Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Dans Yeteneğim Yok Nasıl Düğün Dansı Yapabilirim Diyenlerin Aradığı Cevap Burada!

Yeteneği Olmayanlara Düğün Dansı Eğitimi!

nasıl düğün dansı yapabilirim” diye endişeye mi kapıldınız? “Dans etmeyi bilmeden düğünde dans edilebilir mi” sorusu aklınızı mı kurcalıyor?

Bu soruları özellikle damat adayları sorar elbette. Düğün dansı yapmaktan yeteneksiz olduklarını söylemekle kurtulacaklarını sanırlar. Ancak gelin adaylarının elinden kurtulamazlar. Bu soruyu soran ve cevabını merak eden çiftlerimiz ilk olarak düğün dansı kursları eğitmenlerinden yardım alırlar. Düğün dansı için kurs seçmek, ilk etapta yapılması gereken şeydir. Sonrasında kişisel çabalar ve çok çalışmak devreye girer.

Eğer siz de yeteneğim yok dans edebilir miyim diye merak edenlerdenseniz sayfamızdaki önerileri hemen dinlemelisiniz. Eşinizi mutlu etmek için yapamayacağınız şey olmasa gerek…

  1. Erkenden başlayın.

Düğün dansı hayatınızda edeceğiniz en önemli dans. Elbette yüzlerce kişinin gözleri üstünüzde olacağı için dansınızın mükemmel olmasını istemek hakkınız. Eğer iyi bir şekilde hazırlanmak istiyorsanız düğünde dans etmek için hazırlıklarınızı hemen yapmalısınız. Aksi taktirde birkaç haftalık düğün dans kursu istediğiniz sonuçları vermeyecektir.

  1. İyi bir düğün dansı kursu bulun.

Yeteneğim yok dans edebilir miyim diyenler düğün dansı zor mu diye merak ederler. Bunun için düğün dans dersleri almak gerekir. Fakat düğün dansı için kurs seçerken dikkatli olmalılar. Kurs fiyatları ucuz diye ilk buldukları düğün dansı kursu için kayıt yaptırmamalılar. Siz de fiyatları düşük kursları tercih etmeyi düşünüyorsanız hemen kendinizi durdurmanızı öneririz.

  1. Doğru şarkıyı seçin.

Dans etme yeteneğiniz olmasa da doğru şarkı ile yapabileceğiniz figürleri ortaya çıkarabilirsiniz. Eşinizle aranızdaki aşkı gösteren, çok sevdiğiniz bir şarkıyı düğün parçanız olarak seçtiğinizde kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

  1. Doğru koreografiyi seçin.

Dans yeteneği olmayanlar eğitmenlerinin hazırlayacağı koreografi ile sahnede harikalar yaratabilirler. Sırf merak ediyorsunuz diye yapamayacağınız bir dansı denemezseniz iyi edersiniz. Zeybek dansına merak salmış olabilirsiniz ancak dansı gerçekten beceremiyorsanız ısrarcı olmamanızda fayda var. 

  1. Neleri yapamadığınızı öğrenin.

İnsan sınırlarını bildiği zaman daha rahat olur. Dans ederken neleri yapacağınızı ve neleri yapamayacağınızı bilin ve alacağınız sonuca göre koreografinizi belirletin.

  1. Pratik yapın.

Yeteneğim yok dans edebilir miyim diyerek kendinizi üzmeyin. Yeteneğinizin olmaması dans edemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Bu durum düğün dansı için de geçerli. Ne kadar çok pratik yaparsanız sahnede o kadar iyi dans edersiniz. Dolayısıyla eğitim almaya kısa sürede başlamanız gerekir. Düğününüzden en az 2 – 3 ay önce dans dersleri alırsanız rahatlıkla dans ettiğinizi görürsünüz. Böylece nasıl düğün dansı yapabilirim diye endişelenmenize gerek kalmayacak.

  1. Kendinize ve partnerinize güvenin.

Düğün dansı karşılıklı yapılan bir dans türü. Eğer partnerinize ya da kendinize güvenmiyorsanız, hata yapacağınızı düşünüyorsanız, hata yapmanız kaçınılmazdır. Kendinize ve eşinize güvenerek hareket ederseniz yanlış bir adımda dahi durumun fark edilmemesini sağlarsınız. Telaşlanmadan rahatlıkla dans edersiniz.

  1. Rahat ayakkabılar seçin.

Rahat ayakkabılar hareketlerinizi daha estetik ve düzenli gösterecektir. Düğün dansı için ister salsa ister vals seçin, rahat bir ayakkabı ile dansın zorluğunu bir nebze azaltırsınız. Düğün gecenizde dans sırasında ayaklarınıza zarar vermemek için provalarda da aynı ayakkabıları kullanmalısınız.

  1. Stresinizi yenmeye çalışın.

Düğün günü gelin ve damat adayları olarak stresli olmanız normal. Dansınızı unuttuğunuzu da düşünebilirsiniz. Ancak kendinizi rahatlatırsanız dansınızı da sorunsuz atlatırsınız. Eğlenmeye ve mutlu olmaya çalışın, unutsanız da kimin umurunda…

  1. Arkadaşlarınızın yorumlarını alın.

Düğün dansı hazırlıklarınızın bitiminde dansınızı ilk olarak arkadaşlarınıza gösterin ve yorumlarını isteyin. Hatalarınızı söylemeleri sizin düğün günü daha iyi dans etmenizi sağlar.

Dans yeteneğiniz olduğuna inanmıyorsanız kolay figürlere sahip dansları tercih ediniz. Ancak yine de iyi bir düğün dansı kursu, dans etme isteği ve biraz çaba ile istediğiniz düğün dansını yapabileceğinizi bilin.

Kolayca Düğün Dansı Yapabilen Çiftlerden Olun

Tüm önerilerden sonra hala dans nasıl düğün dansı yapabilirim, düğün dansı zor mu gibi soruların aklınızda kalmadığını umut ediyoruz. Düğünde dans etmek zor gibi görünen ama bir kere başladığınızda akıp giden bir aktivitedir. O yüzden içinizi ferah tutun ve önerilerimizi izleyin.

Düğün dansı için kurs seçeneklerinizi belirleyip tüm aşamalarda destek alırsanız endişelenmenizi gerektiren bir durum ortada kalmamış olur. Düğün dansı zor mu kolay mı diye panik yaratıcı soruları irdelemeye gerek kalmadan, mutlu bir düğün günü sizi bekliyor…

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46