Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

İlk Dans Koreografileri Nasıl Olmalı?

Etkileyici Bir Düğün Dansı Koreografisi Hazırlayın

Düğün gününüzde dansınızla tüm konukları kendinize hayran bırakabilirsiniz. İlk dans koreografileri nasıl olmalı diye merak ediyorsanız, bu yazımızda size konuyla ilgili ilham verebileceğimizi düşünüyoruz.

Size özel hazırlanmış ilk dans koreografileri ile rahatça dans edebilir, bilmediğiniz dans figürlerini öğrenebilirsiniz. Böylece etkileyici bir dans sergiler, sevenlerinizin kalbini kazanırsınız. Öğrendiğiniz figürleri sergilemeden önce düğün dansında duruş nasıl olmalı konusunu da kavramalısınız. Düğün dansında duruş, koreografinizin en önemli parçasıdır.

İlk dansınız için seçtiğiniz müzik ve sergilemek istediğiniz dans çeşidi hazırsa, konuklarınızın sıkılmadan sizi izlemesi için tek eksiğiniz düğün dansı koreografisi diyebiliriz. En uygun ilk dans koreografileri için iyi bir düğün dansı kursu tercihi yapmalısınız. İlk dans koreografileri nasıl olmalı sorunuzun en net cevabını dans eğitmeniniz sizin için ayrıntılı bir şekilde açıklayacaktır.

[widget-136]

 

Düğün Dansı Koreografisi Nasıl Hazırlanır?

Düğünün açılışını hoş bir şekilde yapabilmeniz için ilk dans müzik türünüzü belirlediyseniz, ritme uygun düğün dansı türünüzü de belirlemiş olmanız gerekiyor. Aşkınızın romantik hikayesini konuklarınıza nasıl bir dans türü ile canlandıracaksınız? İster romantik ve duygusal, ister canlı ve neşeli, isterseniz de dikkat çekici ve sıra dışı bir hikayeyi canlandırabilirsiniz. Peki, ilk dans koreografileri nasıl olmalı?

Dans türlerinin tümü için dans eğitmenleri tarafından ilk dans koreografileri oluşturuluyor. Nasıl bir dans türü sergilenecekse ona en uygun düğün dansı koreografisi belirlenerek size özel düğün dansı eğitimi hazırlanıyor. Dans etmeyi bilmiyorsanız bile, size özel olarak hazırlanmış koreografilerle rahatça düğün dansı öğrenebilirsiniz. Her aşamada düğün dansı kursu eğitmeninizin yanınızda olacağını da unutmamalısınız.

Düğün Dansında Duruş ve Koreografi

Düğün dansı koreografisi için en önemli ilk adım, gelin ve damadın duruşudur. Düğün dansında duruş aşaması, tüm koreografiyi başlatan aşamadır ve doğru başlamanıza katkı sağlar. İlk dans koreografileri nasıl olmalı sorusuna açıklık getiren konudur da diyebiliriz.

İlk dansınıza başlamadan önce piste çıktığınızda nasıl durmanız gerektiğini bilirseniz işiniz iyice kolaylaşır. Öncelikle gelinliğe basılmaması için gelin ve damat arasında bir miktar mesafe bırakılması gerekir. Düğün dansında duruş bu mesafeyle başlar.

Ardından damat sağ elini gelinin sırtına koymalıdır. Kürek kemiğine yakın bir bölgeden sıkıca tutması, damadın dansı yönlendirmesini kolaylaştırır. Sol el avuç içine gelinin elini alarak tutar ve omuz hizasına yükseltir. Düğün dansında duruş pozisyonu bu şekildedir. İlk dans koreografileri bu duruşla başlar ve dans türüne göre şekillenir.

Örneğin; Vals yapacak olan çiftlerin ayakları birbirine yakın, fakat vücutları olabildiğince uzak olmalıdır. Duruş aynı mesafe üzerinden belirlense de ayaklarda küçük bir farklılık böylece gözlenebilir. Klasik bir slow dans yapılacaksa, daha rahat davranmakta hiçbir sorun yok. Ellerin pozisyonu dans esnasında değişebilir ve duruş farklılaşabilir. Bu sebeple ilk dans koreografileri, mutlaka bağlı kalınması gereken koreografilerdir. Koreografinin dışına çıkarsanız dansınızın bozulmasına sebep olabilirsiniz.

[widget-172]

Gelin Damat Dans Koreografileri İçin Düğün Dansı Eğitimi

Düğün günü ilk dansıyla konuklarına görsel bir şölen armağan etmek isteyen çiftlerin mutlaka düğün dansı koreografisi oluşturmaları gerekiyor. Doğaçlama dansla işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız bir uzmandan yardım almalısınız. Sizin için geliştirilen özel gelin damat dans koreografileri yardımıyla daha önce defalarca düğün dansı yapmış gibi yetenekli görünebilirsiniz. 

Her dans türünün kendine özgü koreografilerini keşfedebilmek için düğün dansı kursu seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Düğün dansı eğitimi alırken kendinize özel düzenlenmiş koreografinizde tüm ince ayrıntıları öğrenecek, doğru koreografiyle hayranlık uyandıran bir dans sergileyeceksiniz. Düğün dansı koreografileri ve düğün dansı kursu fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46