Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Foxtrot Düğün Dansı - Düğününüzde Güçlü Dengesiyle Foxtrot Yapın!

Güçlü Dengesiyle Foxtrot Nasıl Bir Dans? Hareketli Düğün Dansı

Ani hareketlerin aksine, net bir çizgi hizasında ilerleyen foxtrot düğün dansı, kelime anlamı olarak hızlı adımlar anlamına gelmektedir. Hafif yürekli bir dans olarak anılan foxtrot düğün dansı, 1910’lu senelerde ortaya çıkmış 1924 senesinden itibarense qickstep olarak da anılmaya başlanmıştır. Özellikle Amerikalı foxtrot sanatçıları Irene Castle ve Vernon’la ünlenen foxtrot düğün dansı hareketli ve eğlenceli bir dans türüdür.

Foxtrot düğün dansı temelinde ani ve coşkulu hareketlerin aksine net ve akıcı bir koreografi bulundurmaktadır. Güçlü dengelerin dansı olan foxtrot düğün dansı profesyonel bir nitelik taşımakla beraber oturmuş kalıplarıyla kısa sürede kavranabilmektedir.

Düğünlerinde foxtrot düğün dansını tercih etmeyi düşünen çiftler için merak edilen tüm noktaları araştırdık ve derledik.

İlk Dans İçin Neden Foxtrot Düğün Dansı?

Peki, sizin için oldukça anlamlı olan düğün düğünüzde neden foxtrot düğün dansını tercih etmelisiniz? Foxtrot düğün dansı ile diğer düğün danslarından farklı olarak hangi avantajlara sahip olabilirsiniz? Tüm bu sorular doğrultusunda ilk dansım için neden foxtrot düğün dansı yapmalıyım diyenlere fark yaratan sebepler:

  • Düğününüze caz müziği eşliğinde etkileyici bir giriş yapmak istiyorsanız foxtrot düğün dansını tercih edebilirsiniz.
  • Türetilmiş bir dans türü olan foxtrot düğün dansı ile slow ve ragtime gibi dans türlerinden de figürler sergileyebilirsiniz.
  • Foxtrot düğün dansı sayesinde ilk dansınızı eşiniz ile beraber eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.
  • Foxtrot düğün dansı kursu ile düğün sterinden uzaklaşarak rahatlayabilirsiniz.

Düğün törenlerinde renkli ve hareketli bir dans türü tercih etmek isteyen çiftlerimiz için foxtrot düğün dansı müzikleri ve koreografisiyle oldukça uygun bir dans türüdür.

Foxtrot Düğün Dansı Nasıl Yapılır? Foxtrot Düğün Dansı Adımları

Peki, eğlenceli ama bir o kadar da zor bir dans türü olan foxtrot düğün dansı nasıl yapılır? Profesyonel bir dans türü olarak kabul edilen foxtrot düğün dansı, temel adımların yanında iler düzey tekniklerin de beraber öğrenildiği bir danstır.

Kadının yönettiği bir dans olan foxtrot düğün dansı; kıvrak kalça hareketleri, ayak figürleri ve yumuşak stillerle şekillenmektedir. Ragtime dans türünün yanında slow dans türünden de teknik detaylar taşıyan foxtrot düğün dansı, eşlerin dans esnasında bir bütün olmasını ve tek vücut olarak hareket etmelerini gerektirmektedir.

Foxtrot Düğün Dansı Müzikleri

Amerikalı ve Avrupalı sanatçılar tarafından özellikle blues ve caz müzikler çerçevesinde şekillenen foxtrot düğün dansı müzikleri, Türk müzisyenler ışığında da plaklara yansımıştır. Oldukça keyif veren foxtrot düğün dansı müzikleri hem dansı edenlere hem de izleyenlere etkileyici bir atmosfer sunmaktadır.

Foxtrot düğün dansını tercih eden çiftler, müzik tercihleri ile dans koreografisinin birbiriyle uyumuna dikkat etmelidir.

Foxtrot Düğün Dansı Yapılırken Dikkat Edilecekler

Salon dansına ilgi duyan ve hareketli bir düğün dansı gerçekleştirmek isteyen çiftler foxtrot düğün dansını yaparken bazı önemli noktalara dikkat etmelidir. Foxtrot düğün dansı yapılırken dikkat edilecekler noktasındaki temel husus foxtrot düğün dansının profesyonel niteliğinin benimsenmesidir.

Foxtrot düğün dansı için dikkat edilmesi gerekenler:

  • Çiftler, foxtrot düğün dansını kolaylaştırmak adına tercih edilen dans kalıplarına uyum sağlamalıdır.
  • Foxtrot düğün dansı adına son derece önemli bir unsur olan denge kontrolü korunmalıdır.
  • Çiftler, foxtrot düğün dansına profesyonel edası ile yaklaşmalıdır.
  • Foxtrot düğün dansı sırasında duruş korunmalı, tempolu yürüyüşler aksamamalıdır.

Sağ ayağın sol ayağın üzerine gelmesiyle ortaya çıkan figürler etrafında gelişen foxtrot düğün dansında kusursuz olmak adına adım hareketlerine dikkat edilmedir. Bu teknik detayların çok daha iyi kavranması için foxtrot düğün dansı kursları ile iletişine geçmek oldukça faydalı olacaktır.

Foxtrot Düğün Dansı İçin Kurs Seçimi – Foxtrot Düğün Dansı Kursu Fiyatları

Düğün törenlerine foxtrot düğün dansı ışığında hızlı adımlarla girmek isteyen çiftler, saha araştırmaları sonuncunda bir foxtrot düğün dansı kursu ile görüşebilir ve ders planı hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Foxtrot dans kursu seçimi noktasında, foxtrot düğün dansı kursu fiyatlarına da etki edecek bazı temel unsurlar oldukça önemlidir. Bu unsur genel anlamada kursun MEB onaylı olması, dans sınıflarının konforu ve donanımı, foxtrot dans kursunun sektördeki deneyimi ders süreniz, foxtrot düğün dansı koreografiniz ve uzman eğitmen kadrosu gibi faktörlere bağlıdır.

[widget-136]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46