Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En Çok Tercih Edilen Düğün Dansları

Düğün Dans Çeşitleri Nelerdir?

Düğün günü gözlerin gelin ve damada çevrildiği o ilk dans için en çok tercih edilen düğün dansları merak konusu olur. Çünkü çiftler nasıl dans etmeleri gerektiğini bilemez. Siz de nasıl bir düğün dansı yapacağınızı kestiremiyorsanız düğün dans çeşitleri hakkında kısaca bilgi edinmelisiniz.

Çiftler genellikle dans türlerini seçerek değil müziklerini seçerek dans kurslarına giderler. Düğün dans kursu eğitmenleri de çiftlerimizin şarkısına uygun ve daha önce dans eğitimi almadıklarını göz önünde bulundurarak, düğün gününde rahat bir şekilde hareket etmelerini sağlayacak koreografi hazırlarlar. En çok tercih edilen düğün dansları genelde çiftlerin en kolay yapabildikleri danslar olur.

[widget-136]

Vals, Salsa, Bachata… En Çok Tercih Edilen Düğün Dansları

Genel olarak yavaş ve romantik şarkıların seçildiği düğün dansı için eğitmenlerin oluşturdukları koreografiler valse yakın oluyor. Ayrıca ritminin ve adımlarının kolay olmasından dolayı Bachata da tercih edilen düğün dansı çeşitlerinden biri haline gelmiştir. Son yıllarda arkadaşları ve aile fertleriyle koreografi oluşturmak isteyenler hareketli müzikleri ve Salsa, Samba, Rock’n Roll gibi kıpır kıpır, hareketli düğün dansı tercihi yapıyorlar.

Her çiftin tarzına ve beğenilerine göre değişen eğlenceli düğün dansları içinden en çok tercih edilenleri merak ediyorsanız detaylı olarak inceleyelim. En çok tercih edilen düğün dansları:

 

Romantik Dans Türleri: Vals

Bahsettiğimiz gibi çiftlerin romantik müziklerine en uygun düğün dansı Vals olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda kolay adımları ve sade yapısı ile çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Gelin ve damadın birbirine kenetlenerek etraflarında döndükleri vals düğün dansı ile aşkın en güzel halleri sergileniyor. Romantik dans türleri arasında Vals, bir yıldız gibi parlıyor. İzleyenlere görsel bir şölen sunan Vals’in avantajları:

  • Hemen her müzikte yapılır.
  • Adımları kolaydır.
  • Unutma telaşına düşmezsiniz, doğaçlama yaparsınız.
  • Romantik ve duygu doludur.
  • Vakitsiz çiftler için idealdir.

Eğlenceli Düğün Dansları: Salsa

İlk dans için romantik bir müzikle değil de eğlenceli ritimlerle sahne almak isteyenler, hareketli düğün dansı olarak salsa sizlere çok uygun! Hareketli ve renkli kişiliklere sahip gelin ve damat adayları genelde hareketli düğün dansı olarak salsayı seçerler. Kıvrak ve kıpır kıpır figürlere sahip salsa özellikle gelinlere çok yakışır. En çok tercih edilen düğün dansları arasındaki salsanın avantajları:

  • Eğlenceli ve keyiflidir.
  • Öğrenmesi kolay ve zevklidir.
  • Rahat gelinlik ve damatlıkla idealdir.
  • Vakti olan çiftler diledikleri zorlukta düğün dansı koreografisi hazırlatabilirler.

Eğlenceli Düğün Dansları: Bachata

Romantik aşıkların vazgeçemediği dans Bachata, en çok tercih edilen düğün dansları arasındaki öncülüğünü kaptırmıyor. Düğün dans kursu eğitmenleri tarafından öneriliyor ve eğitmenlerden en fazla bu dans talep ediliyor. Kıvraklık ve tutku barındıran bachata özellikle gelin adaylarının seçimi. Eşinizle aranızdaki aşkı yansıtan eğlenceli düğün dansı bachatanın diğer avantajları:

  • Yeteneklerinizi gösterir.
  • Rahat bir gelinlikle kadınlar için idealdir.
  • Latin şarkılarıyla konuklarınız da eğlenir.
  • Eğlenerek öğrenmenizi sağlar.

Eğlenceli Düğün Dansı: Rumba

Salsa gibi dansları seven çiftler farklı olmak istiyorlarsa hareketli düğün dansı olarak rumbayı da deneyebilirler. Yavaş ritmi ve asil duruşlarıyla etkileyici bir dans olan rumba yetenekli çiftlerin gözdesi. Kalp atışlarını andıran yavaş ritimler, aşkınızın gücünü sahneye yansıtır. Rumbayı eğlenceli düğün dansları olarak seçenlerin yararlandığı avantajlar:

  • Sahneye eğlenerek girmenizi sağlar.
  • Müzikleriyle konuklarınızı da dans etmeye ikna eder.
  • Kolay öğrenilir ve uygulanır.
  • Aşkınızı etkiletici bir şekilde gösterir.

Romantik Düğün Dans Çeşitleri: Tango

En çok tercih edilen düğün dansları arasında tango da yerini alıyor. Kabarık olmayan ve sade gelinlik modelleriyle daha iyi gösterilebilen tango figürleri, eşinizle aranızdaki aşkı ve tutkuyu sahneye taşır. Aşkın figürleriyle oluşturulan tango, sizi klasik bir düğünden kurtardığı gibi aynı zamanda:

  • Yeteneklerinizi gösterir.
  • Kolay öğrenilir ve doğaçlamaya müsaittir.
  • Romantik ve ilgi çekicidir.
  • Konuklarınızı etkileyecektir.

[widget-172]

Düğün Dansı İçin Farklı İlk Dans Seçenekleri!

En çok tercih edilen düğün dansları dışında Rock’n Roll, Cha Cha Cha, Swing, Mambo gibi eğlenceli düğün dansı türleri de düğün dans dersleri için çiftlerin tercihi oluyor. Aynı zamanda Zeybek ve Sirtaki gibi geleneksel danslar da eğlenceli düğün dansı çeşitleri arasında yer alır ve sıklıkla tercih edilir. Dilerseniz düğün dans kursu fiyatları için bizlere ulaşabilirsiniz. 

Önemli olan hangi danstan keyif alacağınız, hangi dansın sizi daha çok anlatacağı, seçtiğiniz müziğin hangi dans türüne uyacağı ve ne kadar zamanınız olduğu. Gerisi işin eğlenceli kısmı…

Deneme dersine katılabilirsiniz...

Eğer tango, vals, salsa ve swing gibi düğün dansı türlerinden hangisini seçeceğiniz karar veremiyorsanız bizlere ulaşarak deneme dersleri için rezervasyon oluşturabilirsiniz.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46