Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğün Dansı İçin Eğitim Almak Mecburi Mi?

Eğitim Almadan Düğün Dansı Yapılır Mı?

Düğün dansı, bir düğünün en kritik anlarından biriyse, düğün dansı için eğitim almak mecburi mi sorusu da günümüzde çiftler tarafından en çok sorulan sorulardan biridir.

Son zamanlarda bazı çiftler aylar öncesinden ilk dans için hazırlanmaya başlarken, bazıları doğaçlama dans etmeye karar verir. Peki, düğün dansı için eğitim almak gerekli mi? Eğitim alınmazsa ne olur? İyi bir dans için nasıl hazırlanmak gerekir? Düğün dans kursu nasıl seçilir? Bu soruların yanıtını sayfamızda veriyoruz.

[widget-136]

 

Düğün Dansı Nasıl Bir Dans Türüdür?

Düğün dansı diye bir dans türü literatürde olmasa da düğünde yapılan özel danslara düğün dansı adı verilir. Düğününde dans etmek isteyen çiftleri dans kurslarına çekmek için kullanılan bu tabir, günümüzde düğünlerin olmazsa olmazı halini alır. Var olan dansların bir tanesini öğrenerek düğününüzde sergilemeniz sizi, özel düğün dansı yapmış olarak göstermeye yetiyor.

Düğün Dansı İçin Eğitim Almak Gerekli Mi?

Düğün dansı için eğitim almak gerekli mi diye soruluyorsa, artık bir trend olarak karşımıza mutlaka düğün dansı eğitimleri çıkıyor. Düğünlerini etkileyici bir açılışla başlatmak ve hoş bir ilk dans yapmak isteyen çiftler düğün dansı için eğitim almak isteyebilirler. Ayrıca seçilen şarkıya göre de eğitim alıp almamak belirlenebilir. Roman ve Misket gibi danslar için eğitim almak gerekmezken Vals, Tango ve Salsa için düğün dansı eğitimi gerekli olabilir.

İlk dans dersleri için ideal olacak danslar arasında yer alan Latin dansları, Vals, Tango, Zeybek ve Salsa için iyi bir eğitmenle çalışmak gerekir.

Düğün Dansı İçin Hazırlık Süresi Ne Kadardır?

Çiftlerin en çok merak ettikleri konulardan biri düğün dansı için eğitim almak mecburi mi olurken, diğeri de düğün dansına ne kadar sürede hazırlanmaları gerektiğidir.

Zamanı çok olan çiftler düğün dansı dersi için 2 ay öncesinden hazırlık yapmaya başlayabilirler. Haftada 1 gün 1 saat eğitim için yeterli olabilir. Ancak zor koreografiler için bu süre değişiklik gösterir. Ayrıca vakti olmayanlar da 3 – 4 saatlik hızlı bir eğitimle, ihtiyaç duydukları düğün dansı eğitimini alabilirler. Düğünlerinde yapacakları ilk dans dersleri böylece tamamlanır. Peki düğün dansı kaç dakika olmalı? 2,5 - 3 dakika düğün dansı 5-6 derslik eğitimlerle rahatça sergilenebilir. Uzun düğün dansları daha zorlayıcı olacaktır.

Düğün Dansı Hangi Müzikler Eşliğinde Yapılabilir?

Düğün dansı, çiftin beğendiği her müzik için yapılabilir. Gelin ve damadın seçtiği düğün müzikleri, çiftler arasındaki aşkı ve ilişkiyi en iyi şekilde anlatacağı için koreografi hazırlamak eğitmen için de kolay olacaktır. Ancak böyle bir durum söz konusu değilse Tango ve Vals gibi yavaş ritimli dansları tercih etmek mantıklı olacaktır.

İster hareketli ister ağır düğün dansı müzikleri ile dilediğiniz gibi dans edebilirsiniz. Düğün dansı eğitimi sırasında, eğitmeniniz için sizin istekleriniz her şeyden önemlidir. Bunu asla unutmayın. Düğün dans kursu seçeneğinizi doğru olarak belirlediğinizde uyum içinde çalışacaksınız.

[widget-172]

Düğün Dansı Eğitimi Alın, Eşinizle Birlikte Unutulmaz Bir İlk Dans Sergileyin!

Düğün dansı eğitimi zorunlu olmayan, alındığında ise “iyi ki” dedirten çok yararlı bir eğitimdir. Çiftlerin çok kısa bir zamanlarını ayırarak aldığı kısa derslerle çok daha iyi dans edebilmeleri mümkündür. 5-8 haftalık, haftada birer dersle alınabilen düğün dansı kursu yeterli olur.

Düğün dansı için dersler almadan da kendi hünerlerinizi sergileyebilirsiniz. Fakat çok daha eğitimli ve koreografili şık danslar için, adımları şaşırmadan ve hayran bırakarak dans etmek için düğün dansı eğitimi çok yararlı olacaktır. Eğer düğün dansı için eğitim almak isterseniz, seçtiğiniz dans türüne göre 5 veya 8 haftalık eğitimler ve düğün dansı kursu fiyatları için Dans Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46