Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğün Dansında Dikkat Edilecekler - Düğün İlk Dansına Dair Her Şey Burada…

Düğünde İlk Dansınız Hiç Unutulmayacak!

Düğünün en heyecanlı ve stresli anı, ortama ilk girdiğinizde tüm gözler sizin üzerinizdeyken ettiğiniz dans… Günün gerginliği bir yana, dans etmeyi sevmiyorsanız veya daha öncesinde bir dans etme tecrübeniz olmadıysa o an bir türlü geçmek bilmiyor. Doğru mu duruyorum, fotoğraflarda estetik mi çıkıyorum, güzel dans ediyor muyum diye düşünmekten ana odaklanamıyorsunuz. İlk dansta yapılması gerekenler ile ilgili stresi üzerinizden atmanıza yardımcı olabilecek bazı önerilerimiz var, gelin ilk dansta nelere dikkat edilir, göz atalım. Düğün dansında dikkat edilecekler nelermiş...

[widget-136]

 

Her Detayı Düşünmeliyiz: Düğün Giriş Dansı İçin Rahat Gelinlik Seçimi

Düğün dansında dikkat edilecekler listesinin ilk sırasında gelinlik var. Hayalinizdeki gelinliği bulmak için uzun uğraşlar veriyor, içinde bir kuğu gibi görünmek istiyorsunuz. Ama unuttuğunuz bazı şeyler var. Tüm gün üzerinizde duracak olan gelinlik, hem düğün giriş dansı sırasında hem de ilerleyen saatlerde sizi oldukça zorlayabilir. Fazla kabarık, uzun kuyruklu veya bedeninize dar gelen bir gelinlik tercih etmeniz kendinizi rahatsız hissetmenizi sağlayacak ve dans ederken alacağınız keyfin önüne geçecek.

Düğün ilk dansından çalacak son parçaya kadar yerimde duramam.” diyorsanız mutlaka ona uygun ve sizi rahat ettirecek bir gelinlik seçmelisiniz. Balık veya düz kesim bir model tercih etmeniz, hareket alanınızı genişleteceğinden hiç oturmadan dilediğiniz gibi düğün dansı koreografinizi sergileyebilirsiniz.

Düğün Dansında Dikkat Edilecekler: En Rahat Ayakkabıyı Seçin

Düğün dansı nasıl yapılır sorusundan önce üstünde durmamız gereken bir konu da doğru ayakkabı seçimi. Son dönemde gelinlerin birçoğu, hem düğün ilk dansında rahat olmayı düşündüğünden hem de bütün gün ayakta duracağını bildiğinden beyaz spor ayakkabı giymeyi tercih ediyor. Çünkü ayakkabı, dans için en çok dikkat edilmesi gereken konu.

Spor ayakkabı giymeyi tercih etmiyor, hem şık hem de rahat olmak istiyorsanız da sizin için şöyle bir önerimiz var. Tercih edeceğiniz dolgu topuklu, rahat bir ayakkabı hem düğün ilk dansınızda rahat olmanızı hem de gelinliğinizle uyumlu görünerek estetik durmanızı sağlayacak. Düğün dansında dikkat edilecekler arasında rahat hareket etmeniz çok önemli.

İlk dans için önerilerimizden biri de başlangıçta spor ayakkabı tercih etmeniz olabilir. Düğün giriş dansını topuğum gelinliğe takılacak mı, merdivenlerde ayağım burkulur mu diye düşünmeden geçirmeniz için beyaz ve şık bir spor ayakkabıyla giriş yaptıktan sonra ilerleyen saatler için topuklu ayakkabı giyebilirsiniz.

Düğünde Hangi Dans Edilir? Doğru Düğün Dansı Müziği Seçimi

Ayakkabıyı ve gelinliğinizi, size en uygun şekilde planladınız. Peki, tüm gözlerin üzerinizde olacağı ilk dansınızı yapacağınız şarkı hazır mı? İlk dansta nelere dikkat edilir, hangi şarkı seçilir?

Eşinizle uyumlu bir şekilde dans etmek, misafirlerin beğenisini kazanmak ve unutulmaz bir deneyim yaşamak için en doğru düğün giriş dansı müziğini de önceden seçmeniz gerekiyor. Bu konuda size yardımcı olacak bazı filtrelemeler yapmanızı sağlayabiliriz. “Bizim şarkımız” dediğiniz ya da küçüklükten beri “Evlenirsem ilk dansımı mutlaka bu şarkıda yapacağım.” diye düşündüğünüz bir parça varsa tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz. Bu hem duygusal hem de romantik bir seçim olur ve uzun sürede akılda kalıcı bir dans yapabilirsiniz. Düğün dansında dikkat edilecekler listemizin en önemlisi belki de düğün şarkısı.

Böyle bir seçeneğiniz yoksa da Nostaljik Düğün Şarkıları yazımızdan ilham alabilirsiniz.

[widget-172]

Unutulmaz Bir Deneyim Yaşamak İçin Dans Kursuna Gidebilirsiniz

Dans etme konusunda başarılı olmadığınızı düşünüyor ya da düğünde ilk dans nasıl yapılır diye strese giriyorsanız bir dans kursuna gitmeniz sizin için faydalı olabilir. Düğün dans kursları, dersleri çiftlerin giriş yapacakları müzik üzerinden işleyerek hem heyecanınızı yenmenizi hem de sık sık prova yapmanızı sağlıyor.

Düğün ilk dansında uyacağınız koreografi belirlendiği için heyecanlanmadan ve güzel dans ettiğinizi bilerek daha rahat oluyorsunuz. Düğün dansında dikkat edilecekler hakkında düğün dansı kursu eğitmeninizden bilgi alabilirsiniz. Kolay bir düğün dansı koreografisi, kıyafetli provalar ve sorularınızın cevabı düğün dansı kursu ile yanıtlanacaktır.

Dikkat Edin!

İlk dansınızın sorunsuz geçmesi için gelinliğinize uygun düğün dansı seçin. 

Mutluluğa Adım Atacağınız İlk An İçin Her Şey Hazır…

Düğün dansı dikkat edilecekler listesinde ayakkabıdan gelinliğe, dans kursundan giriş müziğine kadar ilk dansta yapılması gerekenlere dair ne varsa belirledikten sonra anın tadını çıkarmak için önünüzde hiçbir engel kalmıyor. Müziğin ritminize uyabilir, hayatınız boyunca unutamayacağınız bu anı, dolu dolu yaşamaya odaklanabilirsiniz.

Nasıl başlanırsanız öyle devam eder; tempoyu bir kez yakaladınız mı düğün sonuna kadar enerjinizin devam edeceğini unutmayın. Eşinizin gözlerinin içine bakın ve mutluluğunuzun tadını çıkarın. Hoş bir müzik ve güzel bir düğün giriş dansı, harika bir başlangıç olacak. Düğün dansı dikkat edilecekler ve düğün dansı kurs fiyatları hakkında detaylar içni bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46