Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğün Dansı Nasıl Yapılır? – En Kolay Düğün Dansları

Harika Düğün Dans Çeşitleri İle Romantik Anlar Yaşayın

Düğün günü yaklaşırken çiftleri saran en büyük telaşlardan biri de ilk danstır. Her çift, düğün dansı nasıl yapılır diye kara kara düşünmeye başlar. Bu çok normaldir.

Düğünde nasıl dans edilir diye merak eden çiftler için nasıl bir düğün dansı ile salona giriş yapılacağı, karar verilmesi zor olan ayrıntılardan biridir. Düğün davetiyeleri, düğün mekânı, konuklara ikram edilecek düğün menüsü, nikâh masası, nikâh memuru, gelinlik ve damatlık, ev dekorasyonu, eşyaları derken düğün dansı öğrenmeye çok zaman kalmayabilir. En kolay düğün dansı seçenekleriyle vakitsiz çiftler bu sorundan kurtulabilir.

Klasik ve temel hareketlerle yapılan romantik dans türleri düğünün açılışı için yeterli olacaktır. Ancak düğün dansı konusuna fazla önem veren ve dansını özel bir şova dönüştürmek isteyen çiftler, düğün dansı dersleri almaya en az 1 ay önceden başlamalılar.

Düğünde Nasıl Dans Edilir?

Ben dans edemem, daha önce hiç dans etmedim ve bu yüzden çok utanırım, heyecanlanırım, beceremem diyorsanız yanılıyorsunuz. Düğün dansı belki de hayatınızın en kolay eğitimi olacak.

Düğün dans kursu ile hem kendinize özel bir koreografi hazırlanmasını sağlayacak hem de bu koreografiyi kolayca sergileyeceksiniz. Düğünde nasıl dans edilir konusunda en ince ayrıntıları eğitmenlerden öğreneceksiniz.

Düğün dansı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız öncelikli olarak internette yayınlanan düğün dansı videoları size fikir verebilir, bunlara göz atabilirsiniz. Bu danslar ilginizi çektiyse ve müstakbel eşinizi ikna ettiyseniz en kolay düğün dansı öğrenme metodu olarak hemen bir düğün dansı kursunun kapısını çalabilir ve derslere başlayabilirsiniz.

İlk dans için düğün müziği seçmediyseniz eğitmeninizden öneri alabilirsiniz. Yıllardır klasikleşen düğün şarkılarını ya da yılın hit olan aşk şarkılarını tercih edebilirsiniz. Şarkı seçiminiz koreografinizi belirler ve dans etme beceriniz yoksa eğitmeniniz sizin için kolay adımlarla, en kolay düğün dansı koreografisini oluşturur. Dans edebiliyorsanız da daha zor koreografiler seçebilirsiniz demektir.

Yapılması En Kolay Düğün Dansları

En kolay düğün dansları, vakti olmayan ya da dans etmekte zorlanan çiftlerin kurtarıcısıdır. Kısa zamanda güzel bir dans hazırlamak isteyenler kolay dansları seçerek konuklarına beğenilecek bir dans hazırlayabilirler.

Klasik ve Romantik Dans Türleri

Düğün dans çeşitleri arasında klasiklerden vazgeçilmiyor. En romantik dans türleri arasında klasikler ilk sırada yer alıyor. İşin içine romantizm katmak isteyen duygusal çiftler için ideal olan bu ilk dans seçeneği, temel figürlerinin kolaylığı ve ezgilerinin tanıdık olması nedeniyle kolayca öğrenilebilir.

Kolay yapılan düğün dansları arasında:

 • Tango
 • Vals
 • Rumba
 • Swing yer alıyor.

Tutkulu bakışlar, ahenkli dönüşler ve romantik bir atmosfer ile icra edilen klasik düğün dansları sayesinde çiftler yorucu bir hazırlık sürecinden kurtulmuş oluyor. Ortaya doğal ve büyüleyici koreografiler çıkıyor. Romantik dans türleri mutlaka düğününüzde bulunmalı.

Hareketli ve Eğlenceli Danslar

Düğün dansımız hem kıpır kıpır hem de kolay olsun diyenlerdenseniz eğlenceli danslar tam size göre. En kolay düğün dansları arasında yer alan ya da eğitmen yardımıyla basitleştirilen düğün dansları arasında:

 • Salsa
 • Samba
 • Cha Cha Cha
 • Rock’n Roll
 • Hip Hop ve R&B yer alıyor.

Dilerseniz en kolay düğün dansları arasından birini seçerek tüm salonu coşturabilirsiniz. Hatta koreografinin sonunda tüm konukların size eşlik etmesini sağlayabilirsiniz. Düğün dans çeşitleri arasında en eğleneceğiniz seçenek belki de bu olacak.

Kültürümüzü Yansıtmak İsteyenlere Özel Danslar

Düğün dansı nasıl yapılır diye soran çiftlerin her zaman çok uzağa, bilmedikleri figürlere gitmelerine gerek yok. Türk kültürünün zenginliğiyle şekillenen danslarımız, düğünlerde kolaylıkla yapılabilen düğün dans çeşitleri arasındadır ve hazırlık aşamasında da çiftleri zorlamaz. Hangi dans en kolay yapılır diyenler için her zaman bilinen ama akla gelmeyen dansları sayabiliriz.

En kolay düğün dansı olarak kültürel seçenek arayanlara:

 • Zeybek
 • Çiftetelli
 • Horon
 • Halay önerebiliriz.

Bu danslar farklı koreografilerle sergilenerek konukların beğenisine sunulabilir. Geleneksel düğün dansları her zaman daha rahatça sergilenecek ve ilgi çekici olacaktır.

Başarılı Düğün Dansı İçin Her Şey Düşünülmeli

Düğün dansı yapılırken aynı zamanda düğünde müziği yönetecek kişi ile düğün mekanında prova yapılması gerekir. Dans provasında düğünde giyilecek ayakkabının ve gelinliğin denenmesi önemlidir. Düğün çekimleri için de önceden prova yapılarak kameraman ve fotoğrafçı yönlendirilebilir. Her ayrıntı düşünüldüğünde ortaya izlenmesi keyifli ve kolay düğün dansı olarak niteleyeceğimiz bir şov çıkar…

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46