Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Klasik Dansı Tercih Etmeyenlere: Düğünüzde Yapabileceğiniz Modern ve Geleneksel Danslar

Modern ve Geleneksel Danslar, Çiftlere İlham Oluyor

Giriş müziği ve dansı, çiftlerin en çok üstünde durduğu ve uzun araştırmalar yaptığı, düğünün en önemli noktalarından biri. Peki, düğün ilk dans için hangi türde, nasıl bir konsept belirlemelisiniz? Öncelikle bu belirlemenizde etkili olacak bazı noktalara değinelim.

Düğün Mekanı Tercihiniz Çok Önemli…

Düğün ilk dansı için karar vermeden önce, nasıl bir ortamda evlenmek istediğinizi belirlemelisiniz. Bir balo veya davet salonu mu, kır veya havuz başı mı yoksa düğün salonu mu? Tercihinizi belirledikten sonra mekanlara uygun olan düğün dansı türleri arasından karar vermek daha isabetli bir karar olacak.

[widget-136]

 

Kır ve Havuz Başı Düğünü İçin Dans Önerileri

Düğün ilk dansınızın uzun süre konuşulmasını istiyorsanız hem şarkı seçiminizi hem de dans türünü iyi belirlemelisiniz. Kır ve havuz başı düğünleri, tercihini açık havada olmaktan yana kullanan çiftlerin ilgi gösterdiği organizasyonlar oluyor. Dolayısıyla da düğün töreni, daha ferah ve estetik bir ortamda gerçekleşiyor. Bu noktada, mekanın konseptine uygun olarak salsa, bachata, swing gibi hem romantik hem de eğlenceli düğün dansları sergileyebilirsiniz.

Düğün Salonu İçin Dans Önerileri

Salon düğünü için uygun bir dans arıyor ama klasikleşmiş gelin damat dansını yapmak istemiyorsanız sizin için de önerilerimiz var. Kıpır kıpır, eğlenceli ve herkesin dans ettiği bir düğün olsun diyorsanız modern olarak rumba ve cha cha cha, yöresel olarak da zeybek düğün dansı yapmayı deneyimleyebilirsiniz. Gelin damat zeybek performası, son dönemlerde çiftlerin sıkça tercih ettiği danslardan biri. Hatta bunun için oluşturulmuş çok fazla eğitim de var. Düğünde zeybek yapmayı ve yörelerine uygun bir dans sergilemeyi tercih eden çiftler, aylar öncesinden düğün dans kursuna başvurarak derslere başlıyor.

Balo ve Davet Salonu Düğünleri İçin Dans Önerileri

Otel veya restoranların balo ve davet salonlarında evlenmeyi planlayanlar, genelde sadeliğin şıklığını tercih eden kişiler oluyor. Bu tarz bir mekanı kararlaştırdıysanız ortamın nezihliğine ve ağırlığına uygun olarak vals ve tango gibi düğün dansı türlerini tercih edebilirsiniz.

Romantizmi ve aşkı simgeleyen dans türleri olan vals düğün dansı ve tango düğün dansı ile ortamın sıcaklığını artırırken aynı zamanda da sizden yansıyan duyguların davetlileri etkilediğini fark edebilirsiniz.

Dansı Ekibi ile Düğününüze Değişik Bir Hava Katabilirsiniz

Çiftlerin, davetliler için özel olarak hazırladığı gelin damat dans gösterileri, son dönemin en moda akımlarından biri. Düğünde zeybek, horon, Kafkas ve Latin dans ekiplerini ağırlayabilir; en mutlu gününüzü daha unutulmaz bir hale getirebilirsiniz. Düğün dansı ekip kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

[widget-172]

Profesyonel Bir Destek: Düğün Dansı Kursu

Çiftler, ya çekindikleri ya da yetenekli olmadıklarını düşündükleri için düğün ilk dansı konusunda endişeleniyor ve düğün dansı kursu arayışına giriyor. Her düğün dansı kursunda vals, klasik dans gibi pek çok konuda eğitimler bulunuyor. Siz de hangi dansı yapmak istediğinize karar verdikten sonra bu kurslardan faydalanabilirsiniz. Düğün dansı kursu fiyatları; kursun içeriğine ve süresine göre değişim gösteriyor. Gitmeyi düşünürseniz düğün dansı kursu için ortalama olarak ders başı 1500 ila 2500 TL gibi bir bütçe ayırabilirsiniz.

Sevdiklerinizle birlikte mutlu bir gün geçirmek ve düğün ilk dansınızı olabildiğince unutulmaz kılmak için özel bir gelin damat dans koreografisi hazırlayabilir, sevginizi tüm davetlilere daha kolay ifade edebilirsiniz…

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46