Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Rockn Roll Düğün Dansı – Düğününde Rockn Roll Düğün Dansı İle Fark Yaratın

Özgün Çiftlerin Tercihi Rockn Roll Düğün Dansı Nedir? 

1950’li yıllarda Amerika’da ortaya çıkan rockn roll düğün dansı, akrobatik hareetlerle şekillenen bir dans türüdür. Adeta bir gösteri dansını andıran rockn roll düğün dansı alışılmışın dışına çıkmak isteyenler için oldukça uygun bir fırsattır. “Sallan ve yuvarlan” sloganıyla yola çıkan rockn roll düğün dansıyla içinizden geldiği gibi dans edebilirsiniz.

Düğün danslarında fark yaratmak isteyen çiftlerin çoğunlukla tercih ettikleri danslar arasında yer alan rockn roll düğün dansı monoton ve sıkıcı tabuları yıkarak öğün bir dans stiline sahip olmanızı sağlamaktadır. Şimdi rockn roll düğün dansı nedir, rockn roll düğün dansı nasıl yapılır, birlikte öğrenelim. 

 [widget-136]

Düğün Töreni İçin Neden Rockn Roll Düğün Dansı Tercih Edilmelidir?

Düğün töreninizde içiniz içinize sığmıyor ve mutluluktan havalara uçmak istiyorsanız kendinizi tutmayın. Rockn roll düğün dansı ile çılgınlar gibi dans edebilir içinizden geldiği şekilde kendi dans stilinizi yaratabilirsiniz.

Düğün törenim için neden rockn roll düğün dansını tercih etmeliyim diye düşünüyorsanız rockn roll düğün dansının fark yaratan figürlerine bir göz atmalısınız. Eğer hangi düğün dansı türü bana göre diyorsanız da farklı dans türlerini inceleyebilirsiniz. Düğünüzde 50 ve 60’li senelerin nostaljik ve eğlenceli atmosferini hissetmek isteyenler için rockn roll düğün dansı oldukça uygun bir düğün dansı seçeneğidir. Neden rockn roll düğün dansını tercih etmeliyim diyenler için fark yaratan sebepler:

  • Rockn roll düğün dansı ile çılgınlar gibi dans edebilirsiniz.
  • Düğünüzde fark yaratmak istiyorsanız rockn roll düğün dansının akrobatik hareketlerinden faydalanabilirsiniz.
  • Rockn roll dansı ve rockn roll müziği ile nostalji ve coşkuyu bir arada paylaşabilirsiniz.
  • Çift dansınıza arkadaşlarınızın da eşlik etmesin, sağlayabilirsiniz.

Rockn roll düğün dansı ile siz de alışılmış salon danslarının dışına çıkarak özgün ve özgür bir rockn roll düğün dansı koreografisi oluşturabilirsiniz.

Rockn Roll Düğün Dansı Nasıl Yapılır? Rockn Roll Düğün Dansı Hareketleri

Kelime anlamlarına uygun olarak oldukça farklı dans sitilleri ve hareketler için karşımıza çıkan rockn roll düğün dansı, mutluluğunuzun ve enerjinizin dışavurumu olacaktır. Düğün töreninde rockn roll düğün dansını tercih eden çiftler oldukça hızlı bir tempoya ve akrobatik hareketleri ayak uydurmalıdır. Rockn roll düğün dansının en ünlü hareketi erkek dansçının kadın dansçıyı havaya atarak tutmasıdır. Mutluluktan havaya uçtuğunuzu göstermenin daha açık bir yolu olmadığını düşünüyoruz.

Kendine özgün ayak-kol hareketleri ve tekme stili ile şekillenen rockn roll düğün dansı nasıl yapılır sorunu soran çiftler için belirli bir sınırlandırmanın olmadığını söylemek istiyoruz temel tekniklere uyduğunu takdirde kendi dans stilinizi yaratabilirsiniz. Rockn roll düğün dansı kursu da bu noktada size destek olabilir. 

Rockn Roll Düğün Dansı Müzikleri

Rockn roll düğün dansı müzikleri dediğimiz zaman aklıma dansın zirve ismi Elvis Presley gelmektedir. Hem kendine has yapısı hem de rockn roll düğün dansına uygun olarak Elvis Presley parçalarını tercih edebilirsiniz.

Rockn roll düğün müzikleri noktasında farklı bir tercih yapmak istiyorsanız hem rockn roll dans koreografisi ile uyumlu olacak hem de rockn roll düğün dansının özgür havasını yansıtacak başka bir parça seçebilirsiniz.

Dansın ve müziğin bir bütün olduğu rockn roll türü için müzik seçiminiz oldukça kolay olacaktır. Siz sadece dansın keyfini sürün ve özgür dansın tadını içinizden geldiği gibi çıkartın. Rockn roll düğün dansı nedir, rockn roll düğün dansı nasıl yapılır öğrendik ama ilk dansı için bilmemiz gerekenler bununla sınırlı değil. Bir de rockn roll yaparken dikkat edilecekler var. 

Rockn Roll Yapılırken Dikkat Edilecekler

Rockn roll düğün dansı özgür yapısının yanında çiftler arasında güven gerektiren bir danstır. Akrobatik hareketler sırasında şüphe etmeden kendinizi partnerinize bırakabilmeniz rockn roll düğün dansınızın duraksamadan devam etmesine yarar sağlayacaktır.

Rockn roll düğün dansını tercih eden çiftlerimizin içlerinden geldiği gibi dans ederken dikkat etmeleri gereken bazı noktalarda bulunmaktadır. Rockn roll dansı yapılırken dikkat edilecekler temelde dansın hareketli temposu etrafında şekillenmektedir.

  • Rockn Roll Dansı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Akrobatik hareketler sırasında oldukça dikkatli olmalısınız.
  • Rockn roll düğün dansının özgün stillerine dansınızda yer vermelisiniz.
  • Özellikle el ve ayak hareketlerinizle rockn roll düğün dansına uygun bir kombinasyon oluşturmalısınız.
  • Partneriniz ile karşılık güven içerisinde hareket etmelisiniz.
  • Rockn roll düğün dansının hareketi yapısına uygun olarak duraksamamaya özen göstermelisiniz.

Siz de yerinde duramayan ve içinizden geldiği gibi dans etmek isteyen çiftlerdenseniz rockn roll düğün dansı ile havalara uçabilirsiniz. Tabii iyi bir düğün dansı kursu bularak... Düğün dansı kursuna ne zaman başlanır, öğrenmek için şimdi de dans kurslarının detaylarına geçelim. 

[widget-172]

Rockn Roll Düğün Dans Kursları – Rockn Roll Düğün Dansı Kurs Fiyatları

Rockn roll düğün dansını tercih eden çiftlerimiz içlerinden geldiği gibi dans ederken rockn roll düğün dansının özgün yapısını da korumaya özen göstermelidir. Bu noktada mutlaka bir rockn roll düğün dansı kursu araştırmanızı ve aldığınız eğitim ile eksiksiz bir dans deneyimi yaşamanızı tavsiye etmekteyiz. Rockn roll düğün dansı kursları ile dans koreografinizi de özgün bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Tüm bu unsurlar çerçevesinde rockn roll düğün dansı kursları fiyatları da oldukça önem arz etmektedir. Kendinize en uygun kurs ile görüştükten sonra eğitim danışmanları yardımı ile rockn roll düğün dansı kurs fiyatları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Rockn roll düğün dansı kursu fiyatları; dans koreografisi, dans kursunun MEB onaylı olması, uzman eğitmen kadrosu, dans salonlarının donanımı, kurs programı ve dans kursu süreniz gibi nedenler çerçevesinde değişebilmektedir. Rockn roll düğün dansı nedir, rockn roll düğün dansı nasıl yapılır, artık çok daha iyi biliyorsunuz...  O halde buyurun derslerimize!

Rock'n roll dansında enerji ve ritim çok önemlidir!

Hareketlerinizi büyük ve coşkulu yaparak dansınıza enerji katın.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46