Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğün Dansında Yapılan Yanlışlar Neler?

İlk Dansınızın Kusursuz Olması İçin Bu Detaylara Dikkat Edin!

İlk dansının kusursuz olmasını istemeyen yoktur. Bu sebeple düğün dansında yapılan yanlışlar neler diye merak etmeniz çok doğal. İlk dansta yapılan yanlışlar sizin için yol gösterici olur ve aynı yanlışları kendi dansınıza yansıtmamak için çaba gösterebilirsiniz. Böylece yaptığınız ilk düğün dansı kusursuz görünebilir. Dikkat etmeniz gereken ufak tefek ayrıntı tüm düğün dansınızı kurtarabilir.

Düğün dansınızın kusursuzluğuna çok da fazla takılmadan, küçük ayrıntıları göz önünde bulundurarak harika bir düğün geçirebilirsiniz. Kimsenin kusursuz olmadığını, bir ölçüde hatalar yaptığını unutmayarak içinizi ferah tutmanızı öneririz. Öyleyse, düğün dansında yapılan yanlışlar neler, düğünde dans ederken nelere dikkat etmeliyiz, ilk dansta yapılan yanlışlar neler, tüm bunlara tek tek değinelim.

İlk Düğün Dansı Hataları

İlk dansta dikkat edilmesi gerekenler aslında henüz ilk dansınızı yapma aşamasına gelmeden başlar. Düğün gününüz gelmeden halletmeniz gereken detaylar, sizi ilk düğün dansı sırasında kusursuz göstermek için önemlidir. Yani düğün dansında yapılan yanlışlar neler diye merak eden herkesin düğün dansı öncesinde birçok engeli aşmış olması önemlidir.

Aşkınızı tüm salona yansıtacak romantizme erişebilmeniz için düğün dansının tüm detaylarına hakim olmalısınız. Tüm detaylara hakim olmak için ise ilk dans öncesi ve ilk dans sırasında yapmanız ve yapmaktan kaçınmanız gereken şeyleri iyice öğrenmelisiniz. İlk düğün dansı öncesi ve sırasında yapılan hatalar:

1- Kursa gitmemek ve düğün öncesi dans eğitimi için vakit ayırmamak:

Düğün dansı öncesi yapılan hataların başında eğitim almamak ve eğitime vakit ayırmamak geliyor. Eğer kusursuz bir ilk düğün dansı planınız varsa, ilk dansta dikkat edilmesi gerekenler hakkında birçok bilgiye erişmek için bir kursa gitmelisiniz. Düğün dans kursu tercihi yapmadan önce mutlaka zaman ayırmalı, düğününüze 2 ay ve üstü gibi bir süre kalmasına dikkat etmelisiniz. Bu süreyi geçirirseniz düğün dansınızı öğrenmeniz zorlaşabilir.

2- Pratik yapmamak:

Düğün gününüze tamamen hazır olduğunuzu düşündüğünüz bir sırada, eğer yeterince dans pratiği yapmamışsanız içinizi bir panik kaplayabilir. Aşkınızın en güzel halini yansıtacağınız ilk dansınızın yetersiz olacağı düşüncesi sizi aşırı gergin biri haline getirebilir. Bu hisle başa çıkmak istiyorsanız pratik yapmayı sakın ihmal etmeyin. Aldığınız dans eğitimini pratiklerle sürekli geliştirin ve ilk düğün dansı için hazır hissedin. İlk dansta dikkat edilmesi gerekenler konusunun en önemli maddelerinden biri kesinlikle pratiktir.

3- Yanlış ayakkabı ve gelinlik tercihi:

Düğün dansında yapılan yanlışlar konusunda en çok dikkat edilmesi gereken ayakkabı ve gelinlik tercihleridir. Seçtiğiniz müzik ve dans türü için uygun olmayan gelinlik ve ayakkabı modelleri, rahat dans etmenizi engelleyerek canınızı sıkabilir. Dans ederken nelere dikkat etmeliyiz diye sorduğunuz tüm çevreniz size bu tavsiyeyi mutlaka verecektir. Rahat bir gelinlik ve ayağınızı vurmayacak konforda ayakkabılar tercih etmelisiniz.

4- İlk dans şarkısını çok uzun tutmak:

Düğün dansında yapılan yanlışlar genellikle seçilen müziğin etrafında döner. Seçtiğiniz şarkı size önemli görünebilir, ancak fazla uzun tutarsanız dansınız bitmek bilmez. İlk düğün dansı konusunda usta değilseniz, şarkıyı kısa tutmanızda fayda var. Yoksa hatalar kaçınılmaz olabilir.

5- Şarkının sözlerini bilmemek:

Seçtiğiniz şarkının sözlerini bilmiyorsanız, anlamsız sözler eşliğinde romantik bir ilk dans sergilemeye çalışıyor olabilirsiniz. Bu da sizi konuklarınızın önünde mahcup hissettirebilir. Anlamsız bir şarkıyla dönüp durmak, düğün dansınızın çekici görünmesine engel olur. Düğün dansında yapılan yanlışlar konusunun dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılarından biri de şarkının sözlerini daha önceden bilmektir.

6- Şarkıya kendini kaptırmak:

Şarkı sözlerini bilmemek kadar vahim olmasa da, şarkıya kendinizi kaptırmanız yapmamanız gereken bir davranıştır. İlk düğün dansı yapılırken şarkıya eşlik etmek, dans fotoğraflarında konuşuyormuşsunuz gibi görünmenizi sağlar. Böylece, şarkıya eşlik etmek konusu da ilk dansta dikkat edilmesi gerekenler arasında yerini alır.

7- Adımları saymak:

Dans ederken adımlarınızı saymanız gergin durmanıza sebep olur. Kendinizi kasmadan, öğrendiğiniz ve prova ettiğiniz şekilde dans etmeniz daha doğru olur. Kendinizi müziğin ritmine serbestçe bırakın, öğrendikleriniz sizi yönlendirecek.

İlk Düğün Dansı Heyecanınızı Canlı Tutun

Başkaları tarafından ilk dansta yapılan yanlışlar sizi korkutmasın. Verdiğimiz önerileri dikkate alarak düğün gününüze harika bir giriş yapabilirsiniz. Basit ve küçük ayrıntılarla hiç hata yapmadan dansınızı tamamlayabilir veya daha büyük hatalardan korunabilirsiniz.

Tekrar hatırlatmakta fayda var; kimse kusursuz değildir ve zaten konuklarınız heyecanınızın farkında olacak. Yine de kusursuza yakın bir dans gösterisi tercih ederim diyenler için düğün dans kursu eğitimini öneririz. Eğitim ile dikkatinizi birleştirerek kusursuz bir dans için adım atabilirsiniz.

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46