Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Kafkas Düğün Dansı - Düğününüzde Destanların Dansı Kafkas Yapın!

Kafkas Düğün Dansı Nedir? Destanların Dansı Kafkas

Kökeni Gürcistan’a uzanan Kafkas düğün dansı asli olarak kültürel bir halk oyunudur. Köklü geçmişi ile yıllardır farklı isim ve stillerde karşımıza çıkan Kafkas düğün dansı, destansı bir dans türü olma özelliğine de sahiptir.

İki farklı kabileden olan bir delikanlı ile reis kızının aşkını anlatan Kafkas dansı, kadının zarafeti ile erkeğin yiğitliğini temsil etmektedir. Kafkas dansı oynandığı yörelere göre; Şamiley, Çeçen, Lezginka ve Zilga gibi isimlerle de anılmaktadır.

Düğünlerinde Kafkas düğün dansı yapmayı planlayan çiftler, Kafkas düğün dansı nedir, Kafkas düğün dansı nasıl yapılır gibi merak ettikleri tüm soruların cevabını sayfamızda bulabilirler.

 [widget-136]

Düğününüzde Neden Kafkas Düğün Dansı Tercih Etmelisiniz?

Asaleti ve oldukça gösterişli hareketleri ile izleyenlere büyük bir keyif veren Kafkas düğün dansı, estetik figürleri ile çiftler tarafından oldukça tercih edilen bir düğün dansıdır. Düğünlerinde bir Kafkas fırtınası estirmek isteyen çiftler isin Kafkas düğün dansı kaçırılmaz bir fırsattır. Peki, düğün dansı noktasında kararsızsanız neden Kafkas düğün dansı tercihinde bulunmalısınız?

  • Düğününüzde kültürel bir atmosfer yaratabilirsiniz.
  • Kadının zarafeti ve narinliği, erkeğin yiğitliği ile eşsiz bir Kafkas düğün dansı koreografisi oluşturabilirsiniz.
  • Kafkas düğün dansnı hem çift hem de grup olarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • Estetik hareketler, hızlı figürler ve Kafkas ezgisinin güzelliği ile ilk dansınızda destansı bir şölen gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kafkas düğün dansı ile kendinize özgü bir dans teması oluşturabilirsiniz,
  • Kafkas düğün dansının coşkulu yapısı ile düğün töreninize renk katabilirsiniz.

Kafkas kültürüne ilgi duyuyor ve düğün töreninizde yöresel ezgilerle eşsiz bir ilk dans deneyimi yaşamak istiyorsanız siz de Kafkas düğün dansını tercih edebilirsiniz.

Kafkas Düğün Dansı Nasıl Yapılır? Kafkas Düğün Dansı Figürleri

Tabiri caizse kuğu gibi süzülenlerin dansıdır Kafkas düğün dansı, erkekler hızlı ve ritmik hareketler ile keskin figürler ortaya koyarken kadınlar narin ayak adımları ve estetik el figürleri ile süzülmektedir. Hızlı ve çevik hareketler Kafkas düğün dansının temelini oluşturmaktadır.

Heyecanı ve coşkuyu sonuna kadar hissettiren Kafkas düğün dansı koreografisi aşk ve kahramanlık temaları etrafında şekillenmektedir. Bu temalara uygun olarak dans boyunca çeşitli araç ve gereçler de kullanılmaktadır. Bu araç ve gereçler Kafkas düğün dansını destekleyen unsurlar olmanın yanında bazen de ayrı bir oyun unsuru olarak karşımıza çıkmaktadır. Kafka düğün danslarında sıklıkla gördüğümüz unsurlardan birisi bıçaktır. Bıçak unsuru kahramanlık ve savaş teması etrafında şekillenirken bıçak oyunu adın verilen ayrı bir şov da Kafkas düğün dansının içerisinde gerçekleştirilmektedir. Düğün dansı sırasında yapılan hatalar, çiftlerin amatör bir şekilde, hazırlanmadan piste çıkmalarından kaynaklanır. Bu yüzden hem dans müziklerine hem de dans koreografisine iyi hazırlanmak önemlidir. 

Kafkas Düğün Dansı Müzikleri

Kafkas düğün dansı müzikleri söz konusu olduğunda akla gelen ilk isim hiç kuşkusuz Şeyh Şamil’dir. Şeyh Şamil-Kafkasya Marşı’nın coşkulu ve hareketli yapısı ile Kafkas düğün dansının ritmik hareketleri uyum içerisinde ilerlemektedir.

Kafka düğün dansı müzikleri noktasında dikkat çeken bir diğer parça ise “Ağlatan Dans” olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu para diğer Kafka müzikleri ile karşılaştırıldığında çok daha duygusal ve yavaş tempolu bir yapıya sahiptir.

Kafkas düğün dansı koreografinize uygun olarak Kafkas düğün dansı müzikleri listesinden düğün dansınız için etkileyici bir müzik seçimi gerçekleştirebilirsiniz.

Önemli!

Kafkas dansları, enerji dolu ve tutkulu bir performans gerektirir. Dans ederken içtenlikle ve coşkuyla hareket edin.

Kafkas Düğün Dansı Yapılırken Dikkat Edilecekler

Düğün töreninizde kültürel bir dans türü tercih etmek isteyenler için oldukça uygun bir dans türü olan Kafkas düğün dansı, birbirinden eşsiz figürleri ve estetik yapısı ile pratik ve koordinasyon gerektiren bir dans türüdür. Kafkas düğün dansının sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi ve aslına uygun olarak tamamlanması için dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Çiftler bu maddelere dikkat ederek nitelikli bir düğün dansı gerçekleştirebilirler.

  • Duruşlar ve Bakışlar

Kafka düğün dansı yapılırken dikkat edilecekler noktasındaki ilk madde dik duruş ve dik bakıştır. Oldukça zor hareketler gerçekleştirilirken dahi çiftler dik duruşlarından taviz vermemeli bunu bakışlarına da yansıtmalıdır.

  • Kafkas Düğün Dansı Koreografisi

Düğün dansı yaparken dikkat edilmesi gerekenler diğeri ise Kafkas düğün dansı koreografisidir. Bu koreografi belirli bir tema etrafında şekillenmeli ve çift ya da grup oyununa uygun olmalıdır. Çiftler Kafkas düğün dansı koreografisi içerisinde kendilerini zorlayacak ve uygulamada sorun yaratacak figürleri tercih etmemelidir.

  • Çiftlere Uygun Figürler

Yapısı gereği hız ve hareket gerektiren Kafka düğün dansı sırasında çiftler duraksamamaya özen göstermelidir. En ufak bir duraksama dahi dansın heyecanını düşürebilmektedir. Büyüleyici bir Kafkas düğün dansı gösterisi için coşku, heyecan ve estetik daima üst seviyede olmalıdır.

[widget-172]

Kafkas Düğün Dansı İçin Kurs Seçimi – Kafkas Düğün Dansı Kursu Fiyatları

Kafkas düğün dansı nedir, Kafkas düğün dansı nasıl yapılır öğrendik. Yalnızca düğün dansı olarak değil hobi olarak da oldukça fazla tercih edilen Kafkas dansı, incelikli yapısı ve teknik unsurları ile mutlaka bir eğitim gerektirmektedir. Çiftler düğün danslar için bu teknik unsurlar noktasında oldukça dikkatli olmalı Kafkas düğün dansı kurs seçimi yaparken seçici davranmalıdırlar.

Kafkas düğün dansı kursları, çiftlere özel dansları ve koreografiler ile kısa sürede Kafkas düğün dansının ana hatalarını kavramanıza kolaylık sağlayacaktır. Eğer vaktiniz varsa Kafkas düğün dansı üzerine çok daha uzun soluklu bir eğitim almanızı önermekteyiz. Kim bilir belki de çiftle olarak bir hobi edinirsiniz?

Kafkas düğün dansı kurs fiyatları tüm bu incelikler bağlamında şekillenmektedir. Kurs süreniz, koreografiniz, uzman eğitmen kadrosu, dans salonlarının doananımı, kurumun sektördeki deneyimi ve MEB ruhsatlı olması, Kafkas düğün dansı programı ve özel ders tercihi gibi birçok unsur Kafkas düğün kursu fiyatlarına etki etmektedir. Düğün dansında yapılan yanlışlar sizi korkutuyorsa gelin siz önleminizi erkenden alın!

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46