Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Cha Cha Cha Düğün Dansı – Düğünüzde Coşkunun Dansı Cha Cha Cha Yapın!

Coşku Ve Heyecanın Dansı: Cha Cha Cha Düğün Dansı Nedir? 

Latin Amerika kökenli dans türlerinden birisi olan cha cha cha düğün dansı, hareketin ve coşkunun temelinde şekillenen bir danstır. İsmini topukların 3 defa yere vuruşundan alan cha cha cha düğün dansı,  gelişimini 20. yüzyılda tamamlamıştır.

Ritmik figürler ve hızlı tempo ile dans etmekten keyif alan çiftler için tercih sebebi olan cha cha cha düğün dansı, salsa düğün dansı gibi diğer Latin danslarından da izler taşımaktadır. Cha Cha Cha düğün dansı ile eğlenceniz tüm salona yansımakta ve düğününüz coşkulu bir atmosferde ilerlemektedir.

Düğün töreninde cha cha cha düğün dansını tercih eden çiftlerimiz, cha cha cha düğün dansı nedir, cha cha cha düğün dansı nasıl yapılır öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilir. 

[widget-136]

Düğünlerde Neden Cha Cha Cha Düğün Dansı Tercih Edilmeli?

Latin dansları arasında sade yapısı ve kolay kavranan stilleri ile dikkat çeken cha cha cha düğün dansı, hem eğlenceli yönü hem de kısa sürede öğrenilmesi sebebiyle çiftler tarafından oldukça tercih edilen bir dans türüdür.

Düğünümde neden cha cha cha düğün dansını tercih etmeliyim diye düşüyorsanız cha cha cha düğün dansının enerjik ve hareketli yapısını göz önüne bulundurmalısınız. Vaktiniz kısıtlıysa ve kusursuz bir düğün dansına sahip olmak istiyorsanız cha cha cha kısa sürede kavrayabileceğiniz bir dans olarak size oldukça uyum sağlamaktadır. Neden cha cha cha düğün dansı diyenler için diğer ilgi çekici sebepler nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim.

  • Latin kültürüne ve ezgilerine ilgi duyuyorsanız cha cha cha düğün dansını tercih edebilirsiniz.
  • Farklı ve kalabalık bir dans koreografisi oluşturmak istiyorsanız cha cha cha düğün dansı kaçırılmaz bir fırsattır.
  • Vaktiniz kısıtlıysa ve kısa sürede eğlenceli bir düğün dansına sahip olmak istiyorsanız cha cha cha düğün dansı ile figürleri kolayca kavrayabilirsiniz.
  • Eğlenceli ve hareketli yapısının yanında diğer Latin danslarına oranla daha yavaş tempoda ilerleyen cha cha cha düğün dansı ile abartılı bir enerji harcamazsınız.
  • Eşiniz ve arkadaşlarınızla keyifli bir düğün dansı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Düğün dans dersi alarak profesyonel bir performans sergileyebilirsiniz. 

Tüm bu sebepler doğrultusunda cha cha cha düğün dansına ilgi duyan çiftler oldukça avantajlı bir ilk dans deneyimi yaşayacaklardır.

Cha Cha Cha Düğün Dansı Nasıl Yapılır? Cha Cha Cha Düğün Dansı Öğrenmek

Düğünlerinde cha cha cha düğün dansını tercih eden çiftlerin akıllarındaki temel soru cha cha cha düğün dansı nasıl yapılır sorusudur. Cha cha cha düğün dansı kolaylıkla öğrenilebilmektedir. Peki, kısa sürede kavranan yapısıyla cha cha cha düğün dansı nasıl yapılır?

İsim hikâyesinden de anlaşılacağı üzere cha cha cha düğün dansında temel faktör ayak figürleridir. Ritmik bir şekilde aksak adımlarla şekillenen cha cha cha düğün dansında hızlı ilerlemek oldukça önemlidir. İki farklı şekilde karşımıza çıkan cha cha cha düğün dansı stillerine göre adımlar ve ayak hareketleri de farklılık göstermektedir. Salon stiline uygun olan cha cha cha düğün dansında kalça kıvraklık önem taşırken sosyal stilde adımların önemi çok daha büyüktür.

Cha Cha Cha Düğün Dansı Müzikleri

Cha cha cha düğün dansı yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi cha cha cha düğün dansı müzikleridir. Tercih edilen şarkılar diğer Latin danslarına oranla çok daha yavaş olmasının yanında slow müziklere oranla çok daha eğlenceli ve hareketlidir.

Cha cha cha düğün dansı müzikleri seçerken dansın özgün ve kültürel yapısına sadık kalmak ve Latin ezgilerinden yola çıkarak bir liste oluşturmak cha cha cha düğün dansı adına çok daha uygun olacaktır.

Unutmayın!

Cha Cha Cha dansında, hareketlerinizi keskin ve net bir şekilde yapmak önemlidir.

Cha Cha Cha Düğün Dansı Yapılırken Dikkat Edilecekler

Düğünlerinde cha cha cha düğün dansını tercih eden çiftler bu coşkulu dans ile keyifli vakitler geçirirken düğün danslarına davetlileri ve arkadaşlarını da dahil edebileceklerdir. Grup halinde ya da çift olarak yapmak istediğiniz cha cha cha düğün dansı için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktaların bulunmaktadır.

Cha cha cha düğün dansı yapılırken dikkat edilecekler çerçevesinde çok daha kusursuz bir dans koreografisi ortaya çıkarmanız mümkün olacaktır. Peki, cha cha cha düğün dansı yapılırken dikkat edilecekler nelerdir?

  • Cha cha cha düğün dansının akıldan kalıcı müziğine ayak uydurmalı ve uyum sağlamalısınız.
  • Cha cha cha düğün dansı için oldukça önemli olan ayak hareketlerinize dikkat etmelisiniz.
  • Daha özgün bir cha cha cha düğün dansı için kendi stilinizi oluşturabilirsiniz.
  • Cha cha cha düğün dansının formatına uygun olarak topuk sesleriyle ritme eşlik etmelisiniz.

Siz de eksiksiz bir düğün dansı gerçekleştirmek istiyorsanız için cha cha cha düğün dansı kursları ile görüşme sağlamalısınız.

[widget-172]

Cha Cha Cha Düğün Dansı İçin Kurs Seçimi – Cha Cha Cha Düğün Dansı Kursu Fiyatları

Siz de çift olarak cha cha cha düğün dansını tercih etmek istiyorsanız bu eğlenceli dansı öğrenmek için cha cha cha düğün dansı kursu araştırması yapabilirsiniz. Yaptığınız araştırmalardan sonra kendinize en uygun olan cha cha cha düğün dansı kursu ve eğitim danışmanları ile görüşebilirsiniz.

Cha cha cha düğün dansı kurs fiyatları; grup veya çift olarak alacağınız derslere, kurs sürenize, kurs merkezinin MEB ruhsatına sahip olmasına, sınıfların konforu ve donanımına, cha cha cha düğün dansı kursunun programına, eğitmenlerin ve kurumun sektördeki deneyimine ve oluşturmak istediğiniz cha cha cha düğün dansı koreografisi gibi unsurlara bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Cha cha cha düğün dansı ile siz da hareketin ve coşkunun esintilerini hissedin!

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46