Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğün Salonu İçin Dans Müziği Önerileri-Hangi Parçaları Tercih Etmelisiniz?

Düğün Salonunda Evlenecek Çiftlere Dans Müziği Önerileri!

Salon düğünleri, genellikle oturulan lokasyona uygunluğu ve daha hesaplı olması yönüyle çiftlerin sıkça tercih ettiği organizasyonlardan biri. Talebe göre düzenlenebilen masalar, yemekli veya ikramlı menüler ve tercihinize göre belirlenen salon temalarıyla tam da hayal ettiğiniz gibi bir düğün geçirebilirsiniz. Peki, düğün salonunda evlenmeyi tercih eden çiftler hangi düğün salonu giriş müziğini tercih etmeli? En moda düğün salonu dans şarkıları hangisi? Düğün dansı için tercih edebileceğiniz salon dansı müzikleri yazımızda...

[widget-136]

 

Öncelikle Düğün Temanızı Belirleyin!

Düğününüz için istediğiniz bir tema varsa ilk olarak konsepti planlayabilir, dans müziğini ve türünü buna göre ayarlayabilirsiniz. Hayallerinizi süsleyen bir düğün günü geçirmek için her detayı düşünerek ilerleyebilirsiniz.

Canlı Çiçekli Doğal Tema

Her daim doğallıktan yana olan çiftler, genelde düğünlerinde canlı çiçekli düğün temasını kullanıyor. Masalardan yerlere, el çiçeğinden fotoğraf köşesine kadar her alanda sıkça doğal çiçeğin kullanıldığı düğün konseptleri, herkesin enerjisini yeniliyor. Bu tarz bir tema ile düğün salonu giriş müziği elbette hareketli parçalardan oluşuyor.

Osmanlı ve Saray Düğünü Teması

Son dönemde çiftler tarafından çok fazla rağbet gören saray düğünü teması, değişik kostümleri ve enstrümanlarıyla ilgi çekici bir konsept oluyor. Osmanlı Devleti’nin gelenek ve göreneklerinin yansıtılmaya çalışıldığı dans gösterileriyle birlikte kullanılan aksesuarlar, temayı tamamlıyor. Düğün giriş müzikleri de bu konsepte uyumlu oluyor. 

Romantik Tema

Romantik temayı benimseyen çiftler, düğün salonun her bir köşesini, birlikte geçirdikleri anlardan kalma hatıralarla donatıyor. Slayt gösterileri ve ikramlarla destekledikleri konsepti, kalpli aksesuarlarla tamamlıyor. Düğün dansları için vazgeçilmez romantik müzikler de burada devreye giriyor.

Vintage Tema

Genellikle beyaz ve tonlarının kullanıldığı vintage kopsetli düğünlerden çiftler, doğal olmayan hiçbir detaya yer vermiyor. Masadan sandalyeye, nikah şekerinden kullanılan çiçeklere kadar her şeyin tasarımı pastel tonlar üzerine oluyor.

Temanızı belirledikten sonra beğeni ve beklentilerinizi de göz önünde bulundurarak düğün salonu dans şarkılarını araştırabilir, kendinize en yakın bulduğunuz parçalardan oluşan bir liste hazırlayabilirsiniz.

Hangi Düğün Salonu Müzikleri, Hangi Temaya Uygun?

Eşinizle çok romantik bir çift olduğunuzu düşünüyor, kendinize uygun aşk dolu bir şarkı arıyorsanız düğün salonu için dans müziği önerilerimize göz atabilirsiniz.

Canlı çiçekli doğal temayı kendinize yakın buluyor, sadeliğin şıklığını seviyorsanız ortamın ahengine uyan kıpır kıpır, enerjik düğün salonu müziklerini tercih etmenizi öneririm. Tempoyu yükselten düğün salonu dans müzikleri, hem davetlilerinizi eğlendirecek hem de sizin, tam da hayal ettiğiniz gibi capcanlı bir düğün günü geçirmenizi sağlayacak. Bu temada kullanabileceğiniz düğün salonu giriş müziği önerimiz:

  • Yasemin Kumral- Bim Bam Bom

Geçmişin özlem dolu naif temasını kendinize yakın buluyor ve nostaljiye hayranlık duyuyorsanız  vintage konseptini tercih edebilirsiniz. “Pastel tonlar, benim rengim.” diyenler için en uygun düğün salonu dans müzikleri, daha yumuşak geçişlere sahip, dinlendirici ve eskimeyen parçalardan biri olabilir. Bu temada kullanabileceğiniz düğün salonu giriş müziği ya da ilk dans şarkısı önerimiz:

  • Semiha Yankı- Seninle Bir Dakika

Osmanlı saray ve düğün konseptini seçen çiftlerin tercihi genelde, daha otantik ve yerel temalar üzerinde yoğunlaşıyor. Lokum ve şerbet gibi geleneksel tarzda ikramlardan bordo ve kırmızı tonlu örtülere kadar her detay, Osmanlı döneminin yapısını çağrıştırıyor. Bu konsepti deneyimleyen çiftler, genellikle daha yöresel temalarda düğün salonu müzik listesi oluşturmayı tercih ediyor. Bu temada kullanabileceğiniz düğün salonu giriş müziği önerimiz:

  • Muhteşem Yüzyıl- Jenerik Müziği

Düğün salonu için dans müziği önerilerimizde son olarak romantik tema var. Birbirlerine duydukları aşkı herkese anlatmak isteyen çiftler, loş bir ortamda ve daha soft tonlarda tercih ettikleri aksesuarlarla romantik konsepti tamamlıyor. Bu temada düğün giriş müziği olarak eski parçaları tercih eden çiftler, nostaljik esintilere de yer veriyor. Düğün salonu giriş müziği önerimiz:

  • Adele-Love Song

Düğün salonu dans şarkılarınızı, konseptinize uygun olarak belirleyebilir, temanızla uyumlu olan bir akışta harika bir deneyim yaşayabilirsiniz.

[widget-172]

Sizi En İyi Anlatan Düğün Salonu Dans Müziklerine Öncelik Verin!

Size samimi gelen, konseptinizle uyumlu olduğunu düşündüğünüz parçalardan oluşan bir düğün salonu müzik listesi hazırlayarak işe başlayabilirsiniz. Düğün salonu müziklerini, kısa ve anlamlı tutarak ambiyansı güçlendirebilir hem de konseptinizden uzaklaşmadan anın tadını çıkarabilirsiniz.

Müziğin, insanların duyguları üzerinde “hatırlatıcı” bir etkisi var. Nasıl bir dans ve müzikle giriş yaparsanız düğün gününüzün insanların zihninde o hatırayla kalacağını unutmayın. İster kırda ister düğün salonunda olsun, hayalinizdeki dansı gerçekleştirmek için en iyi seçimi yapmalısınız. Ömür boyu birlikteliğe adım atacağınız düğün gününüzde yapacağınız giriş dansı, birbirinize sarılarak ve eş olarak yaptığınız ilk ve en değerli dans olacak…Düğün dansı programı ve düğün dans kursu fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46