Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Vals Düğün Dansı - Düğününüzde Zarafetin Dansı Vals Yapın!

Vals Nasıl Bir Dans? En Çok Tercih Edilen Vals Düğün Dansı Nedir?

Salon danslarının doğuşunu temsil etmesiyle romantik dans türleri arasında ayrı bir yer tutan vals düğün dansı kökeni itibariyle 16. yüzyıllara kadar dayanmakla beraber adını 19.yüzyıllarda duyurmuş bir Avusturya dansıdır.

Düğün dansları arasında ayrı bir yer tutan vals düğün dansı sırasında çiftler birbirleri etrafında dönerek ve birbirlerine kenetlenerek ahenkle dans ederler. Vals dansı sırasında çiftlerin uyumu ve aralarındaki güven tüm salona yansımaktadır. Tüm bu sebeplerle vals düğün dansı olarak son yıllarda oldukça tercih edilmektedir. Vals düğün dansı noktasında merak edilen tüm detayları sayfamızda bulabilir siz de vals düğün dansını tercih eden çiftler arasında yer alabilirsiniz.

 [widget-136]

İlk Dans İçin Neden Vals Düğün Dansı?

Peki, bu mutlu gününüzde neden vals düğün dansını tercih etmelisiniz? Vals düğün dansı ile ilk dansınızda nasıl bir fark yaratabilirsiniz? Aslında bu soruların cevabı oldukça basittir. Neden düğün dansı vals diyenler için ilgi çekici sebepler:

  • Zarafetin dansı olan vals ile ilk dansınızı romantizm ışığında ölümsüzleştirebilirsiniz.
  • Aranızdaki çekimi ve bağlılığı vals düğün dansı ile sergileyebilirsiniz.
  • Valsin dingin müzikleri ile uyumlu bir vals düğün dansı koreografisi oluşturabilirsiniz.
  • Valsin köklü kültürü ile geçmişe dönebilir elit bir salon dansı keyfini varabilirsiniz.
  • Vals düğün dansı kursu sayesinde düğün stresinden uzaklaşarak romantizmi hareketlendirebilirsiniz.

Siz de çift uyumunuzu ilk tansınıza yansıtmak istiyorsanız erkekle kadını zarafetin ışığı, asaletin yansımasında bir araya getiren vals düğün dansı ile görsel bir şölen sunabilirsiniz.

 

Vals Düğün Dansı Nasıl Yapılır? Vals Düğün Dansı Adımları

¾’lük adımlarla yapılan vals, bedenlerin birbirine yakın temasta olduğu bir danstır. Çiftler vals düğün dansı boyunca yavaş ve zarif bir müzik eşliğinde birbirilerinin etrafında dönerek dans figürlerini uygularlar.

Vals düğün dansı boyunca çiftler arasındaki temas sona ermez. Duygusallığı ve aşkı yansıtmayı amaçlayan vals, adımlardan bakışlara kadar incelikle şekillenmiştir. Vals düğün dansı nedir, vals düğün dansı nasıl yapılır sorunuza yanıt verebildik diye düşünüyoruz, şimdi dilerseniz vals yaparken tercih edebileceğiniz müziklere değinelim. 

Vals Düğün Dansı Müzikleri

Vals düğün dansı noktasında dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise müzik seçimidir. Vals düğün dansı müzikleri için çift olarak özel bir şarkı seçimi yapabilirsiniz. Müzik seçimiz doğrultusunda vals düğün dansı adımlarınız da değişiklik gösterecektir.

Vals düğün dansı Viyana ve Modern olmak üzere şekilde karşımıza çıkmaktadır. Viyana düğün valsine daha hızlı bir müzik eşlik ederken, modern düğün valsi ise çok daha yavaş bir tempoda ilerlemektedir.

Vals Yapılırken Dikkat Edilecekler

Temel prensipleri ile dikkat çeken vals düğün dansını tercih eden çiftler için dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Vals düğün dansı yaparken dikkat edilecekler müzik seçiminden, vals türüne kadar çeşitlilik gösterebilmektedir. Çiftler uyum ve güven içerisinde sürdürdükleri vals düğün dansı boyunca kendilerini izleyenlere görsel bir şölen sunacaklardır.

Vals Yapılırken Dikkat Edilecekler

  • Çiftler, adımlardan figürlere kadar vals düğün dansı etki edecek müzik seçimleri noktasında dikkatli olmalıdır.
  • Diğer dans türlerine göre çok daha dik ve dikkat çeken bir duruş stiline sahip olan vals düğün dansında zarif bir görsellik yaratan bu stil korunmalıdır.
  • Çiftler yakınlıkları ile aralarındaki uyumu izleyenlere hissettirmeli, güven duygusunu tüm salona yansıtmalıdır.
  • Vals düğün dansı yapılırken dikkat edilecekler arasında bir diğer nokta ise bakışlardır. Çiftlerin bakışları da figürleri kadar uyumlu olmalıdır.

Vals düğün dansını tercih eden çiftler dikkat edilmesi gerekenler lstesine uyum sağlayarak kusursuz bir ilk dans gösterisi gerçekleştirebilirler.

[widget-172]

Vals Düğün Dansı İçin Kurs Seçimi – Vals Düğün Dansı Kursu Fiyatları

Düğünlerine az bir vakit kalan çiftlerimiz ilk dansları için vals düğün dansını tercih ediyorlarsa kesinlikle bir eğitim almalarına önermekteyiz. Vals düğün dansı kursları ve vals düğün dansı kurs seçimi eğitim noktasında oldukça önemli bir husustur. Vals düğün dansı kursu ve çiftlere özel koreografiler ile vals düğün dansının adımlarını, duruşunu ve figürlerine kısa sürede öğrenebilirsiniz.

Vals düğün dansı kursu fiyatları için karşınıza farklı rakamlar çıkabilir. Bu farklıkların sebebi özel bir vals düğün dansı koreografisi tercih etmeniz, dekor ve kostüm kalitesi, tercih ettiğiniz kursun araç ve donanımı, kursların sınıfları, MEB ruhsatlı kurs tercihi ve müzik seçimleri gibi unsurlar olabilmektedir. Vals düğün dansı için tercih edeceğiniz eğitim süresi de vals düğün dansı kursu fiyatlarına etki eden bir faktördür. Vals düğün dansı nedir, vals düğün dansı nasıl yapılır, 

İlk dansınızı ölümsüzleştirmek için bir vals düğün dansı kursuna kaydolun ve zarafetin yansımasını adımlarınızda hissedin!

Bunu unutmayın!

Vals dansında kollarınızın pozisyonu, dansın akışını ve zarafetini belirler. Partnerinizle birlikte dans ederken, kollarınızı hafifçe yukarı kaldırın ve dirseklerinizi yumuşak tutun.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46