Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Swing Düğün Dansı - Swing Dansıyla Düğününüze Eğlenceli Bir Adım Atın

Eğlencenin Dansı Swing Nasıl Bir Dans? En eğlenceli Düğün Dansı

20.yüzyılın ilk yarısında sesini duyurmaya ve etkisini göstermeye başlayan swing düğün dansı, caz müziğinin arka planında ortaya çıkan bir dans türüdür. Ritim ve hareketlerle eğlenceli bir koreografi sunan swing düğün dansı ile içinizden geldiği gibi dans edebilirsiniz. Ayrıca düğün koçu ile çalışarak swing konusunda güzel yönlendirmeler de alabilirsiniz. 

Yerine durmayanların dansı olarak kaşımıza çıkan swing düğün dansı, eğlenceli çiftler için son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir. Swing düğün dansı ile eğlenceli ve hareketli bir giriş yapmak isteyen çiftler caz müziğin etkileyici havasıyla düğünlerini unutulmaz bir anıya dönüştürebilirler. Şimdi swing düğün dansı nedir, swing düğün dansı nasıl yapılır, swing yapılırken dikkat edilecekler nelerdir, öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. 

[widget-136]

Düğününüz İçin Neden Swing Düğün Dansını Tercih Etmelisiniz?

İlk dans, düğün planı içerisinde çiftler için oldukça önemli ve özel bir yere sahiptir. Peki, bu özel an için neden swing düğün dansını tercih etmelisiniz? Swing düğün dansı ile ilk dansınızı nasıl daha etkileyici kılabilirsiniz? Bu sorular doğrultusunda asıl dikkat edilmesi gereken nokta dans tercihinizin eğlenceli ve hareketli bir düğün dansından yana olmasıdır. Neden swing düğün dansı diyenler için:

  • Yavaş ve ağır bir temponun aksine eğlenceli ve ritmik bir swing düğün dansı koreografisi oluşturabilirsiniz.
  • Swing düğün dansı ile salona eğlenceli ve hareketli bir giriş yapabilirsiniz.
  • Daha samimi ve daha haraketli bir hava oluşturabilirsiniz.
  • Swing ile ilk dansınızda içinizden geldiği gibi dans edebilirsiniz.
  • Swing düğün dansı kursu ile düğün stresinden uzaklaşarak eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Siz de düğün törenine eğlenceli bir giriş yapmak isteyenlerdenseniz swing düğün dansını tercih edebilirsiniz.

Swing Düğün Dansı Nasıl Yapılır? Swing Düğün Dansı Ritmi

Sekiz notalık bir ritme sahip olan swing ile caz müziğin ışıltısına kendinizi kaptırabilirsiniz. Karakteristik hareketler ile alışılmışın dışına çıkabilir, swing düğün dansı ile ilk dansınızı özgünleştirebilirsiniz. Break dans, serbest stil ve tap dansın birleşimi ile ortaya çıkan swing düğün dansı ile müziğin ritmine uyum sağlayarak içinizden geldiği gibi dans figürlerini sergileyebilirsiniz. Düğün dansı kursu ne kadar sürer, swing dansını öğrenebilmek için ne kadar zaman ayırmalıyım diyorsanız minimum 6 ders almanızı öneririz. 

Swing Düğün Dansı Müzikleri

Swing dansı bir nevi caz müzik ile bütünleşmiş ve hatta caz müziğin arka planında şekillenmiştir. Her ne kadar Amerika’da ortaya çıkmış olsa da swing düğün dansında Avrupa ve Afrika esintileri fazlasıyla vurgulanmaktadır.  Farklı kültürlerden harmanlanmış bir müzik olan caz müziğinde mavi notalar, çoklu ritim ve doğaçlama teknikleri sıklıkla kullanılmaktadır.

İlk dansınız swing düğün dansından yana olacaksa kendinizi eğlenceli biz caz müzik seçebilir, kendi dansınız ve ritminizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Swing düğün dansı müzikleri ile yerinizde duramayacak ve eğlenceli dakikalara sahip olacaksınız. Unutmayın ki swing düğün dansı bütünüyle sizin dansınız!

Swing Yapılırken Dikkat Edilecekler

Eğlenceli bir dans olmasının yanında swing düğün dansı yoğun temposu ile oldukça pratik gerektiren bir dans türüdür. İlk dansı için swing düğün dansını tercih eden çiftlerimizin dansta özgün olabilmeleri açısında dikkat emesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Peki, swing düğün dansı yaparken dikkat edilecekler noktasında karşımıza neler çıkmaktadır?

  • Swing düğün dansı için dikkat edilmesi gerekenler:
  • Figürlerinizi ve hareketlerinizi özgün bir şekilde tasarlayabileceğiniz swing düğün dansı için müzik seçimi konusunda dikkat etmelisiniz.
  • Koreografinizi oluştururken çift uyumunuzu özen göstermelisiniz.
  • Yoğun tempolu bir dans olunması sebebiyle swing düğün dansına hazırlanırken sıklıkla pratik yapmalısınız.

Swing düğün dansı ile özgün olmaktan çekinmemeli, dilediğiniz şekilde dans etmenin tanıdı çıkartmalısınız.

[widget-172]

Swing Düğün Dansı İçin Kurs Seçimi – Swing Düğün Dansı Kursu Fiyatları

İlk dans tercihiniz swing düğün dansından yanaysa daha özgün ve profesyonel bir dans sergilemek için bir eğitim almanızı öneririz. Swing düğün dansı kurs seçiminizle kendinize uygun çift koreografisi oluşturabilir ilk dansınızda orijinalliğinizi yansıtabilirsiniz.

Swing düğün dansı kursları için gerekli araştırmayı yaptıktan sonra eğitim danışmanları ile görüşebilir swing dans kursu fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Seçtiğiniz kıyafetlerden, oluşturacağınız swing düğün dansı koreografisi ve swing düğün dansı kursu süresine kadar birçok faktörün swing dans kursu fiyatları üzerinde etkili olacağını unutmamalısınız.

Swing düğün dansı seçimi noktasında kurumun sektördeki deneyimine ve MEB ruhsatına sahip olmasına, dans salonlarının konforuna, swing düğün dansı kurs programı ve süresine, uzman eğitmen kadrosuna ve kurumun merkezi bir konuma sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

Swing düğün dansı ile eğlencenin doruklarına varın ve kendi dansınızı kendiniz yaratın! Düğün dans dersi fiyatları için bize ulaşabilirsiniz. 

En özel geceniz!

Dans ederken gülümseyin, enerjinizi yüksek tutun ve konuklara neşe dolu bir atmosfer yaratın. 

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46