Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Tango Düğün Dansı – Düğünüzü Aşkın ve Tutkunun Dansı Tango İle Ölümsüzleştirin!

Aşkın ve Tutkunun Dansı Tango Nasıl Bir Dans? Tango Düğün Dansı Nedir?

19.yüzyılın sonlarına yaklaşırken Arjantin’de esmeye başlayan Tango rüzgârı, tutku ve uyum ile vücut bulmuş ve dikkat çeken dans türleri arasında yerini almıştır. Bu tutku ve uyum sonucunda evlilik planlaması yapan çiftler ilk dansları için sıklıkla tango düğün dansını tercih etmeye başlamıştır.

Tango düğün dansı; bedenlerin, figürlerin, adımların hatta bakışların bütünleşmesi ile çiftler arasındaki tutkunun açığa çıkması açısından oldukça dikkat çekmektedir. Çiftler ilk danslarında romantizmin yansımasını hissetmek için tango düğün dansını tercih etmekte ve düğünlerini aşkın ve tutkunun dansı tango ile ölümsüzleştirmektedirler.

Tango düğün dansı nedir, tango düğün dansı nasıl yapılır, tango dansı stili ve tango yapılırken dikkat edilecekler nelerdir, öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

 [widget-136]

Düğününüz İçin Neden Tango Düğün Dansı?

Birçok dans seçeneği arasında neden tango düğün dansını tercih etmeliyim diye düşünüyorsanız. Sizleri tango düğün tarzının dikkat çeken yapısı ve diğer danslar arasındaki ayrıcalıklı yeri ile tanıştıralım.

Tango düğün tarzını tercih etmeyi düşünüyorsanız tango müziklerinden, figürlerine kadar birçok konuya haki olmanız gerekmektedir. Tango düğün dansı ile alışılmışın dışında bir ilk dans gerçekleştirebilir, düğünüze romantik ve tutkulu bir hava katabilirsiniz. Neden tango düğün dansı diye düşünenler, tangonun ilgi çeken yönlerine bir göz atmalı.

  • Aşkın ve tutkunun dansı tango ile romantizmi doruklarda yaşayabilirsiniz.
  • Tango düğün kursu sayesinde etkileyici bir ilk dans gerçekleştirebilirsiniz.
  • Tango düğün dansının eşsiz figürleri ile düğün stresinden uzaklaşabilirsiniz.
  • Düğünüzde tango düğün dansı bir Arjantin havası estirebilirsiniz.
  • Tutkulu bir tango düğün dansı koreografisi oluşturabilirsiniz.
  • Tango düğün dansı ile eşinizle duysal iletişiminizi kuvvetlendirebilirsiniz.

Siz de ilk dansınızda bedensel ve duygusal bir aşk diyaloğu yansıtmak istiyorsanız tutkunun yansıması olan tango düğün dansını tercih edebilirsiniz.

 

Tango Düğün Dansı Nasıl Yapılır? Tango Düğün Dansı Stilleri

Beden uyumunun ve tutkunun ileri düzeyde olduğu tango düğün dansı, sözsüz iletişimin en etkili yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dans etmek bir iletişimse tango bu iletişimin en ileri düzeyidir. Düğününüzde tango düğün dansı yapmak istiyorsanız, tango düğün dansı nasıl yapılır sorusuna cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Stilleri ile göz kamaştıran tango düğün dansının eşsiz figürlerini sizler için derledik:

  • Salon Tango Düğün Tarzı

Salon tarzı tango düğün tarzında esneklik ve dik duruş ön planda olmalıdır. Eşiniz ile dans çizgisi üzerinde uyum yakalayabilir 4 4’lük tango düğün dansı müziğinin ritmik yapısına ayak uydurabilirsiniz.

  • Milonguero Tango Düğün Dansı

Tango milonguero, üst vücut duruşunun ve temasının ön planda olduğu bir stildir. Bu tango düğün dansı stilinde eşiniz ile paralel hareket etmelisiniz.

  • Club Tango Düğün Dansı

Salon ve milonguero tango düğün dansı stilleri harmanlanarak club tango düğün dansını oluşturmaktadır. Club tango düğün dansında dik duruş ön plandadır.

  • Nuevo Tango Düğün Dansı

Nuevo tango düğün dansı temelde yeni adımlara ve dikkatli hareket analizlerine dayanmaktadır. Bu tango düğün dansı stilinde eşiniz ile eksenlerinizi korumalısınız. Nuevo tango düğün dansı stilinin diğer stillere oranla avantajı ise tango düğün dansı müzik seçiminde tango müziği seçme zorunluluğunuzun olmamasıdır. Eğer tango yapma konusunda endişeleriniz varsa düğün için tango kursu ve eğitimlerini araştırabilirsiniz. 

Tango Düğün Dansı Müzikleri

Tango düğün dansı müzikleri seçerken dikkat etmeniz gereken temel nokta sizin için anlam ifade eden ve tangoya uyum sağlayan melodiler tercih etmenizdir. Tango düğün dansı, stilleri, müziği ve görsel şöleni ile ilk dansınıza eşsiz özellikler katacaktır.

Tango düğün dansı müzikleri seçerken klasik tango müziğinin yanında tango müziği olmayan bir parça da tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken temel tango düğün tarzı müzikleri ile tango düğün tarzı stilinizin uyumu olmalıdır. Düğün dansı kaç günde öğrenilir, ne kadar önceden başlamak gerekir diye düşünüyorsanız da minimum altı ders almanızın gerekli olduğunu söyleyebiliriz. 

Tango Düğün Dansı Yaparken Dikkat Edilecekler?

İlk dans tercihiniz tango düğün dansından yanaysa dikkat etmeniz gereken bazı temel faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler hem tango düğün dansınızın daha başarılı olması hem de eşiniz ile uyum yakalamanız açısından oldukça önemlidir. Tango düğün dansı yaparken dikkat edilecekler listesinde ilk maddeniz tango düğün dansı stili seçmektir. Kedinize en uygun ve görsel olarak size en uyum sağlayan tango stilini seçebilirsiniz.

Tango düğün dansı yaparken dikkat edilecekler listesinde bir diğer madde ise tango düğün dansı müziğidir. Seçtiğiniz müzik hem sizin için uygun hem de tango düğün dansı stilinizle uyumlu olmalıdır. Tango düğün dansı yaparken kıyafetlerinize de dikkat etmelisiniz. Gelinlik ile tango düğün dansı yapmak sizi kısmen zorlayabilmektedir. Dans figürlerinizi ve tango düğün dansı stilinizi geleneğinize uygun olarak seçmek tango düğün dansınızın kusursuz olması için oldukça önemli bir faktördür.

[widget-172]

Tango Düğün Dansı Kurs Seçimi – Tango Düğün Dansı Kursu Fiyatları

 Tango düğün dansı yapmak isteyen çiftler için tango düğün dansı kurs seçimi oldukça önemli bir unsurdur. Çift olarak tango düğün dansı araştırması yapabilir, size uygun tango düğün dansı kursları ile görüşerek tango düğün dansı ve tango düğün dansı eğitimi kursu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Tango düğün dansı kursu fiyatları seçeceğiniz tango stili, eğitim süreniz, ek talepleriniz doğrultusunda şekillenebilmektedir. Tango düğün dansı kursu seçimi noktasında kursu MEB ruhsatına sahip olmasına, merkezi bir konumda bulunmasına, uzman eğitmen kadrosu ve sektördeki deneyimine kadar birçok noktaya dikkat etmelisiniz

Siz de aşkın ve tutkunun dansı tango düğün dansı ile romantizmin doruklarına ulaşabilirsiniz. Tangonun ritmi ve melodisi eşiniz ile kalbinize dokunacak ve müziğiyle sizi kucaklayacak!

Unutmayın...

Tango düğün dansı yaparken başarılı olmanın önemli bir püf noktası, tutkulu ve duygusal bir performans sergilemektir.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46