Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En Basit Düğün Dansı - Düğün Gününü Kurtaracak En Basit Danslar

“Nasıl Dans Edeceğim?” Diye Düşünenler, Bu Yazı Sizin İçin!

Dans etmekten hoşlanmıyor, herkes size bakarken geriliyor olabilirsiniz. Birkaç dakika sürecek bir dans için fazla vakit harcamak istemiyor olmanız da doğal. O halde en iyi çözüm, en kolay düğün dansını bulmak!  Hangi düğün dansı en kolay diye düşünmeden önce bazı önemli noktaları belirlemenizde fayda var.

Düğün dansı şarkı seçiminden gelinlik ve damatlık tercihine, ilk dans ayakkabısından düğün dansının koreografisine kadar basitten zora uzanan düğün dansı türleri için bu tür belirleyici etkenlere dikkat etmelisiniz. Hangi düğün dansı en basit, en zor düğün dansı ve en basit düğün dansı arasındaki fark ne? Yakından bakalım...

[widget-136]

 

Şarkı Seçimi- İlk Dansınızı Hangi Parçayla Yapmalısınız?

Düğününüz için hayal ettiğiniz veya eşinizle birlikte planladığınız bir şarkı varsa dansınızın bu parçayla uyumlu olması gerekir. Özel anlamları olduğu için seçilen şarkılarda genelde daha yavaş hareket edilir, bu yüzden daha sakin ritimlerle hazırlanmış bir koreografi tercih etmeniz gerekir. Düğün dansı şarkısı ilk dansınıza romantik ve uyumlu bir hava katar.

Gelinlik ve Damatlığınız, Düğün Dansınızı Zorlaştırmasın!

Tüm gözlerin üzerinizde olması fikri sizi endişelendiriyorsa dansınız için önemli olan tüm detayları elverişli hale getirmelisiniz. Fazla kabarık bir modelde gelinlik tercih etmeniz, hareket alanınızı kısıtlayacak ve sizi zora sokacaktır. Aynı şekilde dar kesim veya bedeninizle uyumlu olmayan bir damatlık seçimi de hareket kabiliyetinizi sınırlandıracağından rahat olmak için giysilerinizi olabildiğince dansa uygun hazırlamalısınız. Düğün dansı için rahat gelinlikler her zaman daha iyi bir performans sergilemenizi sağlar. En basit düğün dansı rahat gelinlik ve damatlıkla yapacağınız danstır.

En Önemlisi Ayakkabı! Düğün Dansı Ayakkabısı Nasıl Olmalı?

Yapabileceğiniz en basit düğün dansı koreografisini de hazırlasanız ayakkabınız rahatsızsa bu sürecin düşündüğünüz kadar kolay geçmeyeceğini bilmelisiniz. Bu yüzden, yürümekte zorlandığınız, uzun veya ince topuklu düğün dansı ayakkabısı tercihleriniz, ilk dansınızı zorlayarak sizi strese sokacaktır.

“Hangi Düğün Dansı En Kolay, Nasıl Anlarım?”

Öncelikle en rahat hareket edebileceğinizi düşündüğünüz düğün dansı çeşitleri araştırması yapmakla işe başlayabilirsiniz. Kendinizi en iyi hangi türde ifade edersiniz, romantik mi yoksa tempolu mu?

Romantizmin Dansı Vals: Koreografisi yapılmış bir vals, tercih edebileceğiniz en kolay düğün dansı çeşitlerinden biridir. Vals, zarafet içeren bir dans olduğu için daha kibar ve narin figürler sergilenir. Bu da çiftlerin işini kolaylaştıran bir artıdır. Doğaçlama yapmaya elverişli olduğu için koreografiyi unutmanız veya heyecandan şaşırmanız göze batmaz. Müziğin ritmin uygun adımlar atarak düğün dansına devam edebilirsiniz. Hemen hemen her müzikle uyumlu olabilir, aşkınızı en iyi ifade edebileceğiniz dans türüdür.

Aşkı En İyi Anlatan Dans Tango: Çok fazla bilginiz veya hiç tecrübeniz olmasa bile kolaylıkla uyum sağlayabileceğiniz en basit düğün dansı olan tango, hem romantik hem de kolay olduğu için çiftler tarafından sıkça tercih ediliyor. Eşinizle koordinasyonu ve uyumu yakaladıktan sonra birbirinize sımsıkı sarılarak öğrendiğiniz birkaç teknikle çok kolay bir düğün dansı gerçekleştirebilirsiniz.

[widget-172]

Biraz Hareket-Bachata: En basit düğün dansı çeşitlerinden biri olan, Latin şarkılarıyla birlikte kolaylıkla uyum sağlanabilen bachata, çiftler tarafından sıklıkla talep görüyor. “Hem romantik ve duygu dolu görünelim hem de kolayca öğrenelim.” diyorsanız bu türü deneyimleyebilirsiniz.

Eğlencenin Dans Hali-Swing: Giriş dansını tempolu türlerden birinde yapmak isteyenlerin tercihi genelde swing oluyor. Çiftlerin mutluluklarını rahatça ifade ettiği, basit ve etkili bir dans. Deneyimleyen çiftlerin videolarından veya başvuracağınız bir düğün dansı kursundan alacağınız birkaç dersle swingi hızlıca kavrayabilirsiniz. En basit düğün dansı olarak swing dansını da tercih edebilirsiniz.

Müzik Zevkinize Göre Seçim Yapın!

En basit düğün dansı müzik zevkinize uygun olandır. Eşinizle birlikte size uygun dansı seçmek için düğün şarkınızı belirleyin.

Kolay Düğün Dansı Tercihiniz, Heyecanınızı Yatıştırmanıza Yardımcı Olacak 

Düğün gününüzde herkesin sizin mutluluğunu görmek ve bu heyecanı sizinle birlikte yaşamak üzere orada olduğunu unutmayın. Kimse sizin düğün dansı adımlarını doğru atıp atmadığınızla veya koreografiyi takip etmenizle ilgilenmeyecek. Olabildiğince ana odaklanın, keyfini çıkarmaya bakın. En basit düğün dansı koreografinizi iyi şekilde çalıştığınızda sergileyeceğiniz danstır.

Doğal olduğunuzda çok daha estetik ve duygu dolu bir düğün dansı performans çıkardığınızı fark edeceksiniz. Tabii ki güzel bir şekilde dans etmek ve herkesi büyülemek için çalışabilir veya ders alabilirsiniz ama mükemmel olmaya çalışmayın. Hangi düğün dansı en kolay diye düşünmeyi bırakın! En kolay düğün dansı, en doğal olanı! Düğün dansı programları ve düğün dansı kursu fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşın...

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46