Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

İlk Dans Sizi Endişelendiriyor Mu?

Düğün Dansı Tavsiyeleri İçin Bize Kulak Verin!

Düğün dansı elbette sizi endişelendirecektir. Hayatınızın en önemli günlerinden biri olan düğün gecenizde yüzlerce kişi sizi izlerken dans etmek, eğer yeterli düğün dansı tavsiyeleri almadıysanız zor olacaktır. Bu durumda hissettiğiniz baskı da normal bir durumdur.

Özellikle gelin adaylarının uykularını kaçıran düğün dansları, erkenden seçilip koreografiye döküldüğünde kabus olmaktan çıkacaktır. Müstakbel eşinizle şarkınızı ve hangi dans türünü yapacağınızı belirleyip çalışmalara başlamanız ilk önerimiz olacak. Bunun için düğün dans kursu seçeneğiniz var ve sizi rahatlatacak her türlü bilgi bu kurslar sayesinde veriliyor.

[widget-136]

 

Sizi Rahatlatacak Düğün Dansı Tavsiyeleri

Düğün öncesi gergin mi hissediyorsunuz? Evlilik hazırlıkları yaparken gergin olmak çok normal bir durumdur. Bu konuyu rahatlıkla halledebilen kişiler var mı, bilemiyoruz ama oldukça zor bir konu. Bu yüzden kendinizi suçlamanıza hiç gerek yok. Doğru düğün dansı tavsiyeleri alarak bu süreci kolaylaştırabilirsiniz.

Evlilik hazırlıkları ve düğün dansları çalışmalarına başlayıp hala endişe duyuyorsanız sizi rahatlatacak birkaç etkili düğün dansı tavsiyemiz var:

 • Seçtiğiniz müziklerin hepsini deneyin ve en rahat hareket edebileceğiniz ilk düğün dansı müziğini seçin. Düğün dansı tavsiyeleri olarak öncelikle iyi bir düğün dansı müziği seçmeniz gerektiğini önerebiliriz.
 • Aşkınızı yansıtan bir müzik seçmeye dikkat edin. Bildiğiniz ve beğendiğiniz bir şarkı daha rahat etmenizi sağlayacaktır.
 • Gelinliğinize basmayı istemiyorsanız topuklu ayakkabılarınızı ve gelinliğinizi giyerek dans provası yapın ve bunu son güne bırakmayın. Tüm koreografiye çalıştıktan sonra kıyafetinizin dansınıza uyumsuz olduğunu görürseniz daha da endişelenebilirsiniz.
 • Eşinizle daha önce hiç dans etmediyseniz endişeleriniz sizi haklı çıkarabilir. Bu nedenle kurslara başlamak için geç kalmayın ve fırsat bulduğunuz her ortamda eşinizle dans edin. Böylece uyumsuz yanlarınızı aşabilirsiniz.
 • Koreografinizi ezberlemeye çalışmayın, dans etmeyi öğrenin. Eğer ilk düğün dansınızı ezberlemeye çalışırsanız unutma telaşına düşersiniz.

 • Uzun kuyruklu gelinlikler için yürüyüş ve dönüş konusunda eğitmenin önerilerini bir kenara not edin.
 • Seyirci faktörünü asla unutmayın. Tüm davetliler sizi izliyor olacak. Bu yüzden içinizdeki düğün dansı endişesi normal, ancak yenmek için dansınızı mümkün olduğunca arkadaş çevrenizden birkaç insanın karşısında prova edin.
 • İlk düğün dansı çalışmanızın ilk veya ikinci dersinde ve son dersinde video çekimi yaptırın ki ne kadar ilerlediğinizi görün. Böylece ilk düğün dansı endişeniz azalacaktır.
 • Düğün fotoğrafçınızdan sizi boydan çekmesini isteyin. Böylece dans ederken nasıl göründüğünüzü daha net seçer ve hatalarınızı detaylı şekilde görmüş olursunuz.
 • Dans eğitmeninize düğün salonu, dans pisti ve oturma düzeni hakkında bilgi verin. Böylece sizin için hazırlanan ilk düğün dansı mekana uygun şekilde hazırlanır ve sahnede bir aksilik yaşamazsınız.

Düğün dansı tavsiye almak için arkadaşlarınızı sıkıştıracağınız konulardan biri, çekinmeyin. Yukarıda sıraladığımız tavsiyeler yetersizse mutlaka çevrenizden daha fazlası için yardım isteyin.

Stresinizi Yenecek Bir Eğitmenle Çalışın!

Düğün dansı hazırlıkları sırasında stres olmanız çok normal. Dans edeceğiniz geceye kadar;

 • Acaba sahnede nasıl görüneceğim?
 • Gelinliğim dans etmeme engel olacak mı?
 • Hata yapacak mıyım?
 • Dansımı unutacak mıyım?
 • Eşimle uyumlu gözükecek miyim?
 • Doğru şarkıyı mı seçtim?
 • Ayakkabılarım rahat dans etmemi sağlayacak mı? gibi sorular kafanızı kurcalayacak.

Bu soruların hepsine cevap bulmak için profesyonel bir dans eğitmeni ile çalışmanız gerekecek. Düğün dans kursu bünyesinde çiftlere hizmet veren düğün dansı eğitmenleri, sizi bu özel geceye psikolojik olarak hazırlayacaktır.

Düğün gecenizde ve dansınızda sizi bekleyen tüm aksaklıklar hakkında bilgilendirme yapacak, kendinize güvenmenizi sağlayacak, eşinizle aranızdaki aşkı en iyi şekilde yansıtacak bir düğün dans kursu ve eğitmen seçin.

[widget-172]

İlk Dans Sizi Endişelendiriyor Mu? İlk Dans Önerileri için Dans Kursu Arayın!

Düğün dansı endişesi taşıyorsanız yapmanız gereken iyi bir düğün dansı kursu tercih etmek. İstanbul'un en iyi düğün dansı kursları ile siz de düğün dansı endişesini bir kenara bırakıp gecenize mükemmel bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Düğün dansı kursu fiyatları makul olan ve düğün dansı eğitmenleri deneyimli bir düğün dansı endişelerinizi yenmenizi sağlayacaktır.

Sizin için derlediğimiz düğün dansı tavsiyeleri ile düğününüzde dikkat çekici duygusal anlar yaşayın ve herkesi büyüleyin. Sıkı bir hazırlık, halinizi anlayacak eğitmenler sayesinde muhteşem koreografiler çıkaracaksınız…

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46