Düğün Dansı Kursu MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Bachata Düğün Dansı - Düğününüzde Duygusal Bağın Simgesi Bachata Yapın!

Duygusal Bağın Simgesi: Bachata Düğün Dansı Nedir?

Köken itibariyle Dominik Cumhuriyeti’ne özgü bir dans türü olan bachata düğün dansı, anlamı noktasında da acılı aşk şarkısı olarak bilinmekte ve kişiler arasındaki duygusal bağın simgesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Düğün dansı seçimi noktasında kararsız olan ve danslarında aralarındaki duygusal bağı yansıtmak isteyen çiftler bachata düğün dansını tercih edebilmektedir. Bachata düğün dansı ile eşinizle hem duygusal hem de fiziksel açıdan bir bütün olabilir, ilk dansınızda bachata düğün dansını tercih ederek çift uyumunuzu yansıtabilirsiniz.

 [widget-136]

İlk Dans İçin Neden Bachata Düğün Dansı?

Peki, ilk dans için neden bachata düğün dansını tercih etmelisiniz? En duygusal dans türlerinden birisi olarak kabul edilen bachata düğün dansı sıcak ve romantik bir danstır. Bachata düğün dansı, izleyenler için adeta bir görsel şölen sunarken dans edenler için de oldukça zevkli dakikalar yaşatmaktadır. Bachata düğün dansı ile hem eşsiz ve duygusal bir ilk dans gerçekleştirebilir hem de davetlilerinize etkileyici bir seyir keyfi yaşatabilirsiniz.

Bachata Düğün Dansı Neden Tercih Edilmeli

 • Bachata düğün dansı ile mutlu ama bir o kadar da duygusal düğün gününüzde yaşadığınız bu duygusallığı tüm davetlilere hissettirebilirsiniz.
 • İnsanlar arasındaki bağın simgesi olan bachata düğün dansı ile eşinizle aranızdaki bağı yansıtabilirsiniz.
 • Kendinize uygun ve özgün bachata düğün dansı koreografisi ile çift uyumunuzu vurgulayabilirsiniz.
 • İlk dansınızı romantik ve duygusal bir dans türü olan Bachata ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • İzlemesi oldukça keyif veren bachata ile davetlilerinize görsel bir şölen sunabilirsiniz.

Siz de bachata düğün dansını tercih ederek düğün töreninizde izlemesi kadar yapması da keyif veren zevkli bir ilk dans gerçekleştirebilirsiniz.

Bachata Düğün Dansı Nasıl Yapılır? Bachata Düğün Dansı Adımları

Merengue, salsa ve bolero dans türlerinden esintiler ile şekillenen bachata düğün dansı 4’lük ritim hareketlerini içeren bir dans türüdür. Bachata düğün dansı nasıl yapılır sorusunu sorunlar için bu üç dansın nitelikleri de oldukça önemlidir.

Partneriniz ile yakın temasta bulunmanız, bel ve kalça hareketlerinizin kıvraklığı bachata düğün dansının temelini oluşturmaktadır. Yavaş tempoda ilerleyen bachata düğün dansı, bachata düğün müzikleri ile uyumlu olarak ağır adımlarla başlamakta ve aşama aşama hareketlenmektedir.

Dans sırasında kadın ve erkek dansçılar adeta bir bütün içerisinde hareket etmelidir. Bachata düğün dansını yaparken figürler, adımlar ve bakışlarla tek bir vücut olmanız oldukça önemlidir. Bel ve kalça hareketlerinin yanında bel ve kol kıvraklığı da dansa özgün bir hava katmaktadır. Bachata düğün dansı nedir, bachata düğün dansı nasıl yapılır öğrendiğimize göre dans müziklerine geçebiliriz. 

Bachata Düğün Dansı Müzikleri

“Acılı aşk şarkısı” anlamına gelen bachata düğün dansı, duygusal ve romantik müzikler eşliğinde yapılmaktadır. Bachata düğün dansı müzikleri genel anlamda gitar eşliğinde şekillenmektedir.

Bachata düğün dansı müzikleri seçerken dikkat edilmesi gereken nokta müziğin hareketler ile uyumu olmalıdır. Dans türünün yanında bir müzik türü olarak da karşımıza çıkan bachata düğün dansı için yavaş tempolu müziklerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Bachata Yapılırken Dikkat Edilecekler

Hareketleri ve stilleri ile adeta bir özgüven yansıması olan bachata düğün dansının kusursuz olması için dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bachata yapılırken dikkat edilecekler çiftlerin eksiksiz bir dans gösterisi sunması için oldukça önemlidir.

 • Bachata Düğün Dansında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
 • Adeta özgüveninizi yansıtmayı amaçlayan bachata düğün dansını kusursuz bir şekilde gerçekleştirmek için kendinize ve eşinize güvenmelisiniz.
 • Bel ve kalça kıvraklığı ile şekillenen bachata düğün dansı için pratik yapmaya özen göstermelisiniz.
 • Kendinize has stiller ile bachata düğün dansını şekillendirebilir özgün bir koreografiye sahip olabilirsiniz.
 • Birden fazla dans türünü harmanlanması ile ortaya çıkan bachata düğün dansı için salsa, merengue ve bolero gibi dans türlerinin hareketlerinden de faydalanabilirsiniz.
 • Düğün dans dersi alarak daha profesyonel bir performans sergileyebilirsiniz. 

Kusursuz bir bachata düğün dansı gerçekleştirmek için bir düğün dans kursu veya düğün koçu ile görüşme sağlamanızı tavsiye etmekteyiz.

 [widget-172]

Bachata Düğün Dansı İçin Kurs Seçimi – Bachata Düğün Dansı Kursu Fiyatları

Bachata düğün dansı kursu uzun bir eğitim süresi içermemekle beraber dansın hareketleri 1-2 ay içerisinde kavranabilmektedir. Düğün için kısıtlı vaktiniz varsa çift olarak hızlandırılmış bachata eğitimi almanız da mümkündür. Bachata düğün dansı kursları araştırma sürecinde çiftlerimiz, eğitim süresini de göz önünde bulundurarak kendileri için en uygun eğitimi seçebilirler.

Çiftler kurs seçimleri sonrasında eğitim danışmanları ile görüşerek bachata düğün dansı kursu fiyatları noktasında bilgi sahibi olabilirler. Bachata düğün dansı eğitimi fiyatları genel anlamda kurs süreniz, özgün bir bachata düğün dansı koreografisi tercih etmeniz, tercihinize bağlı olarak ek kıyafet taleplerinizin bulunması, bachata düğün dansı kursunun MEB ruhsatlı olması, eğitim alacağınız sınıfların konforlu olması ve kurumun sektördeki deneyimi gibi unsurlar neticesinde değişebilmektedir.

“Aşkın acılı şarkısını” mutluluğa dönüştürmek için siz de bachata düğün dansını tercih edebilirsiniz. Eğer bachata düğün dansı nedir, bachata düğün dansı nasıl yapılır gibi sorularınız varsa dilediğiniz zaman bizlere ulaşabilirsiniz. 

Mutlaka dans dersi alın!

Düğün gecesi heyecanınıza yenik düşmek istemiyorsanız Dans Akademi'nin dans derslerinde profesyonellik kazanın! 

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46