamam mı? Peki ya düğün dansı için ayakkabı seçtiniz mi? Bugüne kadar düşünmediyseniz korkmayın. Düğün dansı ayakkabısı nasıl olmalı diye soranlar için güzel bir öneri listesi düzenledik.

Düğün gününde en önemli ayrıntılar arasında salonun mimarisi, gelin adayının gelinliği, saçı ve makyajı, damadın giyimi, konuklara ikram edilecek yiyecekler ve düğün dansı gelir. Düğün dansı düşüncesiyle birlikte gelinin aksesuarları da otomatikman akla gelir. Aksesuar konusu bu önemli günün ve dansın sorunsuzca atlatılmasını sağlamak için dikkat edilmesi gereken bir ayrıntıdır. Düğününüzü güzel kılmak için her şeyi düşünüp ayarlamışken, dans ederken giyeceğiniz ayakkabıyı da haliyle unutmamanız gerekir. Düğün dansı ayakkabısı gecenizi kurtaran en önemli ayrıntılardan biridir. Düğün dansı ayakkabısı nasıl olmalı, nasıl daha fazla rahat edersiniz, düğün dansı için ayakkabı seçmek işinizi ne kadar kolaylaştırır? Gelin hep birlikte bu konuya bir göz atalım.

[widget-136]

 

Dans İçin Nasıl Bir Ayakkabı Seçmeliyiz?

Düğün dansı için ayakkabı seçimi çok önemlidir. Sadece gelinliğinize uyum sağlayacak ve beğendiğiniz ayakkabıları seçmek pek mantıklı değildir. Gelinliğinize en çok uyan ayakkabıyı seçip gecenin ilerleyen saatlerinde canınızın yanmasını istemezsiniz değil mi?

Sadece şık ve tamamlayıcı olsun diye şişen ayaklarınız yüzünden yerinizden kalkamamak, herkes eğlenirken oturmak zorunda kalmak üzücü olacaktır. Bu durumla karşılaşmamak için sadece şıklık kriteriniz olmamalı ve en rahat düğün dansı ayakkabıları için seçim yapmalısınız. Peki dans koreografinizi sergilerken ve gece boyu dans ederken kullanacağınız düğün dansı ayakkabısı nasıl olmalı? İşte düğün dansı için ayakkabı önerilerimiz:

  • Düğün dansı ayakkabı modelleri için en önemli kriterin rahatlık olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek. Ayağınızı sıkmayacak ya da vurmayacak ayakkabıları seçmelisiniz.
  • Gelin ayakkabıları genellikle pullu ve taşlı olurlar. Gelinlik modellerinde kullanılan parlak kumaşlar ayakkabılarda da kullanılır. Ancak düğün dansınızı yaparken ayakkabınızın terletmemesine ve esneyen bir kumaştan yapılmasına dikkat etmelisiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde ayağınız şişeceği için ayakkabınızın ayaklarınızı sıkmaması önemli.
  • Beyaz gelinlik altına beyaz gelin ayakkabısı seçmek klasik olsa da dilerseniz renkli bir dans ayakkabısı da tercih edebilirsiniz. Soft pembe ve ekru renkler ile kırık beyaz ve krem rengi tonları da ayakkabınız için uygun olacaktır.

  • Düğününüzün yapıldığı mevsime uygun bir düğün dansı ayakkabısı seçmeniz doğru olacaktır. Yaz düğünlerinde kısa ya da straplez gelinlikler için kapalı ayakkabılar seçmemelisiniz. Kış düğünlerinde ise burnu kapalı ve kışlık kumaştan yapılmış bir ayakkabı ideal olacaktır. Bu durum dans ederken de yararınıza olacaktır. Ayaklarınızın terlemesini ve üşümesini engelleyerek rahatça hareket edersiniz.
  • Ayrıca düğününüzü kırda ya da kumsalda yapacaksanız dans etmeniz için mutlaka platform talep etmelisiniz. Eğer bu durum mümkün değilse düz ayakkabılarla dans etmeniz, daha rahat olmanızı sağlar. Topuklu ayakkabı seçerseniz topuklarınız sürekli zemine batacak, taşlara takılacaktır. Kumsal düğünleri için özel olarak üretilen sandalet tarzı düğün dansı ayakkabıları kullanabilirsiniz. Modern ve şık bir gelin olurken, rahat düğün dansı ayakkabıları ile koreografinizi zorlanmadan sergilersiniz.
  • Düğün dansı için ayakkabılar seçtiğinizde bunların ağır olmaması da önemli. Düğün dansı kursu ile öğrendiğiniz koreografiyi sergilerken sizi zorlayacak ayakkabılar hemen yorulmanıza ve bileklerinizin ağrımasına neden olurlar.
  • Düğün dansı ayakkabısı nasıl olmalı” diye soranlar için son önerimize geldik. Düğün dansı ayakkabıları olarak direkt dans ayakkabılarını tercih edebilirsiniz. Dans etmek için özel olarak üretilen bu ayakkabılarla dilediğiniz kadar uzun dans edebilirsiniz. Esnek ve dayanıklı yapılarıyla her dansı kolayca yapmanızı sağlayan dans ayakkabıları, özel tasarım olarak daha da şık hale getirilebilir.

Düğün dansı ayakkabısı dışında gelinlik modeliniz de dansınızı başarıyla gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğinizi belirler. Düğün dansı için en rahat gelinlikler arasından seçim yaparak dansınızın kusursuz olmasını sağlayabilirsiniz. 

[widget-172]

Düğün Dansı İçin Ayakkabılar Seçerken Bilgi Alın

Düğün ayakkabıları için yüksek topuklu olan ve ayağınız sıkan modellerden kesinlikle kaçının. İlk dansınızı sergilerken size engel olacak modeller gecenizi berbat edebilir. Dans eğitmeninizden de bu konuda yardım alabilirsiniz. Düğün dans kursu eğitmeniniz size düğün dansı ayakkabısı nasıl olmalı konusu hakkında detaylı bilgiler verecektir.

Rahat ve şık görünen ayakkabılarla düğününüzün en romantik anını çok kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. Düğününüzü rahat geçirmeniz ve düğün dansınızı kusura yer bırakmadan tamamlamanız gerçekten çok önemli. Düğününüzü rahat ama şık ayakkabılarınızla olası krizlerden kurtarın. Düğün dansı ayakkabısı ve düğün dansı kursu fiyatları hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımızı arayabilirsiniz. 

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46