Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Flamenko Düğün Dansı - Düğününüzde Endülüs’ün Gözdesi Flamenko Yapın!

Endülüs’ün Gözdesi Flamenko Nasıl Bir Dans? İspanya Ezgileriyle Düğün Dansı

İspanya’nın Endülüs bölgesinde can bulan ve hem dans hem de müzik kültürü ile günümüze kadar uzanan Flamenko, keskin ezgileri ve ihtiraslı figürleri ile son derecek dikkat çeken bir dans türüdür. 1840’larda salon dansı olarak sıklıkla tercih edilmeye başlayan Flamenko düğün dansı özel kıyafetleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Flamenko düğün dansı, adımlar ve el çırpma hareketleri çerçevesinde şekillenmekte ve tutku ile vücuda yansımaktadır. Oldukça talep gören dans türelerinden birisi olan Flamenko düğün dansında dik duruş ve keskin bakışlar önem arz etmektir.

Düğününde flamenko düğün dansını yapmak isteyen çiftlerimiz için merak edilen tüm noktaları bir araya getirdik.

İlk Dans İçin Neden Flamenko Düğün Dansı?

Peki, sizin için oldukça özel olan bugünde neden flamenko düğün dansını tercih etmelisiniz. Aslında bu sorunun cevabı sizin taleplerinizde saklı. Eğer dikkat çeken bir ilk dans ile düğün töreninize giriş yapmak istiyor ve tutkunuzu tüm salona yansıtmayı amaçlıyorsanız flamenko düğün dansı sizin için oldukça uygun bir dans türü olabilir. Neden Flamenko düğün dansı diyenler için diğer önemli sebepler:

  • İl dansınıza tutkunun yansıması ile son derece romantik bir hava katabilirsiniz,
  • Eşiniz ile uyumunuzu ve aranızdaki çekimi Flamenko düğün dansı ile vurgulayabilirsiniz
  • Flamenko’nun eşsiz müzikleri ile tüm salonu etkiletecek tutkulu bir atmosfer oluşturabilirsiniz
  • Flamenko düğün dansı ile kendiniz özel bir Flamenko düğün dansı koreografisi oluşturabilirsiniz.

Tutkuyla dans etmek isteyen çiftler flamenko düğün dansı ile ilk danslarına ölümsüzleştirebilirler.

Flamenko Düğün Dansı Nasıl Yapılır? Flamenko Düğün Dansı Hareketleri

Tutku, aşk ve hırsınla bir araya gelen ve ortaya çıkan Flamenko düğün dansı, el çırpma figürleri ile hayat bulmuş bir dans türüdür. Flamenko düğün dansı müzikleri ve hareketleri birbirini destekleyen iki önemli faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Flamenko düğün dansı hareketleri esas anlamda ritme ayak uyduran hatta bazen ritim tutturan bir yapıya sahiptir. Topuk sesleri, alkış ritimleri ile Flamenko düğün dansı hareketleri eşsiz melodiler oluşturmaktadır.

Flamenko düğün dansında ayak hareketleri sert vuruşlar ile desteklemeli alkış figürleri ise ayak hareketlerine uyum sağlamakladır. Dansçıların duruşları daima dik, bakışları ise keskin ve kararlı olmalıdır.

Flamenko Düğün Dansı Müzikleri

Flamenko düğün dansı müzikleri genel anlamda vurmalı çaldılar çerçevesinde şekillenmektedir. Flamenko düğün dansı sırasında bu çalgılara uyum sağlayan ve ritme destek olan hareketlerle eşsiz bir melodi ortaya çıkmaktadır.

Son derece duygu yüklü olan Flamenko düğün dansı müzikleri, gitar gibi enstrümanlarla da desteklenmektedir. Düğün töreninde Flamenko düğün dansını tercih eden kusursuz bir düğün dansı orya koymak isteyen çiftler dans hareketleri ile beraber “palmas” adı verilen el çırpma hareketinin inceliklerini de öğrenmelidir.

Flamenko Düğün Dansı Yapılırken Dikkat Edilecekler

Hareketli ve müziği ile görsel bir şölen yaratan Flamenko düğün dansı, dikkat gerektiren bir dans türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Ritmin ve figürlerin etkin olduğu Flamenko düğün dansında düzgün ve uyumlu bir kombinasyon oluşturmak oldukça önemlidir.

  • Kusursuz Bir Flamenko Düğün Dansı İçin
  • Flamenko düğün dansı hareketlerinin incelikleri tamamıyla öğrenmelisiniz,
  • Eşiniz ile dans sırasında birbirinizi desteklemeli ve uyumlu olmaya özen göstermelisiniz,
  • Ritim tutarken ve el çırpma hareketlerini uygularken oldukça dikkatli olmasınız,
  • Dans hareketlerinizin ve ritmin yanında daima dik duruş sergilemeye dikkat etmeli bakışlarınızla kararlılığınızı hissettirmelisiniz,

Tüm bu unsurların yanında İsteğe bağlı olmakla beraber çok daha etkileyici bir Flamenko düğün dansı gösterisi Flamenko dansının özel kıyafetlerini tercih edebilirsiniz.

Flamenko Düğün Dansı İçin Kurs Seçimi – Flamenko Düğün Dansı Kursu Fiyatları

İncelikli yapısı ve dikkat gerektiren hareketleri ile flamenko düğün dansını tercih eden çiftler için mutlaka bir eğitim almalarını önermekteyiz. Flamenko düğün dansı kursları bu noktada çiftler açasından oldukça avantaj sağlamaktadır. Yapacağınız kısa bir araştırmandan sonra bir flamenko düğün dansı kursu ve eğitim danışmanı ile görüşebilir eğitim hakkında bilgi alabiliriniz.

Merak ettiğiniz bir diğer konu olan Flamenko düğün dansı kurs fiyatları noktasında da eğitim danışmanı yardımıyla bilgi sahibi olabilirsiniz. Kursun programı ve süresi, eğitmen kadrosu, dans sınıflarının konforu ve donanımı, kursun sktördeki deneyimi ve MEB onaylı olması gibi unsurların fiyat noktasında değişiklikler yaratabileceğini unutmamalısınız. Flamenko düğün dansı sırasında özel kıyafetler kullanmak istiyorsanız bu konuda da kursunuz ile iletişime geçmenizi önermekteyiz.

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46