Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğün Danslarının Klasiği: Vals Müzikleri!

Düğün Dansı Vals Nasıl Yapılır? En Çok Tercih Edilen Düğün Dansı Vals!

Vals düğün dansı, yumuşak adımları, zarif tutuşları ve dönüşleri ile düğün danslarının en romantiği olarak biliniyor. O halde aklımızdaki soru; düğün dansı Vals nasıl yapılır?

Çiftlerin arasındaki aşkı en güzel yansıtan düğün dansı Vals, düğünlerin vazgeçilmezi olarak adından söz ettiriyor. Düğün dansı Vals nasıl yapılır, neden ilk dans için Vals tercih edilir diye soranlar için, bu dansın ne kadar zarif olduğunu hatırlatmakta fayda var.

İlk dans seçiminde asilliği ve zarafeti ile çiftlere yakışan düğün dansı Vals, hemen hemen tüm dans kursları tarafından öneriliyor. Eğlenceli düğün dansları sergilemek isteyen herkes için düğün giriş dansı Vals olabilir. Dans eğitmenlerinin de tavsiyesi bu yönde. Günümüzde düğün giriş dansları dışında Vals dansı kullanılmıyor ama düğünlerde, özellikle son dönemde en çok tercih edilen düğün dansı türlerinden biri de bu büyüleyici dans türü.

[widget-136]

Vals Nasıl Yapılır? Vals Dansı Adımları Nasıldır?

Düğün dansı Vals, diğer salon danslarından farklı olarak 3/4 lük ritim ile yapılır. Diğer salon danslarında genelde 2 veya 4 ün katları şeklinde ritim kullanılır. Düğün dansı Vals yaparken çiftler birbirlerine kenetlenerek etraflarında dönerek dans ederler. Düğün dansı vals, çiftlerin birbirinden ayrılmayarak dans ettiği ve aşkın buram buram hissedildiği bir dans olması yönünden dikkat çeker. Düğün dansı vals müzikleri ve hareketleri, uyumu sergileyen muhteşem koreografiler ortaya çıkarır. Çiftlerin birlikteliklerini en iyi ifade eden düğün giriş dansı vals, tercihi bu yönde olan gelin ve damatları birer çift kuğu gibi zarif gösterir.

Düğün dans müzikleri vals yaparken uyum sağlaması açısından tempolu seçilir. Çiftler bu tempoda hareket ederler ve birbirlerini kucaklayarak dönerler. Vals dansı adımları, düğün dansı vals müzikleri temposunda ilerler. Vals dansı adımları atılırken ayakların yerle temasının kesilmemesine dikkat edilir.

Düğün Dansı Vals Neden İlgi Çekiyor?

Düğün giriş dansı Vals olsun isteyen çiftlerin neden bu dansı tercih ettiğini sorgulamamak gerekir. Çünkü Vals müziği, ilk dans için oldukça zarif ezgilere sahiptir. Düğün dansı Vals nasıl yapılır diye sorgulayan çiftlerin tercihi olan bu özel dans yeterli düğün dansı dersi alındığı zaman kolaylıkla yapılabilir.

Dünyanın en güzel danslarından biri olmasının dışında;

  • Romantik ve duygusal çiftlere heyecan verici bir danstır.
  • Asil ve zarif hareketleri sevenlere
  • Kolay bir dans öğrenmek isteyenlere
  • Aşkınızı sergilemek isteyenlere
  • Düğün öncesi vakit kısıtlı olan çiftlere
  • Düğündeki konuklarını etkilemek isteyenlere
  • Vals düğün dansı gibi salon danslarını sevenlere
  • Partnerini kolay ikna etmek isteyenlere düğün giriş danslarında Vals’i önerebiliriz.

Vals müzikleri ve dansın temel hareketleri ile sahnede bütünleşerek, konuklarına görsel şölen sunmak isteyen çiftler mutlaka düğün giriş dansı olarak valsi denemeli.

En Güzel Vals Müzikleri Hangileri?

Düğün dansı vals müzikleri, partnerler arasındaki aşkı kusursuzca anlatmasıyla ön plana çıkar. Düğün danslarının klasiği Vals’in nostaljik müzikleri herkese tanıdık gelir ve büyüleyici bir etki yaratır. Düğün dans müzikleri Vals olan çiftlerin en çok hangi Vals müziklerini tercih ettiğini merak ediyorsanız eğitmeninize danışabilir ya da Youtube'da en çok dinlenen vals müziklerine göz gezdirebilirsiniz. 

Vals dansı adımları atmak isteyen tüm çiftler için şarkı seçmek zor da olsa imkansız değil. En eğlenceli vals dansı müziklerini düğünlerde kullanmak gerçekten çok şık oluyor.

[widget-172]

Düğünde Vals Dansı Yapmak Nasıl Öğrenilir?

Düğün giriş dansı vals olacak çiftler, bu konuda mutlaka kurs eğitimi almalılar. Eğitim almadan Vals yapmaya çalışırlarsa zorlanabilirler. Bu sebeple, düğün dansı vals müzikleri ile olacak çiftler için düğün  dansı eğitimleri ve kursları düzenlenir. Çiftler kendilerine en yakın Vals dansı eğitimini seçerek ilgileri olan ve yapmak istedikleri bu dansı doyasıya çalışabilirler.

Düğün giriş dansı olarak Vals dansı seçeneğini tercih eden çiftler zarif ve ilgi çekici görünebilirler. Sistemli bir çalışma sonunda düğünlerinin hoş atmosferini misafirlerine de yansıtabilen çiftler, hem eğlenir hem de stressiz bir şekilde düğünlerinin tadını çıkarırlar. Düğün dans kursu Vals ve düğün dans kursu fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşın. 

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46