Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Aşama Aşama Düğün Hazırlıkları- Planlayarak İlerleyin!

Gelinlik, Ayakkabı, Düğün Dansı… Düğününüzle İlgili Hiçbir Eksik Kalmasın!

Plan yaparak ilerlemezseniz düğün telaşı klişesi gerçek bir “telaş”a dönüşebilir. Düğün hazırlık sürecinin ne kadar yoğun ve stresli olduğunu, vakit daraldıkça daha iyi anlayacaksınız. Hiçbir şey atlamadan, program dahilinde ilerlemek için ilk çözüm, hemen bir düğün hazırlıkları listesi yapmak! Ayakkabıdan gelinliğe, düğün dansından düğün yemeklerine kadar düğün hazırlıkları nasıl olmalı ve nelere dikkat etmelisiniz? Bu soruların cevabı yazımızda...

[widget-136]

 

Düğün Hazırlıkları Listesi

Organizasyon, her şeyi yolunda tutmanın ilk adımıdır. Düğün hazırlık sürecinde, sanki her şey bitmiş gibi düşündükçe aklınıza gelmeyen birçok konu karşınıza çıkabilir. İsteklerinizi, ihtiyaçlarınızı, bütçenizi ve harcamalarınızı, açıklayıcı bir şekilde not ederseniz tüm karışıklıkların önüne geçebilir ve hiçbir konuyu atlamadan başarılı bir evlilik hazırlık süreci geçirebilirsiniz. Düğüne hazırlık aşamasında oluşturacağınız listede, bu sorular üzerinden ilerleyebilirsiniz…

 • Davetli listemiz kaç kişilik olacak?
 • Menümüz yemekli mi, ikramlı mı olacak?
 • Nasıl bir düğün mekanı istiyoruz?/Bütçemiz ne?
 • Hangi konseptte düğün yapacağız?
 • Düğünden sonra eğlence olacak mı?
 • Hatıra için bir hediye dağıtacak mıyız?
 • Gelinlik/damatlık, ayakkabı ve el çiçeğini nasıl seçeceğiz?/Bütçemiz ne?
 • Düğün saçım ve makyajım nasıl olacak?
 • Düğün dansı kursuna gidecek miyiz?
 • Düğün dansı kursunda hangi dans türü üzerine ders alacağız?
 • Düğün giriş dansını yaparken hangi şarkıyı çalacağız?
 • Çalma listemizde hangi düğün dansı şarkıları olacak?
 • Balayı için nasıl bir tatil planlayacağız? Bütçemiz ne?

Evlilik hazırlıkları maddi ve manevi olarak oldukça yoğun geçiyor. Düğün tarihi yaklaşmışsa durum hepten içinden çıkılması zor bir hal alıyor. Düğün hazırlıkları listesi oluşturduktan sonra düğüne hazırlık aşamasında yapmanız gereken ilk şey, bütçenizi belirlemek. Neye, ne kadar para ayırabileceğinizi hesaplarsanız tüm süreci yönetmeniz daha kolay ve başarılı olur. Peki, bu düğün hazırlıkları listesi maddelerinden biz neleri öneriyoruz?

Düğün Hazırlık Sürecinde Birçok Çift, Düğün Dansı Kursuna Gidiyor

Son dönemde birçok çift, hem düğün hazırlık sürecinin yoruculuğu arasında küçük bir nefes almak hem de güzel bir düğün dansı performansı sergilemek için düğün dansı kursları kaydı yapmayı tercih ediyor. Siz de düğün hazırlıkları listesi içinde, düğün dansı kursu için yer açabilir; düğününüzde profesyonel bir dansçı görüntüsü sergileyerek özgüveninizi tazeleyebilirsiniz.

Davetli Listenizi, İnsanlarla Aranızdaki İlişkiye Göre Hazırlayın

Düğün hazırlıkları sürecindeki en stresli anlardan biri de davetli listesi hazırlama süreci oluyor. “Aman kimseyi unutmayalım, şuna davetiye verdik mi, bunu çağırdık mı?” derken bir de bakıyorsunuz ki durum kontrolden çıkıyor. Bu konuda şöyle bir önerimiz var: Daha samimi bir ortam oluşturabileceğiniz, yalnızca sevdiklerinizden oluşan daha küçük bir kalabalıkla sade bir tören gerçekleştirebilirsiniz. Bu hem sizi önemli bir maddi yükten kurtarır, hem de düğününüzü en güzel şekilde geçirmenizi sağlar.

Düğün Konseptini Belirlerken Tarzınızı Göz Önüne Alın

Hayalinizde nasıl bir törenle evlenmek vardı? Kırda, sahilde, balo salonunda? Ya da sevdiğinizle birlikte olduktan sonra hiç önemi yok mu? Bu noktada, önce isteklerinizi belirleyebilirsiniz. Doğayla iç içe olacağınız kır düğünü mü size daha çok hitap ediyor yoksa denizin masmavi ışıltısının mutluluğunuza şahit olacağı bir sahil düğünü mü? Düğün mekanınıza karar verdikten sonra menünüzü nasıl tercih edeceğinizi ve konseptinizi daha kolay belirleyebilirsiniz.

Hareketli bir düğün dansı türünü seçtiyseniz düğünde hiç oturmayacağınızı ve çok eğleneceğinizi düşünerek düğün sonrası eğlencesini tercih etmeyebilirsiniz. Düğün hazırlıkları listenize düğün dansı konseptinizi ilk sıralarda ekleyin.

[widget-172]

Küçük Bir Hediye, Anlamlı Olabilir

Davetlileriniz için anlamlı ve küçük bir hatıra bırakmak, değerli olabilir. Bu noktada, aşırıya kaçmadan ve bütçenizi zorlamadan, sizi anımsatacak küçük bir hediye hazırlayabilirsiniz.

Düğün Giriş Dansı Müziği, Konseptinizin Tamamlayıcısı Olacak

Düğün giriş dansı müziği seçerken temanızla uyumlu olmasına ve sizi yansıtmasına öncelik verebilirsiniz. Ne de olsa bu sizin düğününüz ve bu şarkının sizi sembolize etmesi çok önemli. Düğününüzün en unutulmayacak anlarından biri olan ilk dansınız için romantik ve aşk dolu bir şarkı seçebilir, unutulmaz bir gece yaşayabilirsiniz. Türkçe düğün şarkıları ve yabancı düğün şarkıları arasından düğün hazırlıkları için seçim yapabilirsiniz.

Düğün Dansı Kurslarına Dikkat!

Kaçak ve ucuz düğün dansı kursları vaktinizi ve paranızı boşa harcamanıza neden olur. MEB ruhsatlı düğün dansı kurslarını tercih edin. 

Düğüne Hazırlık Listesine Sadık Kalın!

Düğün günü yaklaştıkça heyecanınızın artması çok doğal. Önemli olan bu heyecanın, aksilikler yaratmasına ve düğün gününüzü olumsuz etkilemesine izin vermemek… Bunun için alacağınız en iyi önlem, düğüne hazırlık listesi oluşturmak!

Düğün alışverişinden gelin arabasına, balayı programından düğün dansı türüne kadar her şeyi planlamanız, stresli geçecek son 2-3 ayınızda biraz daha rahatlamanızı sağlayabilir. Ama yine de küçük ayrıntılara fazla takılmayın ve günün anlamına odaklanın: Sevdiğinizle evleniyorsunuz ve herkes buna şahit oluyor. Bundan daha önemli ne olabilir ki? Düğün hazırlıkları listesi ve düğün dansı programları hakkında bilgi almak, düğün dansı kursu fiyatları öğrenmek için bize ulaşın.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46