Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Merengue Düğün Dansı – Merengue Dansı İle Düğününüzde Zincirlerinizi Kırın!

Zincir Kıran Bir Dans: Merengue Düğün Dansı Nedir?

19.yüzyılda oldukça popüler bir özellik kazanan Merengue düğün dansı, Dominik Cumhuriyet’ine ait yerel bir danstır. Haiti’nin etkisiyle de şekillenen Merengue düğün dansı, oldukça hareketli bir dans türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Estetik figürleri ile dikkat çeken merengue düğün dansı hareketli tarzıyla da merak uyandırmaktadır. Öğrenilmesi oldukça kolay olan merengue düğün dansı çiftten ziyade bir grup dansı olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi merengue düğün dansı nedir, merengue düğün dansı nasıl yapılır, birlikte öğrenelim. 

[widget-136]

Düğün Töreninizde Neden Merengue Düğün Dansını Tercih Etmelisiniz?

Merengue düğün dansı, ritmik havası ile düğün stresinden uzaklaşmak ve düğünlerine hareketli bir atmosfer kazandırmak isteyen çiftler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Peki, eğlenceli ritmi ve hareketli yapısının haricinde düğünüzde neden merengue düğün dansını tercih etmelisiniz?

  • Çift ya da grup olarak arkadaşlarınızla bir merengue dans koreografisi oluşturabilirsiniz.
  • Latin dans türleri arasında en çok ilgi çeken dans türü olan merengue ile düğünüzde bir Latin havası estirebilirsiniz.
  • Öğrenilmesi kolay yapısı ve kolay adım hareketleri ile merengue düğün dansını kolayca kavrayabilirsiniz.
  • Estetik ve hareketli figürler ile ilk dansınızı eğlenceli bir gösteri haline getirebilirsiniz.

Merengue düğün dansı ile kendinizi özel merengue düğün dansı koreografisi oluşturabilir ve çift olarak özgün bir düğün dansına sahip olabilirsiniz. İsterseniz bir düğün koçu ile çalışarak düğün dansının püf noktaları neler, öğrenebilirsiniz. 

Merengue Düğün Dansı Nasıl Yapılır? Merengue Düğün Dansı Hareketleri

Çift olarak ya da bir çember hizasında gerçekleştirilebilen merengue düğün dansı, hızla ayak hareketleri ve omuz figürleri ile desteklenen bir dans türüdür. Ladin dans türleri arasında oldukça popüler olan merengue düğün dansı oluşturduğu keyifli atmosfer ile düğün töreninize renkli bir hava katacaktır.

Adım hareketlerinin kolaylığı ile kısa sürede öğrenilebilen merengue düğün dansı, . 2/4 ölçülü dans ritmine ve estetik figürlere sahiptir. Düğünlerinde hareketli bir dans tercih etmek ve kısa sürede bir dans koreografisi oluşturmak isteyen çiftler merengue düğün dansını tercih edebilirler.

Merengue Düğün Dansı Müzikleri

Merengue düğün dansı figür ve hareketleri gibi merengue düğün dansı müzikleri de oldukça hareketli bir yapıya sahiptir. Estetik figürleri ile göz kamaştıran merengue düğün dansı, müzikleri itibariyle de estetik bir atmosfer yaratmaktadır. Adımların ön planda olduğu bu dans türünde merengue düğün dansı müzikleri ile hareketlerin uyumlu bir yapıya sahip olması oldukça önem arz etmektedir.

Merengue Düğün Dansı Yapılırken Dikkat Edilecekler

Düğün törenlerinde merengue düğün dansı ile bir koreografi oluşturmayı planlayan çiftler, danslarının kusursuz olması ve eğlenceli yapısını sorunsuz yansıtması için bazı önemli noktalara dikkat etmelidir.

  • Oldukça kolay fakat hız gerektiren figürlere uyum sağlamak için patik yapmalısınız,
  • Merengue düğün dansı müzikleri noktasında dansın hareketli yapısına uygun bir müzik tercih etmelisiniz.
  • Tekrarlanan ritimleri uyum sağlamalı, kıvrak hareketlerle dansınızı renklendirmelisiniz,
  • Kendinize özgün bir merengue düğün dansı koreografisi oluşturarak fark yaratabilirsiniz,
  • Çift ya da grup halinde merengue düğün dansı yapmaya karar verdiyseniz, dansınız adına bir kompozisyon planı oluşturmalısınız.

Merengue düğün dansı oldukça basit bir dans türü olmasıyla çiftler açısından öğrenme zorluğu yaratmamaktadır. Bunun yanında merengue yapılırken dikkat edilecekler listesine uyum sağlamanız, merengue düğün dansını öğrenmenizi çok daha kolaylaştıracaktır. Merengue düğün dansı nedir, merengue düğün dansı nasıl yapılır öğrendiğinize göre şimdi de kurs araştırmalarınıza geçebiliriz.

[widget-172]

Merengue Düğün Dansı İçin Kurs Seçimi – Merengue Düğün Dansı Kursu Fiyatları

Kısa sürede öğrenilmesi ve kolayca kavranabilme özelliği ile çiftler için tercih sebebi olan merengue düğün dansı ile zincirlerinizi kırabilir ve özgün bir dans stili ortaya koyabilirsiniz.

Merengue düğün dansı her ne kadar kolay kavranabilen figürlere sahip olsa da mutlaka eğitim gerektiren bir danstır Merengue düğün dansı kursları çiftler için uygun sürede ve koşullarda merengue düğün dansı eğitimi vermektedir.

Kendinize en uygun merengue düğün dansı kursu için kısa bir araştırma yaptıktan sonra eğitim danışmanları ile görüşebilir merengue düğün dansı kurs fiyatları hakkında bilgi sahip olabiliriniz.

Merengue düğün dansı kursu fiyatları noktasında tercih ettiğiniz kursun deneyimli yapısı uzman eğitmen kadrosu, kursun MEB onaylı olması, kurs süreniz, merengue kurs programınız, kurumun sektördeki deneyimi gibi birçok faktörün etsisi bulunmakta merengue dans kursu fiyatları bu faktörler ışığında değişiklik göstermektedir.

Hemen dans derslerine başlayın!

Merengue dansının belki de en belirgin özelliği, kalça hareketleridir. Kalçalarınızı ritmik bir şekilde hareket ettirerek dansın enerjisini ve akıcılığını artırabilirsiniz.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46