Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Mükemmel Bir Düğün Dansı İçin 10 Öneri

Düğün Hazırlığı Yapanlara İlk Dans Önerileri

Düğün dansı ya da ilk dans düğün gecesinin en etkili ve önemli anlarından biridir. Bu yüzden düğün dansı önerileri sizin için kurtarıcı niteliktedir ve altın değerinde bilgiler verir. Düğününüzün belki de en önemli aşamalarından biri olan düğün dansı, kendinizi konuklara sunduğunuz ilk aşamadır. Bu yüzden önerilere kulak vermek, etkileyici bir süreç yaşamanıza yardımcı olacak.

Tüm gözler sizin üzerinizdeyken dans etmek çok streslidir. İyi bir düğün dansı için hazırlanmak bu yüzden çok önemlidir. Bu sebeple, uzunca bir düğün hazırlığı listesi yapan çiftlerin elinin altında olması gereken bir diğer liste de düğün dansı hazırlığı listesi olabilir. Birkaç tüyoyla düğün dansınızı mükemmelleştirmek elinizdedir.

[widget-136]

 

Kusursuz Bir Düğün Dansı İçin Tavsiyeler

Alacağınız düğün dansı dersleri, rahat bir ayakkabı ve gelinlik, özel bir şarkı sayesinde mükemmel bir düğün dansı yapabilirsiniz. Düğün dansı önerileri çeşitlendirilebilir. İşte dansınızı mükemmelleştirecek 10 önerimiz:

  • Düğün dansı önerisi olarak öncelikle ilk dansınızı doğru seçmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. İlk dans müziğinizi seçerken dikkat edin. Davetlilerinizin yabancı kalmayacağı ve romantik bir dans seçeceksiniz diye klasik çiftler arasına girmeyin. Özellikle senenin düğün dansı şarkısı denilen parçalardan uzak durun. Sizin için önemi olan bir şarkıyı seçmeniz ya da yabancı aşk şarkılarından yararlanmanız daha iyi olacaktır.
  • Sonraki adımda seçtiğiniz şarkıya uygun koreografi hazırlamanız gerekiyor. Bunun için iyi bir düğün dans kursu seçin ve şarkınızla içinize sinecek kadar iyi dans ettiğinizden emin olun. Adımlarınızı ve dönüşlerinizi ezberlemeyin, öğrenin. İlk dans için böylece hazır olursunuz.
  • Provalarda topuklu ayakkabı giyin. Pek çok gelin adayı bu öneriyi atladığında düğün dansının yarısında tökezlemeye başlıyor. Eğer dansı sonuna  kadar sürdürmek istiyorsanız düğünde giyeceğiniz ayakkabı ile prova yapınız. Düğün dansı önerileri arasında en dikkat edilmesi gerekenlerden biri de budur.
  • Dansçı bir çift değilseniz ilk dans şarkınızı çok uzun tutmayın. 2.5-3 dakika arası ideal bir dans süresi. Ne kadar az o kadar iyi.
  • Düğünden birkaç gün önce gelinliğinizi giyerek dans provanızı bir kez de gelinlikle yapın. Gelinlik içinde nasıl hareket ettiğinizi görerek koreografide değişikliğe gidebilirsiniz. Zor hareketleri düğün dansınızdan çıkarabilirsiniz.

  • Düğün şarkınızı dans sırasında söylemeyin. Ambiyansa kendinizi kaptırarak düğün şarkınızı söylerseniz fotoğraflarınız kötü çıkar. O anda eşinize ve dansınıza odaklanmalısınız. İyi bir düğün için hazırlanmak, hazırlanma aşamasında bunları iyice içselleştirmek bu yüzden önemli.
  • Düğün dansı sırasında adımlarınızı saymayın. Ezbere dans ettiğiniz çok belli olacaktır. müziğe kulak verin ve hareketleri unutsanız dahi birbirinizi takip edin.
  • Düğün dansı önerileri listemizde bir diğer önemli olan ayakkabılardır. Sahneye uygun ayakkabı seçin. Düğün salonlarının pistleri genel olarak kaymayan zeminler olsa da yine de önceden dansınızı pist üzerinde prova edin.
  • İlk dansınızı rahat bir şekilde ve keyif alarak yapmalısınız. Düğün dansı adımları unutulsa da güzelliğiniz ve yakışıklılığınızla durumun fark edilmemesini sağlarsınız. Sizi izleyen misafirlerinizin sizi oylamadığını, sadece mutluluğunuzdan keyif aldıklarını unutmayın. Bu yüzden unutulan adımlara, yapılan hatalara takılmayın.
  • Yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmeyin, ciddi ve gergin durmayın. Yüzü asık gelin ve damat misafirlerin de gerilmesine neden olabilir. Verdiğimiz düğün dansı önerileri içinde bu en fazla dikkat etmeniz gereken önerimizdir diyebiliriz.

Düğün dansı nasıl yapılır diyorsanız mutlaka uzman bir eğitim kurumundan destek alın. Düğün dansı kursları sayesinde mükemmel bir düğün dansı sahneleyebilirsiniz. 

[widget-172]

Düğün Dansı Önerileri İle Evlilik Hazırlıklarını Tamamlayın

Düğün dansı önerileri için tek bir yerle sınırlı kalmak zorunda değilsiniz. Düğün dansı eğitmenleri ve düğün dans kursları size bu konuda çok fazla katkı sunabilir. İlk dans önerileri daha önce acemice kendi düğün gösterilerini hazırlamış eş dost tavsiyesi olmamalı. Çok iyi bir düğün dansı tavsiye edilmiş olabilir, yine de bu sizin için belki de kaosa yol açacak bir tavsiyedir. Kesinlikle önce o işin uzmanlarıyla görüşmeniz gerektiğini tekrar belirtmeliyiz. Düğün dansı önerileri şansa bırakılmayacak kadar önemli!

Mükemmel bir düğün dansı yaşamak istiyorsanız düğün dansı tavsiye listemizi dikkate alarak hazırlıklarınıza başlayabilirsiniz. Erkenden kurs bulmak, iyi bir düğün dansı eğitmeni ile çalışmak, uyumlu bir çift olmak avantajlarınız olacaktır. Stresinizi ve heyecanınızı bir kenara bırakarak konuklarınızın beğenisini kazanacak bir dans ortaya çıkarabilirsiniz, deneyin yeter. Mükemmel bir düğün dansı için öneri almak istiyorsanız bize ulaşın, eğitim danışmanlarımızla birlikte düğün dansı kursu planınızı yapalım. Düğün dans kursu fiyatları hakkında da bilgi verelim.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46