Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğünde Hangi Dans Edilir?

İlk Dans Ne Olmalı? – Farklı Tarzlara Uygun Düğün Dansları

Düğünde dans etmek pek çok kişi zaten zorlu bir süreçken bir de düğünde hangi dans edilir sorusu akılları meşgul eder. Kimileri için klasik ve romantik bir dans yeterli iken kimileri düğünde hangi dans edilir, farklı hangi tarzlar denenebilir diye araştırır. Aslında düğün dansları olarak denenebilecek pek çok dans türü var. Bu noktada karar tamamen size, zevkinize, düğün konseptinize ve davetlilerinize kalmış bir tercih. Şimdi, düğünde hangi danslar yapılabilir, düğün dansları neler olabilir, düğünde dans etmek için eğitim almak şart mı, birlikte bakalım.

[widget-136]

Düğünde Hangi Dans Edilir? – Romantikler Buraya! 

Masallara konu olacak bir aşkın sonunda evliliğe adım atacağımız ilk dans çok özel olmalı, aşkımızı, sevgimizi, duygularımızı yansıtmalı diyorsanız düğünde dans etmek sizin için pistte sergilenen hareketlerden çok daha fazlası demektir. Düğünde hangi dans edilir, en iyi hangi dans türü ile romantizmin doruklarına ulaşılır diye merak edenler için önerilerimiz şu şekilde:

Vals: Düğün dansları neler olabilir, sorusuna yanıt olarak vals, klasik bir tercihtir. Gelin ve damadın zarif adımlarla salonda döndüğü, yavaş tempolu müziğe eşlik ettiği, mutlu geleceğe doğru gidilen bir başlangıç olarak kabul edilen vals düğün dansı, düğün atmosferine zarafet ve romantizm katar. Gelin ve damat, vals sırasında birbirlerine yakın dans eder, gözler birbirini takip eder ve inanılmaz bir uyum vardır.

Tango: Düğünde hangi dans yapılabilir diyenler için olmazsa olmaz, aşkın dansı tango… Düğünde hangi dans edilir diye merak edenler için tangodan bahsetmemek olmaz. Tango düğünde dans etmek için iyi bir seçenek. Tutkulu adımları ve yakın temasıyla tango, gelin ve damadın arasındaki duygusal bağı ve tutkuyu ifade etmek için idealdir. Tango sırasında gelin ve damat, göz teması kurarak ve birbirlerine sıkıca sarılarak birlikte dans ederler. Bu yoğun dans deneyimi, düğünün atmosferine duygusallık katar.

Çarliston: Biz eğlenceli ve marjinal bir çiftiz diyorsanız düğünde dans etmek sizin için enerjinizi sergilemek demek diyebiliriz. En popüler jazz parçalarından birinde düğün dansı yapmak, hem misafirlerinizi eğlendirir hem de sizlere unutulmaz bir deneyim yaşatır. Özellikle retro veya vintage temalı etkinliklerde ve düğünlerde popülerdir.

Swing: Düğünde hangi danslar yapılabilir diyenler için bir diğer seçeneğimiz de swing. Swing, enerjik ve neşeli bir dans tarzıdır ve genellikle hızlı tempolu müzikler eşliğinde yapılır. Bu tarz, gelin ve damadın ve düğün misafirlerinin eğlenceli bir atmosferde dans etmelerini sağlar. Kır düğünlerinde swing en çok tercih edilen dans türlerinden biridir. 

Grup Dansları Olmazsa Olmaz! 

Düğünde hangi danslar yapılabilir sorusu elbette sadece ilk dans için geçerli değil. Arkadaş veya aile grubunuzla da misafirlerinize hoş sürprizler hazırlayabilirsiniz. Belki bir çiftetelli, belki bir halk dansı ya da zeybek veya Kafkas dansı… Üstelik grup düğün dansları, düğün atmosferini daha eğlenceli ve etkileşimli hale getirir. Pek çok kişi, bu gruba katılmak ister ve sizler için harika bir anı olur. 

Anne ve Baba Dansı Yeni Moda!

Düğünde dans etmek sadece çiftlerin hakkı değil. Bu mutluluğun en yakın şahitleri olarak anne ve babalar da özel bir dansı hak ediyor. Anne ve baba dansı, gelin ve damadın ebeveynleri tarafından gerçekleştiriliyor. Gelinin babası veya anne-baba figürleriyle yapılıyor ve duygusal bir anlam taşıyor. Bu düğün dansı, çiftin ebeveynlerine olan sevgi ve saygılarını ifade etmelerinin bir yolu olarak tercih ediliyor. 

[widget-172]

Düğün Dansına İyi Hazırlanın!

Düğünde hangi dans edilir öğrendiniz ancak dans etmek konusunda iyi değilsiniz diyelim. Merak etmeyin, onun da çözümü var. Düğün dansı kursları, hem çiftlere hem de çiftlerin yakınlarına ilk dans ve grup dansları konusunda destek oluyor. Düğün dansı kursu eğitmenleri ile harika bir düğün dansı koreografisi hazırlayabilirsiniz. İsterseniz vals isterseniz cha cha cha isterseniz de klasik ve romantik bir dans, siz nasıl isterseniz! Düğün dansı dersleri sizlere pratik kazandırır ve o özel gecede kendinizi daha rahat, özgüvenli ve mutlu hissetmenizi sağlar. Düğün dansına hazırlanmadığınızda yaşayacağınız gerginlik, düğün dansı provalarından sonra yerini huzura bırakır. Gelin, siz de bu özel gün için hazırlıklara şimdiden başlayın; düğün dans derslerini Dans Akademi’den alın!

Düğün dans kursu fiyatları için her zaman bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46