Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğün Dansı Derslerine Ne Zaman Başlanır?

Düğün Dansı Derslerinize Başlamak İçin Geç Kalmayın!

Düğün günü hazırlıkları keyifli ve bir o kadar da yorucu geçen özel hazırlıklardır. Düğün dansı hazırlamak da bu önemli günün kritik aşamalarından biridir. Düğün dansı derslerine ne zaman başlanır diye merak ediyorsanız, bu yazıda size biraz bilgi vermek istedik. Zaman ve stres yönetimi isteyen bu süreci gelin birlikte ele alalım.

Düğün dansı kursları, hazırlık sürecinde gelin ve damat için kurtarıcı olan kurslardır. Çiftlerimiz bu kurslarda, kısa süreli düğün dansı eğitimi alarak düğün günlerine hazırlanır, konuklarına keyifli bir dans gösterisi sunarlar. Fakat düğün dansı dersleri için geç kalmamak çok önemli. Peki, düğün dansı derslerine ne zaman başlamalıyım diye soruyorsanız cevabını birlikte bulmaya çalışalım.

[widget-136]

 

Düğün Dans Kursuna Başlamak İçin En Uygun Zaman

Düğün dansı dersleri için kurs almaya en geç 2-2.5 aylık bir süre önce başlamak gerekir. Haftada 1 gün 1 saatten, 1 ders şeklinde düğün dans kursu planlanmalıdır. Bu süreç en idealidir. Düğün dansı kursunun son dersinin düğüne çok yakın olması da önemlidir. Çünkü son provada detaylar sıcağı sıcağına çalışılmış ve oturmuş olacaktır. 

Zaman çok az kalmışken, düğün dansı eğitimi için başvursanız da tabiri caizse günü kurtaracak bir çalışma yapılabilir. 1 kez buluşma ve 2 saatlik acil durum paketi de düğün dansı kursları için oldukça kurtarıcı özellik taşır. Zamanı olmayan çiftler genellikle bu kurtarıcı paketi tercih ederek düğün dansı eğitimi alırlar. 

Düğün dansı eğitmenleri, düğün dansı derslerine ne zaman başlanır diye soranları esnek olmaları konusunda uyarıyor. Düğün günü ne kadar yaklaşırsa gelin ve damat adayının da stresinin o kadar artacağını söyleyen eğitmenler, hazırlıksız yapıldığı belli olan bir dansla sahneye çıkmanın çiftimizi mutsuz edeceğini söylüyor. Bu sebeple düğün dans kursu için erkenden kayıt yaptırarak zamansızlık gibi bir problemle karşılaşmamak kulağa daha mantıklı geliyor.

Hangi Düğün İçin Dans Kursu Alınır? Yaz Düğünü Mü Yoksa Kış Düğünü Mü?

Düğün dansı derslerine ne zaman başlanır diye düşünenler için yaz ve kış düğünlerinde farklı bir konsept düzenlenebilir. Genellikle yaz düğünlerini tercih eden çiftler düğünden en az 2 ay önce düğün dansı dersleri almaya başlayabilirler. Ancak sıcak havaların etkisini unutmayarak hareket etmeli ve kendilerini fazla yormayacak dansları seçmeliler.

Kış düğünü için hazırlık yapanlar ise her türlü aksiliğe hazır olmalılar. Kışın karşılaşılabilecek kötü hava ve trafik durumunu hesap ederek yakın bir lokasyonda düğün dansı kursu bulmaya özen göstermeliler. Derslerin aksaması hazırlıksız bir düğün yapmalarına neden olabilir. Düğün dansı kaç günde öğrenilir diye endişeleniyorsanız derslere erken başlamanızda yarar var.

Düğün Dansı Dersleri Ne Kadar Zor? Düğün Dansı Ders Süresini En Çok Etkileyen Sebep Bu!

Düğün dansı derslerine ne zaman başlanır diye merak eden çiftlerin ikinci merak ettiği konu da düğün dansı derslerinin zorluk derecesidir. Düğün dansı eğitimi almaya başlayınca aslında dans etmenin düşündüğünüz kadar zor olmadığını göreceksiniz. Bu nedenle aylar öncesinden düğün dansı dersleri almanıza gerek yok. Eğer detaylı ve zor bir koreografi çıkarmak gibi bir planınız varsa 2 aydan fazla bir eğitim de alabilirsiniz. Öyleyse, düğün için dans kursu araştırmalarınıza da biraz erken başlamalısınız. Kolay düğün dansları arasından tercih yaparak süreci kolaylaştırabilirsiniz.

[widget-172]

Dans Türüne Göre Düğün Dansı Eğitimi Süreçleri – Tango, Vals, Salsa Hangi Dansı Yapacaksınız?

Düğün dansına ne zaman başlayacağını düşünenler ilk olarak sahneye koymak istedikleri düğün dansı türüne karar vermeliler. Her dans için düğün dansı kurs süresi farklılık gösterir; 1 – 2 aylık hazırlık süreci yeterli olmayabilir ya da fazla gelebilir. Kısaca her bir dans türünde, düğün için dans kursu sürelerine bakabiliriz.

1- Düğün Dansı Tango:

Tango düğün dansı derslerine ne zaman başlamalıyım diye düşünüyorsanız eğitmenleriniz, en az 2 ayınızı düğün dansı dersleri için ayırmanız önerisinde bulunacaklardır. Haftada 1 gün 1 saat ders yapmak tango öğrenmek için genellikle yeterli olur. 2 ay sonunda ise muhteşem bir koreografiye imza atabilirsiniz. Arjantin’in büyülü ritimlerine sahip bu dansı yaparken sert adımlar, vurucu bakışlar ve o izlenmeye doyamayacak teatral hava sadece sizi değil tüm izleyenleri de mutlu edecek!

2- Düğün Dansı Vals:

Düğün dansı derslerine ne zaman başlanır, ne kadar sürer sorusu vals için de 2 aylık bir süreçte yeterli görülür. Kolay bir dans olması nedeniyle de çiftler tarafından çabucak öğrenilen düğün dansı vals, hem romantik hem de eğlenceli ezgileriyle ideal bir düğün dansı olarak dikkat çekiyor.

3- Düğün Dansı Salsa:

Salsa, kalça ve bel figürlerine dayalı bir dans olarak dikkat çeker. Genellikle düğün dansı kursu için vakit ayıramayan çiftler salsayı tercih edebilirler. 2 ya da 4 saatlik bir düğün dansı eğitimi, salsa yapmak için yeterli olur. Ancak her ihtimale karşı düğün töreninizden en az 1 – 1,5 ay önce düğün dansı dersleri için yerinizi ayırtmanız önerilir. 

Ne zaman düğün dansı almalıyım diyenler, seçtikleri dansın türüne, koreografinin zorluk derecesine ve ders alabilecekleri zamana göre eğitmenleriyle birlikte özel bir düğün dansı kurs süresi belirlemeliler.

En Az 5 Ders Alın!

Düğün dansı dersleri 5 - 8 ders arası düzenlenmektedir. İyi bir düğün dansı sergilemek ve geç kalmamak için düğününüzden 3 ay önce düğün dansı dersi almaya başlayın.

Eğlenceli Düğün Dansı İçin Vakit Kaybetmeden Düğün Dansı Kursu Alın!

Çiftlerin en özel günleri için düğün dansı derslerine ne zaman başlanır sorusunu merak etmeleri kadar doğal bir durum yok! Önemli olan düğün dansı kursları için tercih yaparken elinizi çabuk tutmanızdır. Öğrendiklerinizi pekiştirebilmek için aylar öncesinden çalışmaya başlamak hem psikolojik olarak sizi rahatlatarak stresinizi azaltacak hem de eğlencenin tadını birlikte çıkarmanız için bir fırsat sunacak. 

Büyüleyici bir dans hazırlamak istiyorsanız düğün dansı dersleri için özel vakit ayırmalı, doğru çalışmalarla düğün hazırlıklarınızı tamamlamalısınız. İyi bir düğün dansı kursu seçerek bu süreci kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz. Düğün dansı kursları ve düğün dansı kurs fiyatları hakkında detaylar için bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46