Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Bolero Düğün Dansı - Düğününüzde İspanyol Esintileri İle Bolero Yapın!

İspanyol Ezgilerinin Yansıması Bolero Nasıl Bir Dans? Latin Düğün Dansı

19.Yüzyılın başlarında sesini duyurmaya başlayan ve İspanyol kültürüne ait olan bolero düğün dansı, orta derece yavaş tempoda ilerleyen zarif bir dans türüdür. Latin kültüründe oldukça popüler olan bolero düğün dansı ¾ lük bir ölçüye sahiptir.

İspanyol halk dansı olarak da anılan bolero düğün dansı, kendine özgü araç ve gereçlerle de zenginleştirilebilmektedir. Rumbanın dans stilleri, valsin yükseliş ve düşüş hareketleriyle harmanlanan bolero düğün dansı asli olarak melez bir danstır.

Düğünlerinde İspanyol esintilerini hissetmek isteyen çiflerimiz bolero düğün dansı nedir, bolero düğün dansı nasıl yapılır öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilir. 

 [widget-136]

İlk Dans İçin Neden Bolero Düğün Dansı?

Düğün arifesinde olan ve ilk dansları için gösterişli bir koreografi oluşturmak isteyen çiftler, ilgi çeken yönleri ile bolero düğün dansını tercih edebilmektedirler. Dikkatinizi çeken bu tutkulu dansı neden tercih etmeniz gerektiğini düşünüyorsanız ve ilk dans için neden bolero düğün dansı diyorsanız sizi bolero düğün dansının incelikleri ile tanıştıralım. Neden bolero düğün dansı diyenler için ilgi çekici sebepler:

  • Son derece cazibeli ve estetik figürlerle romantik bir dans havası oluşturabilirsiniz.
  • Bolero düğün dansı sayesinde eşiniz ile aşkınızı ve tutkunuzu yansıtabilirsiniz.
  • Ölçülü ve orta yavaş derecedeki temposuyla incelikli bir bolero düğün dansı koreografisi ortaya çıkarabilirsiniz.
  • Kastanyet adı verilen zil unsurları ile bolero düğün dansını daha ilgili çekici hale getirebilirsiniz.

Latin kültürüne ilginiz varsa ve düğünüzde özellikle İspanyol esintilerini hissetmek istiyorsanız siz de bolero düğün dansını tercih edebilirsiniz. Eğer kararınızda emin değilseniz "Düğünde hangi dans edilir?" başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. 

 

Bolero Düğün Dansı Nasıl Yapılır? Bolero Düğün Dansı Ritimleri

Fandango, Küba bolerosu ve Amerikan bolerosu olmak üzere 3 stilden oluşan bolero düğün dansı ritim ve teknik figürler noktasında stilden stile değişiklik gösterebilmektedir. Sözünü ettiğimiz 3 stil de aslında tarihi süreç içerisinde birbirinden esinlenerek ortaya çıkmıştır.

Duyguların ön planda olduğu bir dans türü olan bolero düğün dansı stillerine göre 4/4’lü Amerikan bolerosu ve 2/3’lük Küba bolerosu olarak karşımıza çıkmaktadır. Orijinal ritim ise ¾’lük ölçüsüyle İspanya ritmidir. Günümüzde bolero ritmi rumbanın çok yavaş bir tempoya sahip olan versiyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Slip pivot adı verilen, bir daire ekseninde ileri ve geri hareketlerle dönüşü temsil eden bu stil bolero düğün dansının temelini oluşturmaktadır.

Bolero düğün dansı hareketlerinde karşımıza çıkan esas unsur diğer salon danslarından ayrı olarak ayakların değil vücudun yükselişine önem verilmesidir. Bolero düğün dansı kursuna ne zaman gidilir, dersler ne kadar sürer öğrenmek için okumaya devam edin...

Bolero Düğün Dansı Müzikleri

Bolero düğün dansı, bolero düğün müzikleri ile bir bütün olarak karşımıza çıkmaktadır. Tutkulu temposu ve eşsiz melodileriyle “aşkın dansı” adıyla anılan bolero düğün dansı için size özel parça tercih edebiliriniz.

Bolero düğün dansı müzikleri seçerken dikkat etmeniz gereken esas nokta seçtiğiniz müziğin bolero düğün dansı koreografisi ve ritmine uygun olmasıdır. Keman ve piyanonun sıklıkla eşlik ettiği bu tutkulu müziklerle romantik bir bolero düğün dansı sergileyebilirsiniz.

Önemli!

Göz teması kurarak, beden dilinizi kullanarak ve aşkla dans edin!

Bolero Düğün Dansı Yapılırken Dikkat Edilecekler

Düğün dansı seçimini bolero düğün dansından yana yapan çiftlerin kusursuz bir ilk dansa sahip olmak için dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bolero düğün dansı adına bu noktalar temelde ritim ve müzik eşliğinde karşımıza çıkmaktadır.

Çift uyumunuzu yansıtmak adına bolero düğün dansı hareketlerini partnerinizle paralel bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Bu paralellik hareketlerin yanında bakışlarınıza da yansımalı ve adeta tek vücut olarak bolero düğün dansını yönetmelisiniz. Bolero düğün dansı sırasında, diğer salon danslarından farklı olan teknik detaylara da dikkat etmelisiniz. Esas duruş ve yükselişi ayaklarınıza değil vücudunuzun tamamına yansıtmalısınız.

Çift olarak güvenle ve uyum içinde bir bolero düğün dansı gerçekleştirmeniz, bu mutlu gününüzde düğün töreninizin çok daha zarif bir atmosfere sahip olmasını sağlayacaktır. Bu atmosfere uygun olarak düğün dansı müzik seçimi yaparken de oldukça dikkatli ve incelikli davranmanız gerekmektedir. Bolero düğün dansı nedir, bolero düğün dansı nasıl yapılır öğrendiğimize göre şimdi de düğün dans kursu detaylarına geçebiliriz. 

[widget-172]

Bolero Düğün Dansı Kursu – Bolero Düğün Dansı Kursu Fiyatları

Düğünüzde İspanyol esintileri estirecek, eşsiz müzikleriyle zarif bir Latin havası yaratacak bolero düğün dansı için nitelikli bir eğitim alabilir ve dansınızın kusursuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Bolero düğün dansı kursları bu noktada en büyük yardımcınız olacaktır. Çift olarak size en uygun bolero düğün dansı kursu ile görüşebilir ve düğününüze muhteşem bir giriş yapabilirsiniz.

Bolero düğün dansı kurs fiyatları; bolero düğün dansı kurs süresi, uzman salon dansı eğitmenleri, bolero düğün dansı koreografisi, dans salonlarının donanımı ve konforu, bolero düğün dansı kurs programı, kursun sektör içerisindeki deneyimi ve kurs merkezinin MEB ruhsatına sahip olması gibi faktörler neticesinde değişiklik gösterebilmektedir.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46