Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Samba Düğün Dansı – Samba Düğün Dansı İle Ritmi Hissedin!

Egzotik Yapısıyla Samba Nasıl Bir Dans? Eğlencenin Doruklarında Bir Düğün Dansı Deneyimi!

 Samba düğün dansı, kökeni itibariyle Afrika’dan Brezilya’ya kadar uzanmaktadır. Yöresel ve özgün bir dans türü olan samba düğün dansı, 1956 senesinden itibaren bir salon dansı olarak yapılmaya başlanmıştır.

Egzotik yapısı ve müzik ruhu ile çok çeşitli figürlere ve renkli bir ritme sahip olan samba düğün dansı, hareketli çiftler için son yıllarda sıklıkla tercih edilmektedir. Siz de samba düğün dansı ile bu mutlu gününüzü çok daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

[widget-136]

İlk Dans İçin Neden Samba Düğün Dansı? Samba Düğün Dansı Nedir?

Neden samba düğün dansı diyenler için birçok ilgi çekici sebep sayılabilmektedir. Fakat temel sebep olarak sambanın sıcak, hareketli ve neşeli yapısı ile düğünüze egzotik bir esinti kazandırmanız sağlanabilmektedir.

  • Neden samba düğün dansı diyenler için:
  • Düğünüze neşeli ve egzotik bir hava katabilirsiniz.
  • Samba düğün dansı kurs seçiminiz ile yalnızca düğünüzde değil düğün sürecinizde eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz.
  • Kıvrak ve özgün figürler ile samba düğün dansında dilediğiniz gibi dans edebilirsiniz.
  • Samba düğün dansı dersi alarak yeteneklerinizi ilerletebilir, bir çift hobisi kazanabilirsiniz.

Eğlenceli ve renkli ritimlerle ilk dansınızı ölümsüzleştirmek için siz de sam düğün dansını tercih edebilir hem eşinizle hem de davetlilerle keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Samba Düğün Dansı Nasıl Yapılır? Samba Düğün Dansı Ritimleri

Samba düğün dansı nedir öğrendiğimize göre şimdi de samba düğün dansı nasıl yapılır, sorusuna geçebiliriz. Düğünlerinde ilk dans olarak samba düğün dansını tercih eden çiftlerin akıllarındaki ilk soru samba düğün dansı nasıl yapılır sorusudur. Samba düğün dansı, bazı hareketleri itibariyle Afrika’nın kültürel danalarına dayanan 2/4 ya da 4/4 ölçüsüyle yapılan bir danstır.

Samba düğün dansını yaparken dizlerin kısmen bükülmesi ve kıvrak hareketler büyük önem arz etmektedir. Partnerler diğer salon danslarına nazaran biraz daha mesafeli bir şekilde salonun saat yönü tersinde dans etmektedir. Kıvrak hareketler samba düğün dansının vazgeçilmez unsurlarıdır.

Samba Düğün Dansı Müzikleri

Samba düğün dansını tercih eden çiftlerimiz, bu egzotik dansın keyfini sürerken Latin müziği ile de oldukça eğlenceli ve özel dakikalar yaşayacaktır. Adımların, figürlerin ve müziğin eşsiz birleşimi ile samba düğün dansı müzikleri, ilk dansınızı unutulmaz kılacaktır.

Samba düğün dansı müzikleri temel anlamda Brezilya Latin müziği çerçevesinde şekillenmektedir. Birçok enstrümanın esintisini taşıyan bu müzikler 2/4’lük adımlara uygun, özgün müziklerdir.

Samba Yapılırken Dikkat Edilecekler

Samba düğün dansı nedir, samba düğün dansı nasıl yapılır öğrendik. Ancak düğün dansı için her şey tamam değil... Samba yapılırken dikkat edilecekler de var. Samba düğün dansını tercih eden çiftlerimiz, düğünlerinde kusursuz bir dans keyfi yaşamak için bazı önemli noktaları dikkat etmelidir. Samba düğün dansı yapılırken dikkat edilecekle temel de figürler ve kıvraklık kazanmak becerisidir.

Samba düğün dansının hareketlerine uyum sağlamak için sıklıkla pratik yaparak esneklik ve kıvraklık kazanabilir çok daha ileri dans figürleri ile samba düğün dansınızı şekillendirebilirsiniz. Eğer samba düğün dansı için ders alacaksanız da düğün dansı kursuna ne zaman başlanır, neler öğrenilir, fiyatlar ne kadardır, öğrenmeniz gerekir. 

[widget-172]

Samba Düğün Dansı İçin Kurs Seçimi – Samba Düğün Dansı Kursu Fiyatları

Samba düğün dansını tercih eden çiftlerimiz isin önem arz eden bir diğer nokta ise samba düğün dansı kurs seçimidir. Dansınızın kusursuz olması, özgün bir samba düğün dansı koreografisi oluşturmanız ve çift olarak eğlenceli dakikalar paylaşmanız için Samba düğün dansı kurs seçimi oldukça önemlidir.

Samba düğün dansı kursu fiyatları ise saydığımız bu sebepler çerçevesinde değişebilmektedir. Daha özgün ve özel bir samba düğün dansı koreografisi oluşturmak ve kendinize en uygun samba düğün dansına sahip olmak için bir saha araştırması yapabilir. Eğitim danışmanları ile görüşerek samba düğün dansı kursu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Samba düğün dansı kurs seçimi noktasında kurs merkezinin konumuna, sektördeki deneyimine, uzman eğitmen kadrosuna ve MEB ruhsatı bulunmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46